Skocz do zawartości

Zmiana chłodzenia AIO na powietrze - Intel 8700K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Cześć, postanowiłem wymienić swoje chłodzenie wodne Corsair H150i na jakieś sensowne chłodzenie powietrzem. Moje AIO ma już z dobre 3 lata i chciałbym przerzucić się jednak na chłodzenie powietrzem.

Poszukuje czegoś sensownego do schłodzenia 8700K.

Najlepiej gdyby chłodzenie nie wymagało wymiany pamięci RAM - DDR4 Corsair Pro 2x8GB 3200MHz, które są dosyć wysokie. Jest to chyba jedyny dosyć spory problem dlatego szukam pomysłu na jakieś sensowne rozwiązanie.

Ma ktoś jakiś pomysł? Czy jednak będzie trzeba wymienić też ramy :/ ?

 

// budżet do 600zł

 

Dzięki ;)

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No to do wyboru do koloru. Brałbym NH-D15 chromax, wydajniejszego powietrznego chyba nie ma. Żeby ram się zmieścił możliwe że trzeba będzie trochę podnieść pierwszy wentylator. Upewnij się że masz min. 180mm miejsca na chłodzenie.

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, zbiku90 napisał:

No to do wyboru do koloru. Brałbym NH-D15 chromax, wydajniejszego powietrznego chyba nie ma. Żeby ram się zmieścił możliwe że trzeba będzie trochę podnieść pierwszy wentylator. Upewnij się że masz min. 180mm miejsca na chłodzenie.

O wentylator się nie martwię, bo jakoś go najwyżej podniosę natomiast teraz kwestia tego czy radiator nie będzie kolidował z slotami.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, dejv03 napisał:

Procesor podkręcany, skalpowany ? 

Takie maleństwo  Pure Rock 2 za około 150zł 

Ja miałem i7 8700 ale bez K i Fera 3 dawał rady

W tym rzecz, że nie mam na stałe zrobionego OC jedynie tryb AUTO. Procek bez skalpa. 

Myślę, że Fera może być tak na styk :/

 

  

11 godzin temu, JohnSylv napisał:

Od siebie mogę polecić Scythe Fuma 2 za ~279 zł - będzie kompatybilne z wysokim RAMem, a wydajność bardzo dobra, chłodzi mojego 5900X bez problemu (max ~75 stopni w stresie). Tutaj test z twoim procesorem: https://www.techpowerup.com/review/scythe-fuma-2-dual-tower-cpu-cooler/6.html

 

Całkiem ciekawa propozycja. Pooglądam recenzje :) 

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

No tak, z tym że Fuma ma niższe obroty maksymalne, to wtedy to zrozumiałe. Co do testów w techpowerup, kiedyś sprawdzałem Thermalrighta Grand Macho, wtedy na skalpowanym i7 4790K, temperatury nijak miały się do rzeczywistości. Uwzględniając temperaturę otoczenia były wyższe niż u nich, co nie znaczy, że Grand Macho jest zły;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...