Skocz do zawartości

Intel Core 2 Quad Q6600 vs AMD Phenom x4 955


Recommended Posts

zegar w zegar to akurat q6600 win, tylko dużo wiecej prądu zeżre, 8MB cache robi swoje

 

Zaktualizuj sobie Bany sterowniki, bo tobie trochę się zakurzyły. Nawet po OC będzie minimalnie słabszy. A temp. jak pierun

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=53

 

AMD lepszą opcją pod każdym względem.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj sobie Bany sterowniki, bo tobie trochę się zakurzyły. Nawet po OC będzie minimalnie słabszy. A temp. jak pierun

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=53

 

AMD lepszą opcją pod każdym względem.

 

no tym linkiem tylko potwierdziłeś to co napisałem, wydajnościowo na stockach niewiele słabsze q6600, zegar w zegar zostawi phenoma daleko w tyle Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

także rozważam AMD Phenom II X4 955 + płyta, którą obsłuży Bulldozer, ale alternatywą jest i3 i ewentualna późniejsza przesiadka na i5/i7 jak już stanieją.

przy drugiej opcji omijamy nieprawność, czy Bulldozer będzie lepszy od i5/i7.

 

INTEL CORE i3 2100 VS. AMD PHENOM II X4 955

 

wyniki mnie zaskoczyły, wręcz zszokowały.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/886931,INTEL_CORE_i3_2100_VS_AMD_PHENOM_II_X4_955__TANIE_I_DOBRE.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat:

 

A posiadając platformę intela (jak w podpisie) co wybrać Q6600 czy wymiana całej platformy na AMD + PII 955 (koszta) mając na względzie Buldożery.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jeszcze czy płyta wytrzyma takie zapotrzebowanie ze strony Q6600.

 

Plyta ogarnie.

 

http://greqone.pl/forum/julian.jpg

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

ja pod q6600 (oc3,5ghz) mam plyte gigabyte ga-ep35-ds4 i radzi sobie z nim bez najmniejszego problemu... ALE

jednak lata swietnosci tego procka dobiegaja konca :/ wiem dziwne ze nie ozlacam q6600 jako jego wlasciciel ale jednak gzeje sie strasznie zre pradu (to akurat dla mnie zadna wada ale jednak) to jego nagrzewanie zaczalem odzczowac dopiero latem gdy nadeszly upaly...

tak wiec jednak chyba wolal bym phaenoma 955+plyta am3+

pozdrawiam mazi12435

Link to post
Share on other sites

Na boxie na phenomie też nie jest zbyt chłodno, gdy temp na zewnątrz była w okolicach 30 stopni mój phenek w idle 50 a w stresie prawie umierał, wymieniłem mu chłodzonko i jest cacy. Z drugiej strony buldożer może w końcu nadjedzie i zrobi porządek i szkoda zmieniać. Pożyjemy, zobaczymy

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

W pracy używam Q6600, a w domu phenoma II x4 955 podkręconego do 4gb na każdym rdzeniu. Używam komputera głównie do tworzenia grafiki 3d, a co za tym idzie w dużej mierze do renderingu. Ciężko w ogóle porównywac te procesory w moim odczuciu, bo czasy renderingu tych samych scen są 2 razy mniejsze na phenomie.

 

Na pewno sporą wadą w moim odczuciu jest BOX-owe chłodzenie w phenomie, który kupiłem. Było tak głośne, że pomimo braku kasy szybko zdecydowałem się na jego wymianę i z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Płytę główną kupiłem pod AM3+ i wkrótce zamierzam wymienić phenoma na FX-a 8120.

 

Dla osób takich jak ja, które potrzebują dobry sprzęt, ale pieniądze wydają z głową i składając kompa planują jego regularną rozbudowę na przełomie kilku lat odradzam inwestowanie w Intela. Do gier i wszelkich innych zastosowań typowego użytkownika Phenom II się sprawdzi w zupełności nawet w najnowszych grach i na najwyższych rozdzielczościach, więc jeśli się zastanawiasz to nie ma nad czym.

 

Tak jak wspomniałem u mnie Phenom działa w pełni stabilnie podkręcony do 4gb, a to spory atut.

Link to post
Share on other sites

W pracy używam Q6600, a w domu phenoma II x4 955 podkręconego do 4gb na każdym rdzeniu. Używam komputera głównie do tworzenia grafiki 3d, a co za tym idzie w dużej mierze do renderingu. Ciężko w ogóle porównywac te procesory w moim odczuciu, bo czasy renderingu tych samych scen są 2 razy mniejsze na phenomie. Na pewno sporą wadą w moim odczuciu jest BOX-owe chłodzenie w phenomie, który kupiłem. Było tak głośne, że pomimo braku kasy szybko zdecydowałem się na jego wymianę i z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Płytę główną kupiłem pod AM3+ i wkrótce zamierzam wymienić phenoma na FX-a 8120. Dla osób takich jak ja, które potrzebują dobry sprzęt, ale pieniądze wydają z głową i składając kompa planują jego regularną rozbudowę na przełomie kilku lat odradzam inwestowanie w Intela. Do gier i wszelkich innych zastosowań typowego użytkownika Phenom II się sprawdzi w zupełności nawet w najnowszych grach i na najwyższych rozdzielczościach, więc jeśli się zastanawiasz to nie ma nad czym. Tak jak wspomniałem u mnie Phenom działa w pełni stabilnie podkręcony do 4gb, a to spory atut.

W najwyższych roździelczościach (FullHD) i detalach większośc pracy spoczywa na GPU więc CPU tutaj nie odgrywa juz takiej roli jak np w 1280-1024.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...