Skocz do zawartości

Przerywający klawisz "A"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bastazar,

Recommended Posts

To znaczy jak nie odbija ? Może zalałeś go przypadkowo colą lub słodką kawą. Mi nie raz się to zdarzyło. Z alkocholem czystym 40% nie było problemów

:) Wyjmij klawisze obok a i zobacz czy nie ma tam lepiącej substancji. Wacik namoczony w wodzie powinien pomóc.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze u jakiegoś kumpla tą swoją klawę, albo w ogóle podłączając ją do jakiegoś innego kompa z inną konfiguracją sprzętową. Najlepiej odpalając tryb "Awaryjny". Wówczas nie ładują się żadne sterowniki i oprogramowanie niezależnych producentów, które czasem ma przypisane skróty klawiszowe albo po prostu powoduje konflikty.

 

Inna rzecz, że sam mam starego mechanika i niestety ogólnie klawisze u niego zaczynają działać podobnie. Musiałem mocno w nie walić, żeby zadziałały... więc zmieniłem klawę. Wniosek: Jak twoja klawa jest na gwarancji, to reklamuj. Jak kupiłeś używaną, to może jej żywot się kończy, a sprzedający wiedząc to szybko się jej pozbył.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Prawdopodobnie zanieczyszczone przełączniki.

 

Kup izopropyl w sprayu, odłącz klawiaturę, zdejmij klawisz. Następnie wciśnij przełącznik i wtłocz izopropyl w przełącznik. Poklikaj kilkadziesiąt sekund, raz szybko, raz wolno, lekko i szybko. Odstaw wszystko na godzinę lub dla pewności zrób to wieczorem i zostaw na noc na odparowanie. 

 

U mnie działo się podobnie, w kilku jednocześnie. Zdjąłem wszystko, wyczyściłem i zalałem izopropylem tak, że bokami wyciekało. Nocka na grzejniku i rano nie było śladu po objawach. Działa wszystko do dzisiaj, a jak coś zaczyna szwankować (kilka dni temu prawy Alt), to psikam, klikam i po godzinie wraca do normy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...