Skocz do zawartości

LENOVO Legion Y530-15ICH - problem z grafiką NVIDIA.


Recommended Posts

Witam

 

Laptop - LENOVO Legion Y530-15ICH.

Ram - 16GB.

Procesor - I7 8750H

Grafika - GTX 1050.

 

Potrzebuję pomocy w odnalezieniu przyczyny niedziałającej grafiki Nvidia. Problem pojawił się tydzień temu po zaktualizowaniu sterownika graficznego do wersji 471.11. Po aktualizacji laptop nie wykrywał karty graficznej Nvidii. Odinstalowałem sterownik używając programu Display Driver Unistaller i zainstalowałem wersję sterownika o 1 niżej. Sytuacja się powtórzyła, sterownik pozytywnie zainstalowany, brak możliwości przełączenia na grafikę Nvidii, laptop cały czas pracuje na zintegrowanej intela. Kolejnym krokiem było pobranie sterowników ze strony Lenovo lecz nie dało to oczekiwanego efektu. Wykonałem reintall systemu by zainstalować wszystko od nowa.... niestety bez pozytywnego rezultatu.

 

Podsumowując na żadnym ze sterowników nie działa Panel Nvidii, pod prawym przyciskiem myszy niema opcji uruchomienia aplikacji z preferencją Nvidii, menadżer urządzeń -> wydajność (brak procesora graficznego Nvidia). Jedynym pozytywnym aspektem jest to, że karta jest widoczna w menadżerze urządzeń. Wykonałem test wyłączając kartę Intela, obraz wyglądał jak bez sterownika.

 

Dodaję parę zrzutów ekranu.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

Edytowane przez Tome133
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej, mój brat ma legiona Y530, u niego od początku coś było z grafiką, w sensie włączał grę a lapek dlsej chodził na Intelu, trzeba było wejść w panelu nvkid i ręcznie ustawić gdzie się da że ma działać NVIDIA,u Ciebie widzę jest coś innego, tak jakby tamta wersja sterownika na zawsze coś grzebnela w kompie i już nawet na starszych sterownikach nie chce działać a w menedżerze ją widać, ja bym spróbował tak, pobrał znowu te najnowsze stery od NVIDI,i potem odłączył neta żeby komp nie pociągnął sobie sam ich niewiadomo skąd,bo on zawsze pobiera z Microsoftu te sterowniki skądś.. potem bym odinstalował z menadżera urządzeń obie grafiki czyli prawym zarówno na Intela i nvidie i usuń sterownik i tam jeszcze zaznaczył fajką że wszystko ma usunąć bo zawsze takie coś wyskakuje jak pamiętam tam. Potem jeszcze bym DDU usunął grafikę od nividi w trybie awaryjnym komputera, ale zanim to wszystko bym zrobił to wszedł bym w bios i zobaczył czy coś nie zmieniło się w opcjach tam, coś związane z przełączaniem grafiki , jest tam taka opcja w legionach w biosie nazywa się chyba discrete graphic czy switchable,coś takiego.. i tam ustawił jedna z opcji, albo na zmienianie grafik albo opcja nr 2 czyli tylko grafika dedykowana,ew ustawienia fabryczne biosu, i potem wrócić do windowsa zrobić to ci pisałem wcześniej, sterowników od Intela nie instalować, tylko zainstalować nvidie wyłącznie,to wszystko leży wyłączonym necie, nvidie pobrać z ich strony, zaznaczając dokładnie i upewnić się że na pewno do naszej grafiki są i do laptopowej wersji i dobrej wersji windowsa i wersja DCH, i po instalacji pobrać z sklepu windowsa panel sterowania nvidi, i zobaczyć co się będzie działo, nie wiem czy używasz tylko nvidi wyłącznie czy może NVIDIA tylko do gry a pulpit na Intelu ma działać,ale nie instaluj nic do Intela jak podłączysz neta, niech sam pobierze 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...