Skocz do zawartości

Zmiana rtx 2070 na rtx 3070 i brak roznicy FPS


Recommended Posts

Witam

Do tej pory używałem 

GeForce RTX 2070 Zotac Gaming

Teraz wymieniłem na

Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6

Reszta sprzetu:

Intel Core i7-9700K
Asus Prime Z390-P Płyta główna
16GB RAM DDR4 XPG
zasilacz be quiet 200-240vac
 
Przechodząc do problemu, po wymianie karty nie zauważyłem żadnej zmiany, głównie w COD warzone, wydaje mi sie, ze jest tyle samo FPS. Nie ma różnicy i chciałem spytać jaki może być tego powód.
pozdrowinka
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, lucas-7 napisał:

Wydaje Ci się? Czy poprostu sprawdziłeś w programach diagnostycznych?

Starą kartę już pogoniłem, grałem troche w tego CODA i mniej wiecej pamietam ile miałem, jak to wyglądało. Nie mam jak sprawdzić tego teraz programami diagnostycznymi.

Ale jeśli czuje, ze nie ma różnicy a chwilami jest mniej niż było to chyba jest to jakiś argument?:>

Link to post
Share on other sites
Teraz, Marcek1 napisał:

Ale jeśli czuje, ze nie ma różnicy a chwilami jest mniej niż było to chyba jest to jakiś argument?:>

Odpalaj MSI Afterburner oraz RivaTuner. Potem sobie porównasz FPS do wyników z interentu. Tylko tak możemy dojść do ewentualnego problemu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Starą kartę już pogoniłem, grałem troche w tego CODA i mniej wiecej pamietam ile miałem, jak to wyglądało. Nie mam jak sprawdzić tego teraz programami diagnostycznymi.
Ale jeśli czuje, ze nie ma różnicy a chwilami jest mniej niż było to chyba jest to jakiś argument?:>
To może oznaczać tylko tyle że nowa karta jest uszkodzona i trzeba ją wyrzucić do kosza.
Link to post
Share on other sites

Sprawdź wynik jaki masz w FireStrike albo TimeSpy. Jak uzyskasz takie jakie ma mieć 3070 to tylko Ci się wydaje że coś jest nie tak. Trzeba monitorować, testować, najlepiej w benchmarkach dołączonych do gier. Tam jest przynajmniej powtarzalność wyniku. A tu Ci latają losowe fpsy i co z nich wiesz? Nic tak naprawdę. Losowe liczby.

PS a ten zasilacz co to za wynalazek? Bo ja znalazłem taki

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zasilacz-bequiet-system-power-b9-350w-200-240-vac-i8722148951.html

 

350W? :D

RAM też jaki? Ile Mhz?

1 kość czy dwie?

Sprawdź ten MSI Afterburner i też jakie masz użycie GPU.

Poza tym na tej karcie to już raczej grasz powyżej Full HD, tak?

"a chwilami jest mniej niż było"

Czyli ile? Na tych samych ustawieniach i rozdziałce?

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dużo gram w warzona i także sporo analizowałem wyniki wydajności na różnych platformach,

 

I w tej grze liczba fps w dużym stopniu zależy od wydajności CPU i pamięci RAM i w mniejszym stopniu od ustawień sterowników/gry czy nawet systemu OP

 

m.in zabrakło informacji:

  1. - kod producenta pamięci?
  2. - ile masz kości pamięci?
  3. - jakie masz timingi pamięci? +2/3 rzędne 
  4. - jaką masz prędkość pamięci?
  5. - czy to są dual ranksy?
  6. - czy pracują w dual-channel? (CPU-Z)
  7. - jakie OC jest procesora?
  8. - czy zoptymalizowałeś windowsa?
  9. - czy zoptymalizowałeś ustawienia gry?
  10. - czy zoptymalizowałeś ustawienia sterownika NVIDII?

itd...

 

robiłem też różne testy m.in:

  • zoptymalizowany windows 10 pod gry vs fabryczny system 10 od microshitu

 

 

 

Także udało mi się wymusić działanie gry w rozdzielczości 1024x768

i wtedy co ciekawe występowała malutka różnica między GTX1660 Super a RTX3090 %-):

 

Hb4vx1l.png

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli kolega Marcek1 ma monitor 60Hz to i tak nie zobaczy i nie odczuje różnicy nawet gdyby wsadził RTX 3090 w SLI ;)

A to ile tam cyferek się wyświetla w rogu to już tylko zabieg psychologiczny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@LuziQjeśli nie widzisz różnicy między 60 a 144 Hz to zapraszamy do działu z konsolami - ten zaś dział (a już konkretnie ten wątek) po prostu nie są dla Ciebie; szczególnie, że nawet nie próbujesz pomóc z problemem.

 

@Marcek1bez wyników z syntetyka nie da się na razie nic więcej powiedzieć. A możliwych przyczyn problemu może być kilka.

 

-może być ta nowa 3070 padnięta 

-może zasilacz nie domagać (jak tj konkretnie model?) 

-mogłeś już przy 2070 mieć problemy nie wynikające z winy karty stąd przesiadka na Amper niczego nie zmieniła 

 

Musisz nam więcej powiedzieć, bo bez tego wróżymy z fusów. 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

LuziQjeśli nie widzisz różnicy między 60 a 144 Hz

Chyba nie zrozumiałeś przesłania.

Może Ty widzisz różnicę w płynności wyświetlanego obrazu 60FPS na 60Hz kontra 120FPS na 60Hz.

Ja takowej nie widzę.

Widzę natomiast różnicę w 60FPS na 60Hz kontra 144FPS na 144Hz :)

Ba. Nawet widzę różnicę kiedy sięgam po telefon który ma 60Hz np. P30 Pro, potem np. P40 Pro 90Hz i S20 Ultra 120Hz. Na każdym z nich widzę różnicę.

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, raisroc napisał:

No nie przeskoczysz, dlatego np porownujac 60 fps vs 144 fps na 60hz, to da ci to mniejszego przy input laga przy wyzszej wartosci i roznica jest wyczuwalna.

 

Już chciałem o tym pisać, ale już ktoś mnie uprzedził. :D

Dokładnie tak, ale ns nie dla każdego będzie zauważalne. Niektóre wady oczu wręcz uniemożliwiają dostrzeżenie różnicy przy tym samym odświeżeniu. 

Link to post
Share on other sites

@LuziQWielokrotnie wałkowany temat. Odpal csgo (gra darmowa w tej chwili) na monitorze 60Hz z domyślnym limitem klatek (300). Pograj DM na Dust_2, następnie zmień limit w konsoli na 60 (komenda fps_max 60) i odpal jeszcze raz tę samą mapę w tym samym trybie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...