Skocz do zawartości

Gniazdo M.2 w płycie głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sznib,

Recommended Posts

Posiadam płytę główną Gigabyte B85M-HD3. Chcę dokupić sobie nowy dysk, na którym będzie zainstalowany system najlepiej na gniazdo M.2, bo czytałem że SATA III jest owiele wolniejsze. Czy moja płyta posiada takie złącze? Sprawdzałem osobiście i takiego nie zauważyłem lecz wolę się upewnić :p. Jeśli nie będzie to dysk na PCI Express będzie ok? (do PCIE mam wpiętą kartę graficzną i kartę sieciową, nie wiem czy mam tam jeszcze miejsce na dysk). 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
7 godzin temu, Radziol napisał:

czytałem że SATA III jest owiele wolniejsze.

 

Jak się jarasz wynikami benchmarków to tak. W realnym, najpopularniejszym zastosowaniu różnice są znikome:

 

Bedą też znaczące różnice przy kopiowaniu dużej ilości małych plików, ale jak często typowy użytkownik komputera wykonuje takie operacje?

 

Na twojej płycie nie ma gniazda M2. Ale jak używasz komputera typowo do neta i gierek nie ma sensu kupować przejściówek na PCIEx, bo dysk na SSD będzie się spisywał na podobnym poziomie co taki na M2.

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie masz , ten chipset nie wspiera M.2. A jak już kolega wspomniał różnice dla przeciętnego Kowalskiego do gier i neta są znikome. Bierz sobie Crucial MX500 na SATA i będziesz równie zadowolony.

Edytowane przez CrisPell
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...