Skocz do zawartości

Karta GTX1050ti - o co tutaj chodzi? Windows 7


Recommended Posts

Witam, kupilem uzywana karte GTX 1050ti gaming, po zainstalowaniu sterownikow itp sprawdzilem jak wygladaja temperatury w spoczynku, wyszlo mi 50C, co juz wydalo mi sie dziwne, bo moja poprzednia GTX 750ti miala w spoczynku okolo 30C. 

No, ale pomyslalem trudno moze tak musi byc, wiec odpalilem sobie full opcje: czyli przegladarki, jakies programy, zeby zobaczyc jak bedzie sie zachowywac w obciazeniu i wyglada to nastepujaco:

 

Temperatura jest na granicy 59C i pewnie dalej, by rosla bo co kilka minut byl 1C wiecej, przy ostatniej przy takim samym obciazeniu tez mialem mniej cos kolo 40C max. Z ciekawosci postanowilem dotknac karte i sie przerazilem. Karta jest strasznie goraca, czuc jak by sie miala spalic... Bojac sie, ze cos sie zepsuje szybko musialem sie poratowac standardowym wiatrakiem, by ochlodzil wnetrze komputera.
Kolejna niepokojaca sprawa to, ze przy wiekszym obciazeniu wyskoczyl mi czarny obraz + artefakt trwalo to kilkanascie sekund i wywalilo mi pozniej przez to kilka procesow uzywajacych pamieci GPU. I jeszcze teraz dopatrzylem sie, ze co kilkanascie sekund zawiesza mi lekko myszke na 0,5-1sek.

O co tutaj chodzi, czy ktos moze wiedziec? Sterowniki pobralem najnowsze ze strony nvidia.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, zbiku90 napisał:

Wentylator się załącza powyżej 60st? W 1050ti były już wersje półpasywne. Artefakty wskazują na padający vram więc karta mogła w przeszłości kopać/być przegrzana :(

Mialem 62C i chyba sie nie wlaczyl, dopiero musialem odpalic program OCCT przy tescie 3d i faktycznie zaczely sie krecic, tutaj dorzucam screena:

eWia9PP.png

Temperatura maksymalna az 88C. Nie wiem czy to normalne podczas testu.

 

Czyli myslisz, ze ktos wczesniej na niej kopal i przez to sa te wszystkie problemy? 

Jak wytlumaczyc te scinanie myszki co kilka sekund podczas sredniego obciazenia, nigdy wczesniej czegos takiego nie mialem mimo, ze moja poprzednia karta byla 2x slabsza.

Kolejna kwestia jak wytlumaczyc to, ze ta karta jest tak goraca? Jak dotykam ja reka to po 3sek mnie az parzy - mimo, ze jest niby 60C.

Link to post
Share on other sites

Jak karta przy obciążeniu wywala czarny ekran (a nie była podkręcana) to bardzo zły objaw, mogą być uszkodzone pamięci czy gpu - testować w różnych programach i grach i jak problem będzie się powtarzał to karta do zwrotu (jeśli jest możliwość)

Przycinanie myszki to prędzej kwestia zasilacza/dysku/pamięci ram.

Temperatura max za wysoka jak na tą kartę, może przekracza 90C i się wyłącza po dłuższym graniu, u mnie jedno wentylatorowa asus phoenix 1050 ti 4gb po 3 minutach OCCT 64C (karta po oc i na standardowych niesłyszalnych ustawieniach wentylatora)

Po wykresie widać że zrzuca ci karta taktowanie czyli throotluje (stąd niski średni zegar boost) przez zbyt wysoką temperaturę.

Na temperaturę może pomóc wymiana pasty termoprzewodzącej (u mnie w gtx 950 spadła z 92C do 70C) był kamień :)

Na obecnej 1050ti po wymianie pasty z 80C na 65C.

PS. Jaki masz zasilacz?

Edytowane przez Kuba
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, zbiku90 napisał:

Karta do rozbiórki i wymiana pasty i termopadów. Może odżyje.

