Skocz do zawartości

2 wentyle 140 do wyciągania na górę


Recommended Posts

Do Define C na juz potrzebuje 2 wentyle do max 150 zł z ewentualną przesyłką, im mniej tym lepiej, mam smarta z allegro. Obsada na górę budy, z przodu zamontowany Arctic liquid freezer 360 więc jest co wywiewac. Od spodu wwiewa jeden oryginalny z budy 120, a z tyłu taki sam wywiewa.

 

Względnie ciche i wydajne. Znalazłem Fractal Design Dynamic X2 GP-14 140mm które ma 19dB i 68 przepływu powietrza ale nie ma PWM. Nie wiem czy PWM mi potrzebne, podpinać będę pod płytę bezpośrednio.

 

Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zoltan2 napisał:

Nic nie mówiłem że tanie

 

3 godziny temu, zoltan2 napisał:

im mniej tym lepiej,

 

 

Wentylatory Arctica są tanie, a parametrami mogą powalczyć z wentylatorami kilka razy droższymi.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 14.07.2021 o 18:34, zoltan2 napisał:

Głośność 0.3 sona. Jak to się ma do reszty?

Mam nową budę Fractal Define C. Są w niej 2 fabryczne 120mm. Może je też warto wymienić?

Gdyby się jeszcze te Fractale kręciły w prawo a P14 w lewo to oczywiście należy, a nawet trzeba je wymienić. A tak poważnie jak się kręcą, działają, są nowe i są w miarę ciche to chyba raczej nie ma sensu. Zostaw te co masz i przynajmniej będziesz miał jakieś porównanie co jak działa. Na świecie już jest dość elektrośmieci chyba....

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.07.2021 o 13:51, zoltan2 napisał:

 

Do Define C na juz potrzebuje 2 wentyle do max 150 zł z ewentualną przesyłką, im mniej tym lepiej, mam smarta z allegro. Obsada na górę budy, z przodu zamontowany Arctic liquid freezer 360 więc jest co wywiewac. Od spodu wwiewa jeden oryginalny z budy 120, a z tyłu taki sam wywiewa.

 

Względnie ciche i wydajne. Znalazłem Fractal Design Dynamic X2 GP-14 140mm które ma 19dB i 68 przepływu powietrza ale nie ma PWM. Nie wiem czy PWM mi potrzebne, podpinać będę pod płytę bezpośrednio.

 

Jakieś propozycje?

 

Polecam  be quiet / noctua to sprawdzone,najlepsze wentylatory fakt drogie.PWM jest nie potrzebne przy dobrej kulturze pracy dobrych wentylatorów tj wcześniej wymieniłem.Moje Noctuy od premiery NH-D14 działają do dziś bez problemów,policz sobie ile już lat :) dokupiłem 200mm (NFA20FLX)

Tanie wentylatory w łożyskach z czasem pękają ze starości podkładki,terkoczą są głośne itp. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...