Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jakieś pół roku temu kupiłem laptopa lenovo legion y540 60hz. Mój problem polega na tym że w czasie grania wystepuje screen tearing. Czytałem ze problem rozwiązuje V sync jednak on powoduje duze opoznienie w myszce. Czy jest mozliwosc rozwiazania problemu bez tego opoznienia? 

Link to post
Share on other sites

powinieneś pokombinować w ustawieniach panelu nvidia, żeby ustawić maksymalną liczbę klatek na 60fps. a także w ustawieniach systemu windows, też upewnić się że jest na 60hz. a także dobrze by było w danej produkcji, danej grze ustawić limit na 60fps. a jeśli i to nie rozwiąże problemu, to dobrze by było pobrać program jak "riva tuner statistics server", który jest limiterem klatek i w nim ustawić 60fps. jak widać jest wiele ustawień które mogą dotyczyć problemu, no ale najważniejsze to to żeby po prostu wszędzie gdzie się da było to 60fps, ze względu na to że masz matrycę 60hz :P ja też mam lenovo legion, tylko ten mój ma 144hz, więc tutaj było trochę więcej zabawy :P

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.07.2021 o 12:54, Adrian6969 napisał:

powinieneś pokombinować w ustawieniach panelu nvidia, żeby ustawić maksymalną liczbę klatek na 60fps. a także w ustawieniach systemu windows, też upewnić się że jest na 60hz. a także dobrze by było w danej produkcji, danej grze ustawić limit na 60fps. a jeśli i to nie rozwiąże problemu, to dobrze by było pobrać program jak "riva tuner statistics server", który jest limiterem klatek i w nim ustawić 60fps. jak widać jest wiele ustawień które mogą dotyczyć problemu, no ale najważniejsze to to żeby po prostu wszędzie gdzie się da było to 60fps, ze względu na to że masz matrycę 60hz :P ja też mam lenovo legion, tylko ten mój ma 144hz, więc tutaj było trochę więcej zabawy :P

Problem w tym ze ja nawet przy zablokowanych 30 fpsach mam widoczny screen tearing. Stąd moje wątpliwości 

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-9750H (6 rdzeni, 12 wątków, 2.60-4.50 GHz, 12 MB cache)

Pamięć RAM

8 GB (SO-DIMM DDR4, 2666MHz)

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM

32 GB

Liczba gniazd pamięci (ogółem / wolne)

2/1

Dysk SSD M.2 PCIe

256 GB (ja kupilem 2 i tera bajtowy) 

Miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk SATA

Możliwość montażu dysku SATA (elementy montażowe w zestawie - sanki)

Wbudowany napęd optyczny

Brak

Dotykowy ekran

Nie

Typ ekranu

Matowy, LED, IPS

Przekątna ekranu

17,3"

Rozdzielczość ekranu

1920 x 1080 (FullHD)

Karta graficzna

NVIDIA GeForce GTX 1660Ti

Pamięć karty graficznej

6144 MB GDDR6 (pamięć własna)

Dźwięk

Wbudowane głośniki stereo

Wbudowane dwa mikrofony

Kamera internetowa

1.0 Mpix

Łączność

LAN 10/100/1000 Mbps

Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)

Moduł Bluetooth

Złącza

USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 3 szt.

USB Typu-C - 1 szt.

HDMI - 1 szt.

Mini Display Port - 1 szt.

RJ-45 (LAN) - 1 szt.

Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.

DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.

Typ baterii

Litowo-jonowa

Pojemność baterii

3-komorowa, 4955 mAh

Kolor dominujący

Czarny

Czytnik linii papilarnych

Nie

Podświetlana klawiatura

Tak

Dodatkowe informacje

Wydzielona klawiatura numeryczna

Wielodotykowy, intuicyjny touchpad

Białe podświetlenie klawiatury

Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock)

Szyfrowanie TPM

Dołączone akcesoria

Zasilacz

System operacyjny

Brak systemu

Wysokość

27 mm

Szerokość

400 mm

Głębokość

290 mm

Waga

2,78 kg (z baterią)

Pelna specyfikacja 

Link to post
Share on other sites

Najprościej uruchomić grę w oknie bez ramek z wyłączonym vsync - powinna zadziałać synchronizacja Windowsa, która zwyczajnie pomija zbędne klatki, tyle że wtedy grafika pracuje non stop na 100% i obraz nie będzie idealnie płynny jak z vsync. Ja zazwyczaj dodatkowo ustawiam limit klatek w panelu Nvidii, żeby ograniczyć użycie grafiki, ale nie wiem jak to się ma do opóźnień.

 

W panelu Nvidii jest też opcja wymuszenia synchronizacji pionowej "szybkie" - praktycznie to samo co powyżej, teoretycznie powinno działać też na pełnym ekranie, ale jak testowałem to nie w każdej grze działa jak należy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...