Skocz do zawartości

Laptop do internetu i nauki online do 2500zł


Recommended Posts

Kwota przeznaczona na zakup: do 2500zł (ewentualnie może ze 100zł więcej jeśli na prawdę warto)

Laptop nowy/używany: nowy

Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 14-15 cali

Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): studia online, program teams, programy biurowe typu Word, Excel, przeglądanie internetu i oglądanie filmów

Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): głównie dom, sporadycznie zabierany ze sobą na wyjazdy

System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): z systemem

Ogólnie nie jest to pilna sprawa więc mogę czekać i polować okazję bo potrzebny mi będzie na październik. Chciałbym też wiedzieć, które procesory są wydajniejsze do tego typu zastosowań i czy lepiej patrzeć z czymś z Ryzenem czy np. z i5? Czy bez względu na wybór różnica w wydajności będzie marginalna?

Link to post
Share on other sites

Wziąłbym raczej coś na Intelu, bo te niskonapięciowe Ryzeny bywają ciepłe.

Pewnie na koniec wakacji będą trafiały się te promocje powrotu do szkoły itd i wtedy bym coś fajnego szukał. Tak poglądowo to na teraz wziąłbym Swifta, bo z 14-stek to naprawdę dobrze wykonany lapek w tych pieniądzach. Tylko koniecznie na 16 GB RAM, bo jest lutowany i nie da się go w żaden sposób rozbudować.
https://www.x-kom.pl/p/610401-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i5-1135g7-16gb-1tb-ips-srebrny.html

Ewentualnie możesz pomyśleć nad Matebookiem 14/16D, ale tego raczej poniżej 3000zł nie uda się ustrzelić.

Link to post
Share on other sites

Ten Acer wyżej jest bardzo fajnie wykonany i myślę, że też bym polecał. Natomiast jeśli 3 tyś to zbyt duża kwota, z 14" fajna jest Toshiba Dynabook Satellite Pro. Ma co prawda mniejszy dysk, ale przyzwoity  i5 i 16 GB RAM

 

https://www.x-kom.pl/p/634937-notebook-laptop-140-toshiba-dynabook-satellite-pro-c40-h-i5-1035-16gb-256-w10.html

 

Ewentualnie z 15,6" w tej samej cenie HP 15s z i5 i 8 GB RAM, jednak z czasem możesz rozbudować

 

https://www.x-kom.pl/p/637610-notebook-laptop-156-hp-15s-i5-1135g7-8gb-256-win10-black.html

Link to post
Share on other sites

@Loki1997 ten Acer jest świetny ale niestety znacznie przekracza budżet. 

@GJ1990 do Toshiby jakoś nie mam zaufania za to ten HP wygląda przyzwoicie. Na stron x-komu znalazłem w tej samej cenie takiego Asusa : https://www.x-kom.pl/p/631722-notebook-laptop-156-asus-x515ja-ej833-i5-1035g1-16gb-512-w10.html

Co prawda nie jest i5 11 generacji tylko 10 ale za to ma 16 GB RAM i dysk 512 GB. Nie wiem tylko jak wygląda obecnie marka Asusa. Dawniej pamiętam, że były to solidne sprzęty i nie wiem czy nadal tak jest czy obecnie jednak lepiej ich unikać? 

Link to post
Share on other sites

W przyszłości wolałbym nic z nim nie robić :) Dziewczyna będzie korzystała z niego wyłącznie do nauki online, internetu i programów biurowych. Gry w ogóle jej nie interesują więc nie ma tu za bardzo potrzeby by coś rozbudowywać lub by wymagania wzrosły. Miejsca na dysku też nie potrzebuje jakoś dużo bo przechowuje tylko dokumenty i różne pliki tekstowe. Myślę jednak, że 512 GB to bezpieczniejsze rozwiązanie w perspektywie wielu lat użytkowania. 

Link to post
Share on other sites

@Krokorok dwurdzeniowa i3 nie brzmi dla mnie zbyt zachęcająco :->. Poza tym jak jest obecnie z laptopami MSI obecnie? Mam uraz do tej marki bo mój brat miał gamingowego MSI kilka lat temu. Wszystko było ok do momentu gdy zepsuły się dwa klawisze. W serwisie okazało się, że nie da się wymienić pojedynczych sztuk tylko trzeba cały układ co miało kosztować około 400zł. Chwilę wtedy pogadałem z gościem i mówił, że unika MSI właśnie przez trudności w serwisowaniu. Czy to się tyczy jedynie starszych modeli?

 

@PanRabaN w jaki sposób? na czacie na ich stronie zapytać o rabat i wtedy udzielają? Bo jakoś nie wydaje mi się by w sklepie wystarczyło powiedzieć "spuść pan sto i biere" :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...