Skocz do zawartości

Lenovo legion y540 - przegrzewanie


Recommended Posts

Witajcie. Posiadam juz od prawie 2 lat laptop Lenovo Legion Y540-15 z procesorem i7-9750H i karta GTX1660Ti. Od pewnego czasu zauważyłem, że laptop bardzo się przegrzewa a przez co chłodzenie wariuje bo raz buczy jak odkurzacz a raz praktycznie niesłyszalne. Temperatura procesora w spoczynku wynosi ok 55stopni a przy pracy w Illustratorze lub Photoshopie temperatura osiąga 94-95 stopni. Dodam, że laptop nie jest zakurzony ani nic. W grudniu kończy mi się gwarancja. Proszę mi powiedzieć, czy oddać go na tą gwarancję by zobaczyli co jest nie tak? Laptop kosztował sporo pieniędzy i dla mnie dziwne, że przy zwykłym Ilustratorze procesor prawie osiąga temp max. Co mogę zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź. 

Link to post
Share on other sites

To jest urok laptopów z wydajnym procesorem -> wysokie temperatury. Nie ma co się łudzić, takie małe chłodzenie i cienka obudowa nie pomagają w zbiciu temperatur. Mimo wszystko bym go rozebrała, wyczyściła z kurzu chłodzenie i nałożyła świeżą pastę termoprzewodzącą. Dodatkowo można mu zrobić undervolting, tu masz jak go zrobić https://www.dobreprogramy.pl/jak-obnizyc-temperatury-lub-zwiekszyc-wydajnosc-procesora-poradnik-do-throttlestop,6628546035714177a

Link to post
Share on other sites

1. Najważniejsza jest dobra pasta oraz czysty układ chłodzenia. Potem obowiązkowo uV tak jak mówi Black. 
2. Coolingpad ma tylko sens gdy spód jest bdb wentylowany, najwięcej daje gdy zrobi się heatsink moda 
2a. Coolingpad nie obniży odczuwalnie temperatur CPU i GPU. Pomoże troche z temperaturą i obrotami (np. może się okazać że temp będą takie same ale niższe rpm bo chłodzenie będzie mogło sobie zluzować). 

2b. Coolingpad pomaga zbić temperatury VRM CPU, chipsetu, VRM i VRAM na GPU - większość laptopów nie ma czujnika, ale pomaga ;) 

 

Do lapka polecam Gelida GC Extreme lub (kiedyś) IC-Diamond 7. Kryonaut się nie nadaje - za szybko wysycha plus efekt pump-out i radzi sobie najlepiej przy dobrym docisku (przygleganiu) chłodzenia do rdzenia (w laptopie - żadnym - nie ma o tym mowy). 

Thermalpady stockowe zostawić. 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...