Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej 3,6k lub 4,5k


Recommended Posts

Powoli zabieram się do wymiany karty graficznej w moim PC. 
Celuję w 3070, lub wersję TI w budżecie do 3,6k zł, lub jeśli warto, lub nadejdzie taka sposobność (choć będę mógł tak wybrać dopiero we sierpniu) to jakąś sensowną 3080 w budżecie do ok 4,5k zł, tylko pytanie czy ceny spadną do takiego poziomu w sierpniu. Z tego co zdążyłem się zorientować z 3070 zwykłych warto celować w: 
Asus Strix, Palit GameRock OC, EVGA FTW3, Gigabyte Aourus Master > Asus TUF Gaming OC, Palit GameRock, Gigabyte Gaming OC, Gigabyte Vision OC, Palit Jetstream OC > Palit Jetstream, Palit gaming Pro OC, Asus KO OC. A jak to wygląda z modelami w wersji TI, które warto brać/szukać? A dla 3080 sytuacja chyba przedstawia się następująco: asus strix oc, evga ftw3 ultra, evga ftw3, gigabyte aorus extreme, palit gamerock oc, gainward phantom gs > asus strix, gfainward phantom, palit gamerock, gigabyte aorus master, , asus tuf gaming. 
Co byście powiedzieli? Jakie są dobre 3070 ti do wzięcia? wyłapać promocję na któryś z 3070 czy czekać na jeszcze większe spadnięcie cen w sierpniu i łapać 3080?

Mój PC:
Pamięć Crucial Ballistix, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (BL2K16G36C16U4BL)
Płyta główna MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI
Procesor Intel Core i9-10900F
Dysk SSD WD Black SN750 1 TB M.2 2280 PCI-E x4
Chłodzenie CPU Noctua NH-D15S chromax.black
Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała
Zasilacz SeaSonic PRIME Platinum 750W
Karta muzyczna SC808 
2xWD10EZEX

Zapomniałem dodać, że obecnie używam monitora 1080p, ale w z pewnością będę wymieniał na monitor o rozdzielczości 1440p. i tutaj jeszcze pytanie, czy może powinienem skusić się na redów? jeśli tak to, które modele powinienem szukać, bo kompletnie nie znam się po tej stronie.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

Jakie są dobre 3070 ti do wzięcia

Asus TUF oraz MSI Suprim. Dwa najlepsze 3070Ti, które nie mają przesadzonej ceny. 

 

9 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

tutaj jeszcze pytanie, czy może powinienem skusić się na redów? jeśli tak to, które modele powinienem szukać, bo kompletnie nie znam się po tej stronie.

6800XT za ~5 tysięcy. 

6700XT za ~3 tysiące. 

 

Więcej wg mnie za te Radeony płacić nie warto. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Artok napisał:

Asus TUF oraz MSI Suprim. Dwa najlepsze 3070Ti, które nie mają przesadzonej ceny. 

 

Tylko te dwie karty? 
A jak z 3080? Przy obecnym topnięciu cen jest w ogóle szansa na pojawienie się sensownych modeli 3080 w sierpniu za 4,5k, czy jednak nierealne?

Link to post
Share on other sites

Wróżbiarstwo to nie są tanie sprawy... 

 

RTX 3070 i 3070 Ti od marca regularnie mają coraz większe dostawy - 3080 i 3060 Ti praktycznie zaś żadnych. 

 

Poza tym pierwsze, co w takiej cenie zobaczysz, to sprzęt który od prawie roku (najprawdopodobniej) kopał Eth. 

 

Za 4099 jest w tej chwili do kupienia Asus TUF 3070 Ti:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Asus-RTX-3070-Ti-TUF-GAMING-8GB-GDDR6X/17374

 

Konkurenta za strony czerwonych w tej chwili brak w ofertach (taki Rx 6800 Sapphire Pulse musiałby kosztować tyle samo żeby to miało sens, a w tej cenie dostajemy Rx 6700 XT)

 

 

 

Edytowane przez Rebelmind
Zły link
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Rebelmind napisał:

Wróżbiarstwo to nie są tanie sprawy... 

