Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry,

Chciałbym zamontować dysk tego typu ale nie wiem od czego zacząć, oglądałem filmy na yt to jedni mówili, że trzeba odłączyć inne dyski podłączyć tylko ten jeden i wtedy instalować windowsa, po instalacji podłączyć resztę dysków, co to tego to nie mam pojęcia co robić. Drugą sprawą są ustawienia w UEFI, moja płyta to asrock z370 extreme4 i na filmiku koleś coś w tym  zmieniał, czy to ma znaczenie ( nie chodzi o oznaczene pole tylko o wszystkie opcje jakie widać) ? A jeśli to ma jakieś znaczenie to XPG Gammix S11 pro 512 gb

241204521_1265344210603722_5030933708781280446_n.jpg

Edytowane przez Koeyu
Link to post
Share on other sites

Porada odnośnie odłączenia innych dysków na czas instalacji, wynika tylko i wylacznie z tego, że ludzie sobie instalując partycje systemowe na innych dyskach. Nie wiem jak, ale jednak im się to udaje zrobić. Więc jak nie wiesz co robisz, to odepnij wszystko poza nowym SSD NVMe, na czas instalacji. Tak aby wszystko poprawnie się zainstalowało na nowym ssd.

Co do ustawień, domyslnie zwykle jest OK, wystarczająco do instalacji i działania.



Jedynie tam są dwie opcje M2_1 i M2_2. Switch one pewnie wyłączają gniazda sata i włączają M.2. Ale auto powinno mieć priorytet dla m.2 wiec nie powinieneś tam musieć nic robić.

Link to post
Share on other sites

NO mam Asrocka i kilka dysków i faktycznie aby zainstalować win 10 musze odpinać inne dyski. Inaczej jest lipa w czasie gdy dochodzi do okienka z dyskami formatowania i że nie moge zainstalować systemu na wybrany dysk. I niem o co w tym chodzi ale jak dla mnie to jest pop...lone

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, kokosnh napisał:

Porada odnośnie odłączenia innych dysków na czas instalacji, wynika tylko i wylacznie z tego, że ludzie sobie instalując partycje systemowe na innych dyskach. Nie wiem jak, ale jednak im się to udaje zrobić

Chyba raczej partycja rozruchowa (ta mała 500 albo 100MB) może zostać na innym dysku i wtedy po odpięciu tamtego dysku system nie wstanie. Wiem bo sam tak kiedyś zrobiłem :D Jak jest tylko jeden dysk to instalator automatycznie utworzy nowy rozruch na nim i problemu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Widziałem raz jak ktoś miał partycje C na złym dysku. Wiec rozruchowa bardzo często (bo jak już jest to windows używa istniejących), ale widziałem jak ktoś to z C zrobił.

Oczywiście domyślnie z C nie ma szans tego zrobić (może klon czy co, nie mam pojęcia jak to zrobił), ale widziałem wiec uwierzę w wszystko.

A przez partycje systemowe, mam na myśli te oznaczone jako system, bądź partycja systemowa efi ( czyli o rozruch mi chodziło )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...