Skocz do zawartości

rx 6700 xt i5 10400 brak mocy z karty podczas benchmarków i gry cs 1.6


Recommended Posts

26 minut temu, Rebelmind napisał:

Dlatego też w grudniu zwracałem 6800 Nitro+ z tego powodu.

Czyli rozumiem że 6700xt udało ci się okiełznać? Ja z 5700xt swego czasu też walczyłem parę tygodni żeby było wszystko ok. Głównie pomogło wywalenie Afterburnera i poluzowanie timingów ramu, okazało się że nie był do końca stabilny. 

Link to post
Share on other sites

Tak, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem referenta 6700 XT od Sapphire, od dwóch dni zaś siedzi na nim blok wodny od Alphacool :D (zrobiłem wreszcie GPU-only loop z osobną pompą D5 - pozdrawiam @EH_Gosu)

 

DglIb6N.jpg

 

 

Instrukcja jak ustawić zegary w sterownikach:

 

1    * Otwierany "Oprogramowanie Radeon"

2    * wchodzimy w zakładkę "Wydajność"

3    * klikamy w pod-zakładkę "Dostrajanie"

4.1  * po prawej klikamy "dodaj profil Gry" i szukamy CS 1.6

4.2 * jeśli nakładka nie znajduje tytułu trzeba będzie wprowadzić kolejne kroki na "Dostrajaniu Globalnym"- tyle że wtedy zmiany będą zaaplikowane do wszystkich gier

5    * Sterowanie dostrajaniem wybieramy "Ręcznie"

6     * Dostrajanie GPU - "włączono"

7     * Sterowanie Zaawansowane - "włączono"

8     * Min. częstotliwość (MHz) - domyślnie powinno dla RX 6700 XT być 500 -> zmieniamy na dokładnie 100 mniej niż linijkę niżej Maks. częstotliwość 

9     * klikamy w prawym-górnym rogu w czerwony przycisk "Zastosuj zmiany"

 

Odpalasz GPUz, zakładka Sensors > Odpalasz CS.16 i sprawdzasz czy pomogło. Na koniec gasisz csgo I wrzucasz screena 

 

 

8 minut temu, lukasz272015 napisał:

Sprawdzić czy są fps w grze z karty ?

 

Dokladnie tak to powinno wygladac, przy czy AMD pisało w linku z supportu, że MINIMALNA różnica Max MHz vs Min MHz to właśnie 100 MHz - wtedy karta chodzi cały czas na maks w danej grze - więc u Ciebie powinno być 2569 MHz ale 2299 też będzie działać. 

 

Jeśli odpalisz GPUz w tle zanim zagrasz w csgo to bedziemy widzieć jakie zegary były podczas rozgrywki (musisz tylko odczyt ustawić "Gpu Clock" na "Show Avarage Reading" w zakładce Sensors.

Edytowane przez Rebelmind
Literowka
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem w cs 1.6 na 2569 nic to niestety nie zmieniło, nadal nie ma przyrostu fps jest tyle ile miałem na zintegrowanym układzie sprawdzałem na 1280 x720 i 1440 p nie działa niestety ta metoda w tej grze co robić u ciebie działa ?

 

Moje sterowniki to radeon-software-adrenalin-2020-21.4.1-win10-64bit-apr20

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Rebelmind napisał:

eśli odpalisz GPUz w tle zanim zagrasz w csgo to bedziemy widzieć jakie zegary były podczas rozgrywki (musisz tylko odczyt ustawić "Gpu Clock" na "Show Avarage Reading" w zakładce Sensors.

Link to post
Share on other sites

gpu.gif

 

Odpaliłem tylko cs 1.6 i wyszedłem z gry nie wiem czy tak ma być ?

 

Pograłem chwilę i złapałem zdjęcie 

gpu-2.gif

 

Co dalej ? o to chodzi ustawione jest tak jak pisałeś czyli na 2569 MHz, zapomiałem dodać że cs 1.6 mam na steam, może aplikacje też dodać ? ale cs go też jest na steam i tam fps są.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

No i wszystko widać jak na dłoni: na drugim screenie masz Gpu Clock poniżej 300 MHz avg (wyraźnie stała linia, z pikiem na koniec kiedy dałeś alt+tab) czyli pracuje Ci w trybie 2D na najniższym stanie energetycznym. 

 

Spróbuj wymusić globalne taktowanie minimalne na poziomie 2569 MHz (nie tylko w profilu dla csgo), odpalić i pograć - ponownie z włączonym cały czas Gpuz. 

Link to post
Share on other sites

To wygląda jak ewidentny brak zrozumienia sterownika z tak starą grą. Identyko mam np w Gothic 3 i niezależnie czy gram na jakimś szrocie czy RTX 2080 to rdzeń nie potrafi przekroczyć 500Mhz i użycie GPU tak leci na 20-30%.

I co zrobisz, nic nie zrobisz. Może to ten sam przypadek.

Niekiedy podają jeszcze takie rozwiązania, by odpalić w tle coś co też uruchomi kartę na 100%, np. niektórym zakładka Origin tak działa. Albo nie wiem czy jest odpowiednik takiej funkcji jak u NV czyli Ultra Low Latency Mode - ten potrafił "gonić" gpu, które nie chciało się uruchamiać za bardzo.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2021 o 19:14, Rebelmind napisał:

No i wszystko widać jak na dłoni: na drugim screenie masz Gpu Clock poniżej 300 MHz avg (wyraźnie stała linia, z pikiem na koniec kiedy dałeś alt+tab) czyli pracuje Ci w trybie 2D na najniższym stanie energetycznym. 

 

Spróbuj wymusić globalne taktowanie minimalne na poziomie 2569 MHz (nie tylko w profilu dla csgo), odpalić i pograć - ponownie z włączonym cały czas Gpuz. 

Witaj, ustawiłem zegary na 2569 w grze i na globalnym nic to niestety nie dało nadal karta nie potrafi podbić zegarów co bo skutkowałem przyrostem fps w tej grze, jak sprawdzisz u siebie czy ruszy podzielisz się ustawieniami ? 

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie. Na razie udalo mi sie wymusic locka na 240 fps ale nadal zegar jest 500 MHz. 

 

Trzeba jeszcze sprawdzić MorePowerTool od Igora:

 

https://www.igorslab.de/en/red-bios-editor-and-morepowertool-adjust-and-optimize-your-vbios-and-even-more-stable-overclocking-navi-unlimited/

 

I wyłączyć mu niższe Stany energetyczne kompletnie. Tutaj poradnik:

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/mwatp7/comment/gvirgkh/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 9.08.2021 o 03:10, Rebelmind napisał:

Oczywiscie. Na razie udalo mi sie wymusic locka na 240 fps ale nadal zegar jest 500 MHz. 

 

Trzeba jeszcze sprawdzić MorePowerTool od Igora:

 

https://www.igorslab.de/en/red-bios-editor-and-morepowertool-adjust-and-optimize-your-vbios-and-even-more-stable-overclocking-navi-unlimited/

 

I wyłączyć mu niższe Stany energetyczne kompletnie. Tutaj poradnik:

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/mwatp7/comment/gvirgkh/

Zdziałałeś coś z tym cs 1.6 ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 10.08.2021 o 23:48, Rebelmind napisał:

Kurde no, Sry ale nie miałem czasu siąść do komputera dzisiaj. To się powinno dać ogarnąć :o

Już nie sprawdzaj, na rtx 3060 ti nawet na najnowszych sterownikach działa, mam 1200 fps jak sprawdzałem na pustej mapie jak są gracze też fps działają bez problemu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...