Skocz do zawartości

Monitor do gier 27" 144hz z G-sync LG


Recommended Posts

Cześć! 

 

Postanowiłem zmienić monitor, obecnie mam jakiegoś samsunga 24" 144hz którego używam od 3 lat, niby qled, pseudo kalibracja z fabryki, ale oczy bolą od jego użytku( chyba  CFG 70), tak się składa że dostałem kartę podarunkową do sklepu LG, przez 15 lat przed samsungiem używałem ich monitorów i byłem zawsze bardzo zadowolony tak jak z tv jestem do tej pory. Wybrałem sobie wstępnie dwa modele:

1. 27GL83A-B 

2. 27GL850-B 

jeden i drugi w tej samej cenie. Obecnie będą pracować pod gtx 1060 bo rtx 2070 sprzedałem jak ceny poszły mocno w górę, ale będę nabywał 3070ti lub 3080ti i będę grał w 1080/1440. Czym one się różnią i który z nich będzie lepszy? Czy jest sens dopłacać np do takiego modelu jak 27GN950-B  ?  Czy czerń na tych matrycach ips będzie sporo gorsza od obecnego samsunga na VA ?  Czy macie może jakieś inne propozycje monitorów od LG z ich strony ?  

Link to post
Share on other sites

oba monitory oparte na matrycy nano-ips. 27GL83 to tańsza wesja gl850 bez huba usb i z wąskim gamutem, innych różnic brak. Z tych dwóch wybrałbym na tej samej matrycy dell s2721dgfa lub kupił lg 27gp850 (najnowsza wersja matrycy).

Link to post
Share on other sites

o ile dobrze pamiętam wyprzedał się z tydzień temu, na morele też mają ale drożej 2264. Nigdzie indziej nie widać 27gp850. W sprzedaży powinien pojawić się też nowy samsung odyssey g5 - S27AG50 na matrycy nano-ips (pewnie sierpień/wrzesień) i może być ciekawszym oraz droższym wyborem od lg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

LC27g75tqsuxen to generacja 1 na matrycy va z zakrzywieniem 1000r (duże), a reszta monitorów to płaska matryca ips. Nie każdemu odpowiada tak duże zakrzywienie jak w LC27g75tqsuxen. G5a ls27ag500nuxen to ips podobno na matrycy od lg, testów brak. Sam go miałem zamawiać do testów ale ciągle się zastanawiam. Lg 27gp850 brak w dobrej cenie, a w tych co aktualnie jest jest zupełnie nieopłacalny zakup bo jakieś 400 zł taniej jest wersja 32 cale. Chciałem zacząć testowanie 27gp850, g5a i chyba na końcu della S3422DWG. Jeśli chcesz na starszej matrycy 27gl850 to jest w dobrej cenie na amazon.de z wysyłką we wrześniu (ale nie wiem jak wygląda proces wymiany/zwrotu na amazonie) https://www.amazon.de/dp/B07T7K2V7L

Link to post
Share on other sites

LG 27gp850 mogę kupić za 1850zł nowy i tak samo ten samsung G7 też za 1850zł nowy więc który czy poczekać na testy tego nowego samsung ag500?  co do zakrzywienia, obecny samsung mam zakrzywiony i jest ok, widziałem tego G7 i nie przeszkadza mi takie zakrzywienie. 

Link to post
Share on other sites

czy G7 2021 będzie waszym zdaniem lepszy od G7 2020 ? Trochę mało informacji o nowszym żeby tak porównywać wiem, ale zastanawia mnie fakt że Samsung postawił tym razem na matrycę IPS i dał prosty ekran, czyżby zakrzywienie i VA w starszym modelu się nie sprawdziły ? 

Link to post
Share on other sites

G7a 2021 - LS28AG700NUXEN to 4k 144 hz hdmi 2.1 więc trzeba niezłej grafiki żeby sobie pograć w wysokich detalach. Jedynie opłaca się go kupić jak planujesz konsolę nowej generacji poza tym pojechali z ceną bo on powinien być do kupienia w przedziale 2600-2750 max (powinien być trochę tańszy od g7 2020). Zamów jeden w jakimś np. media expert i testuj, jak się spodoba to zwróć i poproś znajomego, żeby ci załatwił ze zniżką.

 

 

PS.

https://www.youtube.com/watch?v=uJQSHdOvLQs

https://www.youtube.com/watch?v=ql1ddCNdpJI

i zostają jakieś azjatyckie kanały.

 

PS.2 sam mam chrapkę na LS28AG700NUXEN ale mój rtx 3070 tego nie pociągnie w grach, a szansa na kupno rtx 3080/80ti czy rx 6800xt w dobrej cenie jest niemożliwa.

 

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

ja  w 4K grał nie będę, więc będę wybierał między G7 ver1. a tym GP850, wybór ciężki, każdy z nich lepszy będzie od obecnego, LG lepiej w hdr świeci a samsung da lepszą czerń, ale boje się że  za bardzo będzie wygaszał w czerniach niektóre detale. 

Edytowane przez PaxiFixi
Link to post
Share on other sites

27gp850 w normalnej cenie brak, samsung g5a do końca mi nie leży (brak huba usb i nie wiem jaka matryca lg tam siedzi), rozważam jeszcze aoc CU34G3S/BK (ale to inna bajka). Ja chyba pójdę w 32gp850 o ile trafię na dobrą sztukę bo 27gp850 jest po 2,6k. Myślałem jeszcze o Dell Alienware AW2721D ale cena przegięta o 500 zł. Ogólnie to jakiś dramat z monitorami tak jak z grafikami, albo przewalona cena albo nigdzie nie ma (mówię o w miarę świeżych modelach na nowych matrycach).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...