Skocz do zawartości

Jaka Karta najlpesza pod mój sprzęt?


Recommended Posts

Hey chce kupić kartę graficzna pod mój sprzęt tylko mam problem z tym która będzie najlepsza i którą uciągnie mój zasilacz?


Intel(R) Core(TM) i5-8400 CPU 
Gigabyte Z370P D3
Seasonic FOCUS 550W 80+ gold
GOODRAM 3200MHz 16cl 16gb

Myślałem o przeznaczeniu coś koło 3,5 k ale jestem elastyczny pytanie co byłoby najlepsze do tego zestawy?

Link to post
Share on other sites

Może być, wszystko zależy od ceny. Jak grubo ponad 3k to nie. Ludzie znajdowali ostatnio 3060Ti czasem w okolicach tej ceny.

 

Ale 3060Ti już na pewno musi mieć lepszy procek.

Na tą podstawkę co masz 8700 to najniższy model z HT (wątkami). A że masz płytę Z to spokojnie 8700K nawet można kupić i podkręcić. Wydajność powinna mocno wzrosnąć.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak miałbyś jak sprawdzić to to jest fajna oferta i lepsze chłodzenie niż w palit dual https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3060-vision-oc-lhr-12gb-CID99-IDKSmaV.html#21eb859a45

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, korzychxp napisał:

Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak miałbyś jak sprawdzić to to jest fajna oferta i lepsze chłodzenie niż w palit dual https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3060-vision-oc-lhr-12gb-CID99-IDKSmaV.html#21eb859a45

Ten Gigabajt był za 2999 zł w piątek - wersja Ti. 300 zł można dopłacić za 20% klatek więcej. 

Oczywiście, jeżeli oferta wróci :)

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Artok napisał:

Ten Gigabajt był za 2999 zł w piątek - wersja Ti. 300 zł można dopłacić za 20% klatek więcej. 

Oczywiście, jeżeli oferta wróci :)

No tak ale piszą że wersja Ti u mnie raczej odpada za względu na procek.
Jestem z Katowic.

Edytowane przez Grzyywa
Link to post
Share on other sites
Teraz, korzychxp napisał:

dopłata nie powinna być duża po sprzedaży obecnego.

8700K dalej się trzymają po 900 zł na allegro. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że trzeba będzie go oskalpować z uwagi na temperatury.

 

Ja bym to pogonił w diabły i kupił tanią płytę B560 + Intela 10400F.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Artok napisał:

8700K dalej się trzymają po 900 zł na allegro. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że trzeba będzie go oskalpować z uwagi na temperatury.

 

Ja bym to pogonił w diabły i kupił tanią płytę B560 + Intela 10400F.

 ten procek nie pójdzie mi na mojej płycie ? 10400f

Edytowane przez Grzyywa
Link to post
Share on other sites

Nie, inna podstawka (logiczna, bo fizycznie mógłbyś go zamontować i będzie pasował - Socket 1151 - ale komp nie ruszy). 

 

Ja bym zrobił jak pisze @Artok: gonisz płytę + proc i kupujesz zestaw 10400f/11400f + B560.

 

Zdecydowanie poluj na 3060 Ti. 

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie jak Ci te kilka klatek nie robi różnicy tak jak mi nie robilo kup zwykle 8700 bez k. Nie trzeba go skalpowac, chłodzenie też nie jest potrzebne nie wiadomo jakie. U mnie z rtx 2070 super śmiga aż miło w 1440p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, lucas-7 napisał:

Ewentualnie jak Ci te kilka klatek nie robi różnicy tak jak mi nie robilo kup zwykle 8700 bez k. Nie trzeba go skalpowac, chłodzenie też nie jest potrzebne nie wiadomo jakie. U mnie z rtx 2070 super śmiga aż miło w 1440p.


No właśnie zastanawiam się bo procesor 10400F + płyta B560+ 3060ti to koszt rzędu 4,5k a jak kupie samo

3060 zmieszczę się poniżej 3 k wiem ze różnica w klatkach tez będzie ale to jest polowa ceny więcej bo wątpię że za mój procek i płytę dostanę jakieś kokosy.

Chyba że zmiana u mnie procesora to jest must have według was.

Edytowane przez Grzyywa
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj stare podzespoły i dołóż do nowego kompa masz tu propozycję płyty, procesora i pamięci ram na forum może doradzą lepszą propozycję.

https://www.x-kom.pl/lista/xben43x62

Edytowane przez Wik-Mar
literówka
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Grzyywa napisał:

Hey chce kupić kartę graficzna pod mój sprzęt tylko mam problem z tym która będzie najlepsza i którą uciągnie mój zasilacz?


Intel(R) Core(TM) i5-8400 CPU 
Gigabyte Z370P D3
Seasonic FOCUS 550W 80+ gold
GOODRAM 3200MHz 16cl 16gb

Myślałem o przeznaczeniu coś koło 3,5 k ale jestem elastyczny pytanie co byłoby najlepsze do tego zestawy?