Mozna bardziej w prostym jezyku? :) Na czym polega ta cala rozbiorka typu wymiana termopadow? Idzie to zrobic dla osoby, ktora nigdy nie miala stycznosci z takimi sprawami i malo sie zna na pamieciach GPU?

 

@Kuba

Dzieki za szczegolowa odpowiedz.

 

4 godziny temu, Kuba napisał:

testować w różnych programach i grach i jak problem będzie się powtarzał to karta do zwrotu (jeśli jest możliwość)

Wlasciwie to ja gram tylko w jedna gre 2d Tibia, nie wiem czy kojarzysz :D Tylko, ze takich tibii mam odpalonych ponad 90 klientow i wtedy wlasnie wyskoczyl black screen, a zaraz artefakty. Pozniej po jakiejs minucie ustapilo i znow zobaczylem pulpit, tylko ze wyskoczyli mi jakies errory i wywalilo kilkanascie klientow tibii.

A zaznaczam, ze na starej 750ti nigdy nie mialem takich problemow mimo, ze jest niby 2x slabsza.

 

4 godziny temu, Kuba napisał:

Przycinanie myszki to prędzej kwestia zasilacza/dysku/pamięci ram.

Zgadza sie to nie wina karty, doszedlem ze to wina programu hwinfo, ktory co kilka sekund pobieral informacje all temperatur i danych i wtedy akurat scinalo myszke.

 

4 godziny temu, Kuba napisał:

Temperatura max za wysoka jak na tą kartę, może przekracza 90C i się wyłącza po dłuższym graniu, u mnie jedno wentylatorowa asus phoenix 1050 ti 4gb po 3 minutach OCCT 64C (karta po oc i na standardowych niesłyszalnych ustawieniach wentylatora)

Tez mi sie tak wydaje, przy mojej starej w spoczynku mialem jakies 30C, a tutaj 50. Tak samo jak dotykalem stara to zawsze byla zimniutka, a ta jest nagrzana non stop jak, by sie miala spalic... Jak dotykasz swoja to tez jest strasznie goraca w spoczynku? 

 

 

Co do pasty, okej zmienie po weekendzie, ale i tak widze to czarno, bo przeciez to nie tlumaczy artefaktow, jedynie moze polepszyc temperature. A wiem, ze jak wyskoczyl mi ten black screen z artefaktami to nawet wiatraczki sie nie krecily, czyli temperatura musiala byc w granicach 60C

4 godziny temu, Kuba napisał:

PS. Jaki masz zasilacz?

Zasilacz staruszek, bo to komputer kupiony w 2013r. 

Liteon PS-6451-5AE

Link to post
Share on other sites

Jedyna rada to nie rozkręcać tylko zwrócić sprzedającemu, ewentualnie do serwisu komputerowego żeby sprawdzili kartę graficzną na swoim sprzęcie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.09.2021 o 18:10, Wik-Mar napisał:

Jedyna rada to nie rozkręcać tylko zwrócić sprzedającemu, ewentualnie do serwisu komputerowego żeby sprawdzili kartę graficzną na swoim sprzęcie.

Sprzedajacy powiedzial, ze jako osoba prywatna nie przyjmuje zwrotow. Ale co to zmieni, ze ktos inny sprawdzi na swoim sprzecie? Skoro mam wystarczajace porownanie z moja poprzednia gtx 750ti, podczas takich samych obciazen nigdy nie mialem tak wysokich temperatur - to samo w spoczynku.

 

W dniu 12.09.2021 o 18:36, zbiku90 napisał:

Tu też może być problem, przydałoby się pomierzyć mu napięcia.

No dobrze, tylko co ma do tego zasilacz i napiecia? Przeciez problem raczej lezy u samej karty niz innych podzespolow, czytaj up

Link to post
Share on other sites

Jest tez możliwość taka, że ta karta jest pokoparkowa z vbiosem do kopania.

Sam taka kupiłem i też pokazywała czarny ekran np. w benchmarku Heaven.

 

Można sprawdzić to łatwo w programie GPU-Z (dwie pierwsze zakładki). Możesz wrzucić screeny tutaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...