 

RTX 3070 i 3070 Ti od marca regularnie mają coraz większe dostawy - 3080 i 3060 Ti praktycznie zaś żadnych. 

taka odpowiedź też jest cenna :D  

w tygodniu często są wyprzedaże w kilku sklepach kart 3070 oraz wersji TI więc tutaj widzę moje szanse, bo na tą chwilę budżet 3,6k to max z mojej strony :/ 

Link to post
Share on other sites

Patrząc na historię ostatniego tygodnia na pepperze można rzec że piekło zamarzło ... niestety nic nie wyłapałem pomimo rannych obserwacji na kilku serwisach ... czy to może wiązać się z tym... albo czy jest jakaś potwierdzona informacja, że na początku sierpnia dotrą jakaś znów większa dostawa i wtedy można liczyć na poszerzoną dostępność-wybór modeli, lub powrót przecen jak ostatnio? Bo niestety z moich obserwacji wynika, że obecnie jedyną szerszą dostępnością mogą cieszyć 3070 ti asus tuf gaming, 3070 ti msi suprim x, gigabyte 3070 aorus master oraz gigabyte 3070 gaming oc ... a najniżej z nich kosztuje gigabyte 3070 gaming oc za 4300 lub 3070ti asus tuf za 4400 zł a to jednak poprzeczka zawieszona powyżej jakiejkolwiek opłacalności... 

Link to post
Share on other sites

przy obecnym zastoju cena zdecydowanie -niestety- zachęca ... model też trochę lepszym niż referent ... ale w połączeniu tak średnio wychodzi... jeśli nie wypadnie jakaś fajna promka to może doczekam kolejnej wypłaty i wybiorę najlepszą 3070ti do 4400zł (tuf się łapie od asusa w obecnej cenie, może suprim też się jakoś znajdzie wtedy...nie wiem czy po za nimi jest coś lepszego)...

Link to post
Share on other sites

Od nie dawna rozmawiałem z kolegą, który polecił mi monitory UWQHD - i nie powiem, jak dotąd nie byłem do nich przychylny... ale, właśnie ostatnio rozglądam się za tak owymi (144hz) i stąd pytanie - czy wspominana w tym wątku 3070Ti da sobie radę z tą rozdzielczością? Czy jednak 3080/TI jakimś sposobem pojawi się za ok. 4,5k? (i tutaj pytanie czy to prawda, że ok. 10 sierpnia jest spodziewana dostawa, co za tym idzie mogą pojawić się jakieś przeceny?)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Sin Zu007 napisał:

tutaj pytanie czy to prawda, że ok. 10 sierpnia jest spodziewana dostawa, co za tym idzie mogą pojawić się jakieś przeceny?)

To ja może wytłumaczę, o co tu chodzi. 

 

Otóż 11 sierpnia mamy sklepową premierę karty graficznej AMD Radeon RX 6600XT. Cześć osób zaczęła się wzajemnie nakręcać, że nVidia ma zamiar wyprowadzić kontratak i zgromadziła niebotyczne zapasy RTX 3060 oraz 3060Ti, aby zalać nimi rynek i osłabić zainteresowanie kartą AMD. 

 

Innymi słowy: nawet jeżeli bajki są prawdziwe, to w tych bajkach nie było nic o dostawach RTX 3080.

Link to post
Share on other sites

Hmmm

Są obecnie dostępne modele 3080 za równe 6k (np. Gigabyte vision oc, lub AMP Holo LHR od zotaca za 5,9k) może więc coś się ruszy jeszcze z cenami w tym miesiącu lub brać te modele? (Choć to nadal ceny zaporowe - 182% polskiego msrp)

 

 

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

1. ja wybieram z reguły albo msi gamig oc , albo gigabyte gaming oc, pare lat temu to były najlepsze modele i co ważne, sa chodliwe w używkach, łatwiej sprzedać

2. ceny kart nadal są wysokie i nie spadają ostatnio, a wręcz x kom teraz podniósł cene msi 3070 ti o 200zł w ciągu tygodnia, więc...

3. rtx 3070 TI -to ti szału nie robi w porównaniu ze zwykłą 3070 raptem skok z 80 na 89 fps, wiec warto zwracać uwage na cene.

4. jak kupujecie używkę, to zawze piszcie umowe kupna i zbycie praw do karty/gwarancji/ rekojmi, żeby nie mieć problemów z reklamacją

 

Edytowane przez Skorpione
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Skorpione napisał:

gigabyte gaming oc

 

6 godzin temu, Skorpione napisał:

najlepsze modele

Wybierz jedno xD Przecież GB to budżetówki albo średnia klasa co najwyżej. Nowe Aorusy pretendują do klasy wyższej ale jak narazie to mżonka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pojawiła się znów karta za 5400... była to jedna sztuka ... znikła równie szybko 
Choć nie mniej ten zotac z tego co sie orientuje ma problemy z hałasem przy wyższych temperaturach, więc nawet gigabyte vision oc jest niejako lepszym wyborem (ale za to droższym :/ )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...