Skocz do zawartości

9900k & Z370 - CPU Current Limit?


Recommended Posts

Jaki powinien być limit prądu (CPU Current Limit) dla stockowych ustawień 9900k?

Mam płytę główną MSI Z370 SLI PLUS. Domyślny limit z tego co pamiętam wynosił 193A. 

 

Przy tym limicie płyta zbijała taktowanie przy włączonym stress teście który wykorzystywał AVX. Widać to było wyraźnie w Intel Extreme Tuning Utility. Dostawałem komunikat o Current/EDP Throttling. 

 

Podniosłem limit w Biosie do 205A i ustawiłem taktowanie na 48 - 2AVX i wszystko działa OK, ale to znaczy że przy wykorzystaniu AVX jestem na 4.6GHz czyli 100MHz poniżej stocku. Trochę słabo :-) 

 

Gdy ustawiam Bios na 48 -1AVX wtedy historia się powtarza czyli throttling z powodu limitu prądu (napięcie jest wtedy 1.2V czyli nie wysokie). Oczywiście mogę dalej podnosić limit np. do 210A ale wtedy robi się bardzo ciepło, blisko  90C (stress test z AVX) zarówno na procesorze jak i na sekcji zasilania. Nie chciałbym czegoś usmażyć :-) 

 

Nie wiem jaki powinien być ten current limit dla 9900K oraz tak ogólnie nie jestem pewien czy wszystko robię OK. Mam wrażenie że jak na takie napięcia (1.2V) i taktowania (4.7GHz) jest za ciepło. Oraz przede wszystkim nie chciałbym zrobić krzywdy płycie głównej przesadzając z limitem prądu. Będę wdzięczny za komentarze osób bardziej obeznanych w temacie. 

 

 

P.S. Chłodzenie to noctua nh-15s z dwoma wiatrakami. 

Coś nie ma wysypu odpowiedzi :-) To może inaczej. Jaka jest wartość prądu którą widzicie w Intel Extreme Tuning Utility dla waszych 9900K. Może też być dla 10700k. 

Uprzedzam że chodzi mi o wartość limitu przy której procesor nie throtluje przy obciążeniu AVX

 

 

Current Limit.jpg

Edytowane przez Tomek398
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...