Skocz do zawartości

Upgrade komputera ~3000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć, 

 

Trochę wypadłem z obiegu, moja wiedza na temat sprzętu zatrzymała się jeszcze w czasach gdy procesory AMD były nieśmiesznym memem, stąd moje pytanie co da się wykombinować w założonym przeze mnie budżecie ~3000zł. Przeznaczenie to głównie CS GO, w przyszłości na pewno chciałbym zagrać w nowego Battlefielda. Dodatkowo chciałbym kupić monitor 144Hz na który mam osobny budżet 1000zł, więc też będę wdzięczny za polecenie czegoś. 

 

To co posiadam:

  • CPU: Intel i5 6500 
  • Mobo: AsRock H170 Pro4/Hyper
  • RAM: HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz
  • Cooler: Thermalright Macho rev.B
  • PSU: Corsair CX450
  • Obudowa to jakieś SilentiumPC
  • SSD: GoodRam Iriudium Pro 180GB
  • Karta dźwiękowa: AIM SC808

 

Aktualnie nie posiadam GPU, wcześniej mając GTX 1060 3Gb ciężko było mi na tym setupie wyciągnąć choćby te stałe 200fps w CS, a trafiały się dropy poniżej 140fps. Sytuację poprawiało kręcenie procka przez szyne BCLK, mając 4.2GHz na rdzeniu miałem więcej FPS, ale i tak bywało tak że spadały. 

Link to post
Share on other sites
Spoiler

Jeśli tylko skupiasz się na gamingu i to głównie na CSie, warto postawić na Ryzena 5600X. Pod względem wydajności, to półka i7 10700F. Z tego twojego starego setu, można wykorzystać Macho i zawsze to odchodzi kilka groszy z chłodzenia. Przykładowy set z trym ryzenem : TUF B450 Plus, Ballistix 3600, Vero L3, Regnum RG6V, A200 500GB. Razem wychodzi około 3000 https://www.x-kom.pl/lista/q7n3ma23a

Dyski na interfejsie PCIe 4.0 raczej nie będą cię interesować? Jeśli nie, to nie ma co dopłacać do chipsetu B550.

 

// Po co ma zmieniać CX450 na Vero, gdzie w tym zestawie jest GPU/iGPU bo tym zainteresowany nie dysponuje, RG6 w cenie Pure Base 500 TG też bym odpuścił. Polecanie tworów od SAMA w cenie praktycznie Seasonica Core GC to kpina.

// Akurat 5600X w CS GO przegania i7 10700F...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...