Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

zamówiłem internet w Niemczech z O2 po DSL 100 mb/s , jaki polecicie router który w razie zmiany mieszkania, w przyszłości kupna szybszego  neta, może światłowodem dobrze sie sprawdzi. Myslalem żeby wziąć coś w kwocie 400-500zl i żeby miał w razie czego złącza DSL/VDSL, XDSL. 

 

Przeglądaj oferty natrafilem na 

TP-LINK VR2100

 

Co myślicie o nim warty kupna? Czy może jakiś Asus ? Dobrze by było żeby miał od razu WIFI 6 byłby multizadaniowy pod różne internetu jak pisałem wyżej, żeby w przyszlosci mógł mi się przydać :) pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź bo będę musiał zamówic najlepiej dzisiaj :)

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, pawluto napisał:

Jeśli coś jest modemem adsl/vdsl to na pewno nie przyda się potem na światłowodzie.

 

Nie wiem czy nie lepiej po prostu wypożyczyć modem od operatora a po skończonej umowie go zwrócić.

 

Hmm neta już zamówiłem bez routera, ktoś od nich ma być 14.10 zeby podłączyć, z tym swiatlowodem to daleko na przyszłość mówię, aktualnie i tka nie mak dostępu, jedynie VDSL do 250 mb/s. Mam umowę miesięczna i przy takiej muszę dołożyć na wstęp 50 euro żeby wypożyczyć router + co miech jakoś 6 euro, więc tak na prawdę chyba tak czy siak sie opłaca, bo zaraz i tak wyjdzie taka kwota, a po skończeniu umowy ten od nich będę musiał oddać, a ten kupny mam na własność

W każdym bądź razie i tak muszę już jakiś zamówić bo zlecenie poszlo bez routera.


Jaki w takim razie polecicie ten TP będzie w porządku, opinie zbiera dobre ?

Link to post
Share on other sites

Już dość dawno siedzę na światłowodzie ale swego czasu używałem Fritz!Box'a 7490, który całkiem dobrze sobie radził z VDSL 80/8, jak i potem z FTTH Orange, gdzie był podłączony bezpośrednio do ONT'eka Orange zamiast Funbox'a 2). Kilku znajomych do tej pory siedzi na ADSL od Orange i Netii, korzystając z Asusów DSL-AC52U, DSL-AC55U oraz DSL-AC68U od kilku lat i działa to bezawaryjnie nawet. Generalnie w założonym przedziale cenowym powinieneś spokojnie coś wybrać.

 

Co do tego TP-Link'a to nie mam z nim doświadczenia ale ostatnim czasem stosunkowo sporo routerów tej firmy wymieniałem na inne bo albo padły zupełnie albo były z nimi jakieś dziwne problemy ze stabilnością czy zasięgiem, także mam mieszane uczucia co ich sprzętu.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, RalfNwn napisał:

Już dość dawno siedzę na światłowodzie ale swego czasu używałem Fritz!Box'a 7490, który całkiem dobrze sobie radził z VDSL 80/8, jak i potem z FTTH Orange, gdzie był podłączony bezpośrednio do ONT'eka Orange zamiast Funbox'a 2). Kilku znajomych do tej pory siedzi na ADSL od Orange i Netii, korzystając z Asusów DSL-AC52U, DSL-AC55U oraz DSL-AC68U od kilku lat i działa to bezawaryjnie nawet. Generalnie w założonym przedziale cenowym powinieneś spokojnie coś wybrać.

 

Co do tego TP-Link'a to nie mam z nim doświadczenia ale ostatnim czasem stosunkowo sporo routerów tej firmy wymieniałem na inne bo albo padły zupełnie albo były z nimi jakieś dziwne problemy ze stabilnością czy zasięgiem, także mam mieszane uczucia co ich sprzętu.

 

Jaki byś konkretnie polecił model ? Czy brać tego fritzboxa 7490, bo tutaj to wszędzie go dodają do  netów różnych. I sie zastanawiam czy nie ma jakiejś zależności że innego producenta może nie dzialac czy coś, jak oni tylko dodają te fritzboxy wszędzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...