Skocz do zawartości

"zgranie" ledów + OC procka i temperatury


Recommended Posts

hej, mam komputer na "stole" z ryzenem 5 2600x + na nim chłodzenie amd wraith (to fabryczne, z LEDem) + obudowę dużą (3x wentylator wciągający powietrze + 2x wyciagający, każdy 12cm) na b450 msi tomahawk

do tego msi gtx 1070 (chyba ten z jednym wentylatorem)

 

kwestie są 3

 

1. Mam ledy

a) na płycie jakieś paski

b) na coolerze procka (ale czy to jest RGB/ARGB to nie wiem)

c) 3x fabryczny wentylator 12cm na przodzie

d) 2x 12cm zalman wentylator.

 

powyższe wentylatory są podpięte do kontrolera z obudowy a ten do złacza argb na płycie głównej 

led z coolera cpu też do płyty do złącza argb

 

Chcę zrobić w jakiś sposób tak,zeby z poziomu jakiejś aplikacji (msi mystic light bo płyta msi? tak to działa?) móc sterować i synchronizować wszystkie LEDy w komputerze - i wentylator y i cooler cpu i oświetlenie płyty.

Jak mam to zrobić i ustawić? w aplikacji mystic mam dostęp tylko do LEDów na płycie głównej.

 

A możę coś inaczej muszę podpiąć?

muszę to zrobić najtańszym kosztem bo to nie dla mnie... a ja ledów nie lubię i się na nich nie znam dlatego pytam tutaj.

 

2. Czy są jakieś takie w miarę gotowe konfigi ,żeby nieco tego procka podkręcić? nie chodzi mi o jakieś mocne podkręcanie ale może jakoś łatwo można osiągnąć np .4.5Ghz czy coś takiego? '

 

3. Włączyłem furmarka - cpu killer na maxa + na full furmark test.

Zrobiło się gorąco.

Wg. mnie trzeba by nastawić ,żeby wentylatory działały tak jak działają ale +20-30% szybciej cały czas ewentualnie gdzieś krzywą wentylatorów pozmieniać.

Gdzie się robi takie rzeczy?

bo grafice krzywą przestawię w afterburnerze prawda?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...