Skocz do zawartości

MSI Afterburner - 570 - spadki fps od pewnego przedziału voltage


Recommended Posts

Siemacie. Mam taki problem jak w temacie. Jak dojade do powiedzmy +50 w przedziale "Core Voltage" i uruchomie furmarka to przycina w nim tą oponką, fpsy spadają po kilku sekundach do 14-15. Czego tak jest? Moja karta nie wytrzymuje wysokich napięć? Na +37 i przy 902/1804/2000MHz tak nie ma, ale dam +50voltage i takie rzeczy się dzieją.

Link to post
Share on other sites

HGmmm a da sie to obejsc jakos czy lepiej nie? Bo patrzac na inne modele to moj bardzo malo moze podniesc napiecie (youtube,google).

 

Ewentualnie, czy jest jakas aplikacja ktora mi automatycznie podkreci karte do takiego stopnia zeby takiego czegos jak spadki fps nie bylo?Bo sam nie umiem trafic.

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

Ja myślę że poprostu albo temperaturki, albo dobrze kolega wspomniał sekcja. Tym bardziej że te karty lubią się zamrażać na performance level 2, z 3 stopniowego po przekroczeniu pewnej temp/poboru/napięcia. Możesz także sprawdzić czy nie masz możliwości aktualizacji biosu grafiki, narzędziem MSI Update, a nóż w nowszym biosie jest ten błąd poprawiony ;)

Link to post
Share on other sites

Heh Przemo mecze sie z tym juz taaak dlugo i ku***** dostaje bo kompa mam od tygodnia a nawet pograc nie mozna. Tzn mozna by bylo na stockowych :D ale wiadomo, kazdy chce max. Zobacze na bios.

 

A jakbym w MSI Afterburner Ustawił Profil 2D taki jak 3D?

 

Jednak to nic nie daje. Ale to jest na bank zwiazane z voltage. Takie same ustawienia (893/1786/2062) sprawdzilem na voltage +100 i +31 - przy +100 zaczelo w furmark przymulac przy kilkunastu fpsach po kilku sekundach, przy +31 nie przymulało, ale nie jestem pewien czy na tak niskim napieciu wytrzymalaby karta na tych taktach dlugo. Jak widzicie jest problem. Nie moge na mojej karcie miec wyzszego napiecia, a POWINIENEM MÓC!!! Co zrobić? Bo to nie wygląda na to, że profil 2D miały tu coś do znaczenia, gdyż ustawiłem żeby był taki sam jak profil 3D.

 

I wlasnie na tym profilu 893/1786/2062 i voltage +30 są w GTA IV artefakty (takie światełka migają po ekranie). Na voltage +100 pewnie by nie było, ale jak mowilem na nim sie scinac bedzie jak w furmarku itp. CO ROBIĆ!?!?!?!? A biosa nie ma nowszego dla mnie.

 

W OCCT Graphy wygladaja tak:

 

http://img339.imageshack.us/img339/8518/2011071418h02gpu1.png
http://img718.imageshack.us/img718/9460/2011071418h09gpu1.png

Ten z takimi "skaczacymi" wykresami FPS to ten z voltage +100, ten bez - +31.

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

Znalazłem coś takiego w necie (no a gdzie niby???):

 

http://www.geeks3d.com/20101109/nvidia-geforce-gtx-580-the-anti-furmark-dx11-card/
http://test.nvision.pl/nVidia-zaimplementowala-w-Geforce-GTX580-zabezpieczenie-anty-FurMarkowe--News-18408-ndetails.html

Piszą tam o takich przypadkach 580 i 480 nowych modeli, z pewnym "bezpeicznikiem" ANTY OCCT i ANTY FM. Czy takie cos moze dotyczyc tez mojej 570? Np od jakiegos czasu moga wprowadzac te czujniki do 570'ek. Bo to by się zgadzało z tym co piszą na obu tych stronach (prosze, przeczytajcie artykuly).

Link to post
Share on other sites

kolego Lordani66 a ile ty zyskujesz po podkreceniu tej grafiki za tak bardzo chesz tyle jej dać

 

zrob testa na stoku jakis 3dmark i ze 2 3 gry a potem to samo po oc

 

moze twoje zapały w oc grafy wogole nie maja sensu i tyle, kopa daje wykrecenie procka a nie grafiki no chyba ze bijesz rekordy to wtedy wszystko krecisz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...