Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej 3,6k lub 4,5k


Recommended Posts

No niestety ... X-kom cofnęło ofertę i poprawiło cenę ... Na 8k

 

Edit

Choć są jeszcze 6800 (bez XT) za 4400 - np MSI gaming x trio

Dobry jest model? (Czy gdy wejdzie odpowiednik AMD dlss'a 6800 dogoni 3080 w 1440p?)

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Czy 6800 nonXT z FSRR dogoni w 1440p RTX 3080 bez DLSS? No to zależy od gry, implementacji FSRR itp. 

 

Jeśli się założy, że wyjściowo 6800 XT jest porównywalny z 3080, a 6800 nonXT jest te 10-12% wolniejszy od XT ORAZ że przy FSRR UQ mamy @1440p wzrost rzędu ~15% to jest to osiągalne.

 

Ale pamiętaj, że tak jak pisał @wrobel_krk, na 3080 też odpalisz FSRR ;)

Link to post
Share on other sites

Sprawdzam obecnie allegro w poszukiwaniu 3080, jest nawet kilka LHR ... ale ... przedpłata - w większości czemu nie ufam :/ Jak ocenilibyście te ofertę? Są legit?
https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3080-10gb-gddr6x-suprim-x-lhr
https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gainward-rtx-3080-phantom-10g-lhr-11012883080

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

20 minut timespy w tym vision OC.

LDkCAbi.png

 

W tej karcie warto wymienić termo pady bo są słabej jakości, chyba że w wersji LHR poprawili, bo w 3080ti vision są już dobre

VISION Oc to w innych kolorach gaming OC, tu masz reckę, genralnie dobra karta, lepszy niż FE słabsza niz wypasione Gaming x czy Strixy:

 

Link to post
Share on other sites

Paczka nadana :jupi:
Obejrzałem linkowaną reckę i kilka innych i ogólnie bardzo chwalą tą kartę, mimo deklaracji mid-tieru wygląda na high-end tier 3080's (bardzo mało jej brakuje, a nie ma jakiś ewidentnych minusów), póki co czekam i zobaczymy co z niej wyjdzie. 
Jeżeli by zaszła potrzeba wymiany termopadów, to którego producenta byście polecili? i jakiej grubości? 1mm czy 1,5mm? Czy przy takiej wymianie traci się gwarancję?
W sumie dobrze się składa, że karta już zamówiona ... bo obecna już coraz "ciekawsze" artefakty pokazuje podczas startowania pc (przed logo windows)

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Sin Zu007 napisał:

to którego producenta byście polecili? i jakiej grubości? 1mm czy 1,5mm?

W Gigabitach sa termopady 0.5 i 1mm. Jak chcesz wymieniać to na Gelidy GP-Extreme. W Gigabyte nie ma plomb na śrubach, więc jak rozkręcisz umiejętnie bez zostawiania śladów, to nie tracisz gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

Karta doszła do mnie wczoraj i prezentuje się całkiem znakomicie. W idle najgłośniejszym elementem są zdecydowanie moje dwa dyski HDD :/ pod mocnym obciążeniem, szum raczej wydaje się być spowodowany przepływem powietrza aniżeli głośnej pracy samych wiatraków, więc nawet bez słuchawek jest znośnie.

W Wieśku 3 1080p z wszystkimi ustawieniami na uber i Hairworks max - 120fps, bez Hairworks 155fps on AVG.

Cyberpunk 2077(patch poprzedzający do 1.3) z DLSS quality, RTX on, i wszystkie ustawienia poza chmurami(średnie) na uber - średnio 75fps na 1080p. Po 20 min - afterburber pokazywał 65 stopni na karcie. 
Tak więc na ten moment pozostaje znaleźć dobry monitor :]

Finalnie skrzynka prezentuje się tak(drugie zdjęcie jeszcze z folią na szybie):

IMG_20210818_162402__01.jpg

IMG_20210818_161417__01.jpg

  https://imgur.com/41ghFBG  

unknown.png

Edytowane przez Sin Zu007
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Wybaczcie mi odkopanie tego tematu aczkolwiek nie ma sensu na założenie nowego - mój setup prawie się nie zmienił (poza wyrzuceniem HDD, doszedł MP600 2TB i prawdopodobnie kolejny też za nie długo oraz założenie 5 wentylatorów noiseblocker b14-ps eloop) - i chciałbym tutaj dopytać się o pewną kwestię - w świetle obecnych obniżek i nadchodzących 4 tysięczników - jeśli byłbym w stanie wyłapać 3080Ti lub 3090 to czy mój pc by podołał tym kartom? (głównie kwestia zasilacza)

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:

Obecnie nie ma raczej sensu kupowanie 3090. poczekaj kilka miesięcy do premiery 4XXX

 

Kilka miesięcy? Przynajmniej pół roku. Potem dochodzi scalping, dostępność w EU (która znów jest olewana na rzecz Azji) oraz "podatek od nowości". 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, joker5513 napisał:

Obecnie nie ma raczej sensu kupowanie 3090. poczekaj kilka miesięcy do premiery 4XXX

tak jak wspominał @Revenant boję się ceny no i też ich legenderna prądożerność - też nie wiem, którym 4-tysięcznikom podoła mój PSU.

 

 

5 godzin temu, Tiamina napisał:

Cześć.Co to za obudowa ze zdjęcia (model) ile masz przestrzeni na suficie między chłodzeniem Noctua?

Tak jak pisze @WPRD700 jest to Silent Base 802. Jak ówczesny czas był to najlepszy zakup ... a teraz nie wiem jak jest :D 

obecnie jest tak:

275681092_942195976491171_8819004121077795345_n.jpgZ4TTEAC.jpegshvk6OG.jpeg275846151_487416279544742_2573522434980577575_n.jpg

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...