Skocz do zawartości

Recommended Posts

i7-10700K

ASUS Rog Strix z490 F Gaming

G.Skill 2x 16GB 4133Hz

RTX 3080 Ti

Zasilacz Be quite STRAIGHT POWER 10 800W

 

Jak cos ta informacja pomoże to powiem tak, 6mc temu kupiłem wszystkie podzespoły prócz karty graficznej. Zasilacz chyba kupiłem jako pierwszy jakieś 8mc temu a później po 2mc dokupiłem wszystkie podzespoły prócz karty graficznej z braku dostępności na rynku no i wysokiej ceny. Jak złożyłem kompa w tedy, nie działał mi na dwóch kościach pamięci. Myślałem ze może to być tara karta graficzna GTX 970 i komp działał na jednej kości pamięci mimo prób zmian slotów, testów jednej i drugiej pamięci itd.. Nic to nie dało. Pomyślałem ze jak kupie kartę, wtedy wepnę ta druga kość pamięci, postawie system i powinno wszystko działać. System postawiłem ale za każdym razem po włączeniu kompa, wywala mnie do BIOSU. Oki wyciągnąłem jedna kość pamięci by sprawdzić czy coś się zmieni. Zmieniło sie o tyle, ze komp normalnie za każdym razem odpala ale świeci mi się ten błąd na płycie VGA i do tego zanika dźwięk.

Link to post
Share on other sites

OKi zmieniłem sloty pamięci na 2-4 od socetu (1-3 obydwie kości( i system wstaje ale wywala do biosu i przy zmianie profilu pamięci na Auto z XPM. Komp dziala i znika dioda świecąca się VGA. Później sprawdziłem slot 1-3 czyli od socetu 2-4 i czarny ekran. Jak wyciagnolem pamiec z 3 slotu i po uruchomieniu kompa wywalilo mnie do biosu tam profil pamięci dałem na Auto i dioda nie świeci na płycie. Wiec co to moze byc, procek czy uwalone sloty pamieci na plycie lub sama plyta ??

Link to post
Share on other sites

To nie o to chodzi, po prostu twoja płyta główna prawdopodobnie nie obsługuje tak szybkich pamięci, dodatkowo procesor również nie:

 

https://rog.asus.com/pl/motherboards/rog-strix/rog-strix-z490-f-gaming-model/spec

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/199335/intel-core-i7-10700k-processor-16m-cache-up-to-5-10-ghz.html

Link to post
Share on other sites

Właśnie ze nie, jedynie mogę kupić nowe powiedzmy bez rgb z taktowaniem 3600 a cena 70 funa. Za swoje dałem 310 funa i to mnie boli ze tyle siana i nie moge ich wykorzystać. Nie długo pojawia się DDR5 i co zrobić ze swoimi. A takie pytanie, zmieniając pamięci na wolniejsze np 3600, czy to rozwiąże problem ??

Link to post
Share on other sites

Tak najnowszy. Jeśli dałbym do jakiegoś serwisu procek na sprawdzenie, sa w stanie w 100% sprawdzić czy procesor jest sprawny ? Tak żebym potem nie miał wątpliwości co do procesora ze to może on być przyczyna problemów ??

Edytowane przez Pejo_
Link to post
Share on other sites

Może się źle wyraziłem, procek nie daje rady z 4133 ramu, Intel gwarantuje 2933, wszystko wyżej to OC, XMP to fabryczne oc ramu jeśli wszystko działa na auto, to jak pisałem wyżej możesz ręcznie ustawić inne częstotliwości i sprawdzić czy będzie działać. Wczytaj xmp w biosie a potem np obniż ręcznie z 4133 na 3800 jak wystartuje może się okazać że jak znów ustawisz 4133 to będzie działać,

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Może się źle wyraziłem, procek nie daje rady z 4133 ramu, Intel gwarantuje 2933, wszystko wyżej to OC, XMP to fabryczne oc ramu jeśli wszystko działa na auto, to jak pisałem wyżej możesz ręcznie ustawić inne częstotliwości i sprawdzić czy będzie działać. Wczytaj xmp w biosie a potem np obniż ręcznie z 4133 na 3800 jak wystartuje może się okazać że jak znów ustawisz 4133 to będzie działać,

Proponuję zacząć od gwarantowanych 2933 i jeśli wstaje bez problemu to podnosić o krok wyżej i testować, dopóki nie osiągniemy granicy stabilności.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, GOZER napisał:

wadliwy ram miałem tak samo. Obniżenie taktowań pomagało ale i tak był nie stabilny. Mała zamiana z kolegą i sprawdzone

 

A jak jest z G.skill, ten producent daje wieczysta gwarancję na pamięci czy nie?? Nie mam paragonu ze sklepu a gdyby była wieczysta gwarancja że strony producenta, to można odesłać 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...