Skocz do zawartości

Dokupienie 16 gb ram - kilka pytań


Recommended Posts

Cześć

 

Specyfikacja:

Płyta główna: Gigabyte z370 hd3

Procesor: i5-8400

Posiadany ram: DDR4 16GB (2x8GB) 3000Mhz CL15 Corsair Veng.LED

 

Zamierzam dokupić 16 gb ramu i mam kilka pytań.

1. Czy szukać ramu podobnego do tego który mam? (firma i model) Wpływa to jakoś na szybkość działania/ kompatybilność

2. Czy dla optymalnego działania koniecznie muszę kupić 2x 8 gb czy też spoko będzie 1x 16 gb (pojedyncza 16 jest tańsza). Wtedy to co mam wpiąłbym do slotu 1 i 2 a nową 16 gb do slotu nr 3. 

3. Jeśli chodzi o taktowanie, szukać czegoś co ma 3000 Mhz żeby nie było problemów jak włączę XMP na biose?

 

Przykładowy ram, który mam na promocji za 270 zł (https://www.x-kom.pl/p/632669-pamiec-ram-ddr4-goodram-16gb-1x16gb-3200mhz-cl16-irdm-x-black.html?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20210709_nlkomponenty), jakieś opinie?

Może byście polecili jakiś dobry RAM, nie musi mieć żadnych podświetleń czy super wyglądu. Ważne żeby był jak najlepszy w swojej cenie. 

 

Pozdrawiam i dzięki!

Link to post
Share on other sites

1. Najlepiej pamięci RAM zawsze dobierać na podstawie opóźnienia i taktowania.
2. Tak. Pamięci RAM, jak łabędzie - dobierasz je tylko i wyłącznie parami - 2x4, 2x8,2x16,4x8 etc
3. Najlepiej CL 15 i taktowanie 3000Mhz, będzie najbezpieczniej. Masz np Cruciale Ballistixy 3000Mhz CL 15 - pamięci na kościach Microna, całkiem przyzwoicie się podkręcaja. 4 stówki za komplet 2x8, to taka standardowa cena ile trzeba zapłacić za taki zestaw https://www.x-kom.pl/p/624978-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-ballistix-white.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...