 

13 godzin temu, Grzyywa napisał:

A jeszcze takie pytanie jak się prze rzucę na procesor 10400F + płyte B560+ 3060ti to moj zasilacz da sobie z tym rade? Seasonic FOCUS 550W 80+ gold

 

14 godzin temu, Grzyywa napisał:


No właśnie zastanawiam się bo procesor 10400F + płyta B560+ 3060ti to koszt rzędu 4,5k a jak kupie samo

3060 zmieszczę się poniżej 3 k wiem ze różnica w klatkach tez będzie ale to jest polowa ceny więcej bo wątpię że za mój procek i płytę dostanę jakieś kokosy.

Chyba że zmiana u mnie procesora to jest must have według was.

 

Cześć.

W twoim przypadku lepiej kupić używany i7 8700 przy obecnej płycie,poszukaj,poluj są za 800zł + uda się może jakaś negocjacja ceny.Na tym procku jeszcze długo posiedzisz bo radzi sobie wyśmienicie,sam testując w miejscu bardzo obciążającym Assassin's Creed Odyssey Las Tripodiskos walka na plaży z wszystkimi przeciwnikami których specjalnie ściągałem dodatkowo z pobliskich terenów na plażę,dosłownie jadka na całego.Prawdziwy test mocno obciążający procesor :)

 
Przejście na nową platformę u ciebie to tylko na 8 rdzeni 16 wątków,znowu wyższe koszta więc sam przemyśl czy warto robić przesiadkę na coś nowszego mając nadal 6rdzeni i 12 wątków (10400f)  co ogólnie niższym kosztem uzyskasz to kupując i7 8700.
 
Co do zasilacza spokojnie podepniesz pod niego nawet 3070 ale nie kupuj 3060 raz że jest słabszy od 2070S to w dodatku nie opłacalny,chyba że znajdziesz w fajnej cenie ale wątpię.
Pozdrawiam.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tiamina napisał:

 

 

 

Cześć.

W twoim przypadku lepiej kupić używany i7 8700 przy obecnej płycie,poszukaj,poluj są za 800zł + uda się może jakaś negocjacja ceny.Na tym procku jeszcze długo posiedzisz bo radzi sobie wyśmienicie,sam testując w miejscu bardzo obciążającym Assassin's Creed Odyssey Las Tripodiskos walka na plaży z wszystkimi przeciwnikami których specjalnie ściągałem dodatkowo z pobliskich terenów na plażę,dosłownie jadka na całego.Prawdziwy test mocno obciążający procesor :)

 
Przejście na nową platformę u ciebie to tylko na 8 rdzeni 16 wątków,znowu wyższe koszta więc sam przemyśl czy warto robić przesiadkę na coś nowszego mając nadal 6rdzeni i 12 wątków (10400f)  co ogólnie niższym kosztem uzyskasz to kupując i7 8700.
 
Co do zasilacza spokojnie podepniesz pod niego nawet 3070 ale nie kupuj 3060 raz że jest słabszy od 2070S to w dodatku nie opłacalny,chyba że znajdziesz w fajnej cenie ale wątpię.
Pozdrawiam.


Super wiec chyba tak zrobie jak radzisz poszukam procka i7 8700 ale w takim wypadku jaka karta graficzna finalnie bedzie pasować pod moj uklad myslalem o 3060 ale mowisz ze sie nie nadaje wiec moze 3060ti? mozna znalejsc juz taka karte po 3200 zl +/- wiec jeszcze moglbym sie szarpnac na taka jesli ma to sens

Link to post
Share on other sites

3060ti reprezentuje wydajność wyższa niż 2070 super i w te kartę bym mierzył. 3060 jest niewiele szybsza niż 2060 super. Mam 2070s i do 1440p spokojnie daje rade. Też mam ją sprzężona z I7 8700 w grach aaa od 40 fps w górę przy maksymalnych ustawieniach nie zadko z ray tracing. To. Co ważne to dzięki I7 pozbędziesz się dużych spadków w mocniej obciążających procesor lokacjach.

BTW też się przesiadałem z i5 8400 :)

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Grzyywa napisał:


Super wiec chyba tak zrobie jak radzisz poszukam procka i7 8700 ale w takim wypadku jaka karta graficzna finalnie bedzie pasować pod moj uklad myslalem o 3060 ale mowisz ze sie nie nadaje wiec moze 3060ti? mozna znalejsc juz taka karte po 3200 zl +/- wiec jeszcze moglbym sie szarpnac na taka jesli ma to sens

 

Z nowych 3060Ti to optymalny wybór potem jak cię stać to można tylko lepiej :) Gdyby ceny używek były rozsądne to można nawet pokusić się od 2070/80S Ti

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...