Skocz do zawartości

Zestaw do photoshopa i lightrooma za ok. 4500zł


Recommended Posts

 

Witam. Zostałem poproszony przez koleżankę  o pomoc przy złożeniu pieca do obróbki zdjęć - głównie photoshop i lightroom, ale już chwile temu wypadłem z obiegu jeśli chodzi o nowinki technologiczne i dlatego zwracam się o pomoc do kogoś bardziej ogarniętego w temacie.

 

PROCESOR: Nie mam pojęcia na czym lepiej śmigają wspomniane programy.

PŁYTA GŁÓWNA: Raczej nic nie będzie kręcone więc nie musi robić szału.  

KARTA GRAFICZNA: Wiem jaka obecnie panuje sytuacja (próbowałem ją już przekonać by zaczekała jakiś czas z zakupem), ale komp potrzebny jej do pracy więc pozostaje albo zintegrowana na przeczekanie (jeśli oczywiście sprawdza się z podanymi programami) albo kupić coś starszego i jakoś to przeboleć.

RAM: Jakieś 16gb myślę że starczy, ale najlepiej 32gb.

CHŁODZENIE PROCESORA: proszę o pomoc w dobraniu chłodzenia.

DYSK TWARDY: SSD min. 500gb, lecz wolałby 1tb.

OBUDOWA: Coś przyzwoitego by pomieściło wszystkie graty i było w miarę przyjemne dla oka.

ZASILACZ:  W szafie mam Seasonic Fucus GX-650 używany dosłownie kilka miesięcy więc mogę się go pozbyć za pół darmo. 

MONITOR: Wcześniej pracowała na laptopie więc myślę, że cokolwiek będzie lepsze. Jeśli znacie coś co się nada pod wspomnianą obróbkę zdjęć/filmów to prosiłbym o propozycję.

 

  • Zastosowanie komputera: Photoshop i Lightroom
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Budżet to 5500zł ale odliczając jakiś monitor i os zostanie coś bliżej 4000-4500 na pc.
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: Jak szybko się da
  • Których części potrzebujesz?: Wszystko po za zasilaczem.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie. 
  • Specjalne wymagania: Raczej brak.

 

Za wszystkie propozycje i podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...