Skocz do zawartości

Problem z wentylatorem w karcie graficznej gtx 1660 ventus


Recommended Posts

Dzień Dobry, od około 2-3 miesięcy prawy wentylator wydaję dziwny dźwięk jakby takiego szybkiego stukania problem ten zaczął się około 2-3 miesiące tem. Proszę o pomoc bo już nie mogę wytrzymać  =/ KARTA GRAFICZNA: GTX 1660 VENTUS  
 | 
 |
\/
LINK https://youtu.be/1d5LGbQKct8 (mikrofon był gdzieś około 1-2 cm  od wentylatora) 

Edytowane przez rupki2002
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy wentylator o coś nie zahacza. Czasem zahacza o kabel, który się potrafi wygiąć.

 

Ale najpewniej jest to starte łożysko. Jak masz gwarancję to oddaj na gwarancję, bo rozkręcać nie wolno, bo ją utracisz.


A jak chcesz próbować naprawić, to musisz wentylator rozkręcić, odczepić głowę od silniczka i tam w środku poczyścić. Czasem przyda się jakaś mała ilość smaru i potrafi to się wygładzić na jakiś czas.

A jak i to nie pomoże czas szukać na alliexpress wentylatorów. Sprawdź oznaczenia na nalepce z tyłu wentylatora i szukaj.

 

https://pl.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=1660+ventus+fan&ltype=wholesale&SortType=price_asc&groupsort=1&page=1

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

@korzychxpKabel nie zahacza o wentylator sprawdziłem teraz i takie pytanie czy jakbym tego nie wymienił nic bym z tym nie zrobił to czy by coś się stało z wentylatorem lub kartą graficzną? Bo karta nie jest jakoś bardzo stara bo ma nawet nie rok :)

EDIT: zauważyłem teraz jak odpale np. gta 5 i karta rozgrzeje się do 50 stopni to tego dźwięku już nie ma 

Edytowane przez rupki2002
Link to post
Share on other sites

Mam podobnie z jednym wentylatorem w swoim Asusie. Przy rozkręcaniu się terkocze. Gdzieś znalazłem poradę żeby lekko poluzować śrubki mocujące wentylator, i trochę to pomogło, choć nie całkiem. Ogólnie mam ustawioną stałą ilość obrotów w Riva Tuner i wtedy jest cisza, dlatego olałem to i o gwarancji nawet nie myślę. Zwłaszcza że mogli by jeszcze wpaść na pomysł że zwrócą gotówkę za kartę, podczas gdy obecnie kosztuje ona ok. 2x więcej niż zapłaciłem.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, rupki2002 napisał:

@korzychxpKabel nie zahacza o wentylator sprawdziłem teraz i takie pytanie czy jakbym tego nie wymienił nic bym z tym nie zrobił to czy by coś się stało z wentylatorem lub kartą graficzną? Bo karta nie jest jakoś bardzo stara bo ma nawet nie rok :)

EDIT: zauważyłem teraz jak odpale np. gta 5 i karta rozgrzeje się do 50 stopni to tego dźwięku już nie ma 

Przy 50 stopniach to wiadomo, że nie będzie terkotało bo niskie obroty, a może nawet wyłączone wentylatory jak ma fanstop.

 

A stać się nic nie stanie, co najwyżej z czasem będzie coraz gorsze chrupanie i ewentualnie trochę gorsze temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...