Skocz do zawartości

Budżetowa karta graficzna


Recommended Posts

Z racji tego, że padła mi wysłużona grafika Sapphire HD 7850 2GB będę chciał kupić jakąś używkę, żeby móc jeszcze pograć w Guild Wars 2.
Posiadam i7 2600k i chciałbym kupić trochę lepszą np. z 4GB pamięci, ale nadal budżetową kartę graficzną. Co byście polecili?
Może ma ktoś z Was na sprzedaż?

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś najważniejszej rzeczy: budżet na kartę? Do i7-2600k nie wrzucałbym jednak nic mocniejszego niż gtx 1660 Super, optimum byłoby gtx 1650 Super z nowych ale nie w obecnych cenach. Zostaje polowanie na używki i tutaj myślę rozsądnym minimum byłby gtx 960. 

Link to post
Share on other sites

Wiem, nie określiłem się z budżetem ponieważ nie wiem ile teraz kosztują używane karty graficzne pokroju 7850 lub trochę lepsze. Z drugiej strony nie chciałbym wydawać większej sumy bo mój zestaw zaraz będzie miał 10 lat, a ja potrzebuję grafiki żeby od czasu do czasu pograć w GW 2.
Czy do 500 zł dam radę coś kupić?
 

Wyłącz podpis Tapatalk//BC
 

Link to post
Share on other sites

Nie chcesz się pozbyć gtx 960?

Faktycznie średnio się teraz cokolwiek opłaca kupować. 500 zł to nie tak mało, a gwarancji nie ma ile podziała taka karta. Może mi się uda kupić taką samą lub 7870 za trochę mniej bo jak mi bardzo dobrze się grało w GW 2 na 7850 to nie ma sensu lepszej teraz kupować przy zwariowanych cenach kart graficznych.
Ewentualnie spróbuję reanimować kartę w piekarniku, nie mam nic do stracenia.

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.07.2021 o 07:34, Victus napisał:

Nie chcesz się pozbyć gtx 960? emoji14.png

 

Nie ma najmniejszych problemów - oddam po cenie zakupu, 350 pln + kw. Daje też miesiąc gw na rozruch. Musisz mieć tylko resztę elektrozłomu pod LC bo tj Asus Strix OC 4GB z... blokiem wodnym :p

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.07.2021 o 15:44, Victus napisał:

Uuu czyli twoja karta nie jest dla mnie :P 
Czyli podsumowując szukać używanego gtx 960 4GB lub trochę wydajniejszego gtx 1050 ti 4GB?
Jakby ktoś z forum miał na sprzedaż to chętnie odkupię.

770 GTX 4GB to to samo, ale bardziej prądożerne

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Rebelmind napisał:

Mówimy @zbiku90o gtx 770 vs gtx 960. Gtx 970 miał wydajność 780 Ti.

Jasne, po części literówka, po części sentyment za moją 970 Gaming X :D Ale reszta wypowiedzi się zgadza, nowsza architektura, nowsza wersja DirectX i Shader Model. W grach na DX12 widać różnicę najbardziej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Victus daj spokój, to Entuzjaści, Oni Ci zaraz nowy zestaw złożą. :D

Dobra, a tak na poważnie to przeglądam sobie właśnie alle/olx i w tym budżecie co masz to faktycznie wielkiego wyboru nie ma. Szukaj może jakaś okazja się trafi bo za byle 960 2gb, wołają dalej 600-700zł. :roll: a jak jest coś taniej to "nietestowana" czyt. jestem szumowiną, szukam frajera. %-)

 

Ps. znowu mały uśmiech w kierunku @Rebelmind:) 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...