Skocz do zawartości

Nagłośnienie 5.1 do TV / PS5 / PC


Recommended Posts

Czołem,

 

Chciałbym zainstalować sobie w pokoju jakieś fajne nagłośnienie do oglądania filmów i granie na PS5 / PC.
Generalnie w temacie audio zatrzymałem się wiele lat temu więc nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

 

Generalnie wymaganie mam takie, że chciałbym aby było 5-1.
Raczej nie chcę kompletować z oddzielnych elementów bo nawet nie wiem jak to zrobić. 

Najlepiej jakby to był gotowy zestaw.

Telewizor to LG CX

 

Możecie coś polecić? Wskazać kierunek czego szukać, na co zwracać uwagę?

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

"kolega" forumowicz może by podał jakieś ramy możliwości finansowych :) na to przeznaczonych, gdyż dla jednego "fajny zestaw" to na przykład KEF Q 5.1 za ponad 10k plus do tego jakiś NAD seria T v.3 a dla drugiego fajnym zestawem będą pierdziawki bazarowe za pare stówek ;)      więc ....

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

Budżet?

 

Mój ojciec kupił sobie rok temu JBL Bar 5.1 z odłączanymi satelitami. Jak dla mnie, szarego użytkownika, świetna opcja. Nie chcesz, masz wszystko w jednej belce, masz jakiś dobry film z efektami, odczepiasz satelity i stawiasz za sobą. Bez kabli itp. Sub robi straszną robotę, jak mi pusta skrzynia na pościel wpadła w rezonans jak wydzierał się T-Rex w Parku Jurajskim, to miałem ochotę się obejrzeć, czy czasem nie jest za mną.

 

Wiem, nie jest to jakiś melomański zestaw, ale na własnej skórze jak go testowałem, to przy kalibracji woofera można śmiało na tym grać, oglądać i tańczyć. Szkoda tylko, że trudno dostać go w rozsądnej cenie i w starszej wersji. Te nowe ponoć nie dają tyle opcji kalibracji. Nie mylić też z wersją 5.1 bez odłączanych satelit.

 

W każdym razie za tamten zapłaciliśmy 2500zł , według mnie rozsądnie. 

Link to post
Share on other sites

Budżet to powiedzmy +/- 3kpln na start. Z czasem jestem jednak gotów na jakąś rozbudowę.

Dodatkowo - nie mam miejsca na typowe duże kolumny no i byłoby super gdyby te tylne głośniki były bezprzewodowe (jeśli to możliwe).

 

Generalnie poczytałem tam wczoraj coś o soundbarach i przemawia to mnie ta idea bardzo ale czy coś takiego może na prawdę ładnie zagrać?

Oczywiście nie twierdzę, że nie. Po prostu w mojej świadomości jest, że jak głośnik jest mały to nie może grać ładnie ;) ale jestem otwarty na wszelkie "nowinki".

 

12 godzin temu, Bastazar napisał:

Budżet?

 

Mój ojciec kupił sobie rok temu JBL Bar 5.1 z odłączanymi satelitami. J

 

Podobno ten soundbar jest świetny do filmów czy gier ale kiepsko wypada przy słuchaniu muzyki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...