Skocz do zawartości

be quiet! Silent Base 802 - Czy coś innego do 700 / 800 zł


Recommended Posts

Witam. 

Przymierzam się do wymiany obudowy. Moja obecna to Zalman Z3 PLUS i nie jest ona ani zbyt przewiewna, cicha i ładna...

Wymagania:

-czarna

-z dużym oknem

-z co najmniej 3 fabrycznymi wentylatory

-USB 3.2 Gen 2 Typ C x1 na froncie obudowy

-maty wyciszające

 

 

 

Moja propozycja 

https://www.net-s.pl/produkt/be-quiet-be-quiet-silent-base-802-window-black-1162313;20-c-10?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Bardziej podoba mi się

be quiet! Dark Base Pro 900 Black Rev.2 ale jest zdecydowanie za duża (komputer stoi na biurku, i niestety trochę za droga...)

 

Mój zestaw:

Ryzen 5 3600 + Fera 5

Aorus X470 Ultra Gaming

Radeon RX 6700XT RED DEVIL

2x8 GB RAM Corsair 3000mhz

Zasilacz Corsair RM750x

2x HDD 4TB + 1 TB

1x SSD 1TB

2x SSD M.2

Napęd DVD 

 

Wymagania:
W przyszłym roku będę wymieniał Płytę główną + procesor + ram i chciałbym zamontować już chłodzenie wodne na procesor, więc dobrze by było by ta obudowa to umożliwiała.

 

Pytania

1) Czy fabrycznie zamontowane wentylatory 3x Pure Wings 2 140mm wystarczą do schłodzenia obudowy, czy potrzebuję dokupić coś na górę obudowy?

2) Montaż DVD w tej obudowie nie jest możliwy jak dobrze rozumiem.

3) Czy coś innego w przedziale 700-800 zł godnego polecenia? 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites
  • king89yaku2 zmienił tytuł na be quiet! Silent Base 802 - Czy coś innego do 700 / 800 zł

Niestety musisz się zdecydować ,albo przewiewna albo cicha. Dobrze wyciszona obudowa nigdy nie będzie przewiewna. Aczkolwiek myślę że be quiet! BE QUIET SILENT BASE 802 Window Black będzie ok. Sam miałem kiedyś na nią chrapkę ale wybrałem tę która jest w stopce. Niestety, był to zły wybór, głównie z tego powodu że AIO procesora nie weszło na top bo okazało się, że chłodnica jest za gruba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Starczą, ewentualnie możesz dokupić jeden i dać na górę, będzie kilka stopni mniej.

2. Nie, jak potrzebujesz napęd DVD to musiałbyś kupić zewnętrzny.

3. To bardzo dobry model od BQ, w tej cenie ja bym brał. Masz wymienne panele, jak zamontujesz te meshowe to będzie dobry airflow. Dobry dostęp do filtrów, bardzo dobra jakość wykonania.

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...