Skocz do zawartości

Pad do komputera - pomoc w wyborze


Recommended Posts

Panowie, a co powiecie o padzie od psx lub DualShock 2? Grywałem nimi w serie Colin'a McRae i lepszego kontrolera osobiście nie spotkałem, grało się naprawdę elegancko ale czy na obecne czasy prezentują one kiepską jakość w porównaniu z DualShock'iem 3 i padem od xbox'a?

Pytam przy okazji, bo również myślałem o zakupie pada i to właśnie DualShock 2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem już trochę padów w swoich dłoniach i zdecydowanie najlepszymi były Logitech Rumblepad 2 i Microsoft Xbox 360 gamepad for Windows.

 

Pierwszy z nich jest precyzyjniejszy, ale za to mniej wygodny, no i nie wszystkie gry go wspierają. Z kolei pad od x'a jest mniej precyzyjny, ale masz pewność, że większość tytułów go obsłuży/mają przygotowane dedykowane klawisze pod niego. Należy dodać, że w analogach microsoftowego pada, często robią sie luzy. Co za tym idzie, w takich samochodówkach, auta mogą Ci np. lekko skręcać w lewo.

 

Żywotność baterii zależy od gry. W Dante's Inferno gdzie występują często wibracje, na Energizerach pad "pożył" aż... 4 dni. Obecnie gram codziennie w NFS'a i AoT. Wszystko śmiga od 2 tygodni - również Energizery :-)

 

Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to nie będe ukrywał, że pad xboxowy po pierwszym upadku się uszkodził. Natomiast Rumblepad 2 spadł mi kilka razy i dalej chodzi jak nowy.

Edytowane przez Shadowx
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pad od PSX'a a od xbox'a 360 to "niebo a ziemia", tylko że w twoim wypadku może trochę wziąć górę przyzwyczajenie do tego z szaraka ;).

Właśnie to przyzwyczajenie jak i również ogromna niechęć do kierunkowego krzyżaka skłania mnie bardziej ku produktowi sony. DS jest pewniakiem i są nikłe szanse, że mnie rozczaruje a z kolei pad od xbox'a to prawie jak randka w ciemno :P

 

Czym się różni ten z komputronika/morele od tego na allegro, że jest aż taka różnica cenowa?

DualShock 3 - 199zł (komputronik)

DualShock 3 - 179zł (morele)

DualShock 3 - 72,90zł (allegro)

 

Zorientowałem się, też że w pudełku nie ma żadnego okablowania, ale myślę, że do podłączenia z PC wystarczy zwykły standardowy przewód USB-MiniUSB, który został dołączony do aparatu. Czy jednak lepiej zaopatrzyć się w ten zalecany? W komputroniku cena wygórowana, a na allegro grosze..

 

Sony Charge & Play USB - 41,90zł

Kabel USB 5zł

Link to post
Share on other sites

ten na allegro - używka albo podróbka. Nowy zaczyna się gdzieś w cenie ~ 120-130 zł. A różnica w cenie pomiędzy morele a komputronikiem to zapewne jakaś promocja, niedawno w realu był właśnie DS3 za 179zł. Komputronik [jak i sklepy SONY] mają sugerowaną cenę :)

Sam od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem Dualshock'a 3 :) Na początku były lekkie zawirowania z programem do emulacji [MotionInJoy], ale jak to ogarnąłem to zrozumiałem jakie nieskończone możliwości są na jego konfigurację. Każdy klawisz można inaczej przypisać, Sixasis też można użyć jako klawisze [np. przechylając pada do przodu dodajemu gazu w Dircie ]. Możliwości są tysiące. A teraz najlepsze. Emulacja Dualshock'a jako pada od X'a! Podłączasz i nie martwisz się, że w jakiejś grze nie są dobrze przypisane klawisze! Wszystko działa tak jak powinno!

Co do kabelka - używasz zwykłego kabla USB - MiniUSB. Można go również połączyć bezprzewodowo, ale trzeba mieć kompatybilny odbiornik bluetooth w kompie, bo nie do każdego są zrobione stery. Grałem i tak i tak, ale polecam jednak wersję z kabelkiem - masz pewność, że nie zerwie połączenia w czasie gry.

Co do sterowników - działają w każdym systemie [XP, Vista, win7] i w każdej wersji [32 i 64 bitowej].

 

No koniec powiem tylko, żebyś się dłużej nie zastanawiał. Szukaj na allegro tego pada i zamawiaj jak najszybciej! Na początku też się obawiałem czy na pewno wszystko będzie ze sobą dobrze grało, a dzisiaj mogę powiedzieć że ukończyłem wiele gier z tym padem :) Polecam i w razie czego służę pomocą :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zorientowałem się, też że w pudełku nie ma żadnego okablowania, ale myślę, że do podłączenia z PC wystarczy zwykły standardowy przewód USB-MiniUSB, który został dołączony do aparatu. Czy jednak lepiej zaopatrzyć się w ten zalecany? W komputroniku cena wygórowana, a na allegro grosze..

 

Sony Charge & Play USB - 41,90zł

Kabel USB 5zł

Kabel dołączany jest do PS3, do pada nic nie ma ;)

Różnica jest w cenie bo:

1.To Sony

2.To Sony

3."Do" PS3

4.Ten kabel ma 2.8m, gdzie ten za 5zł jest krótki(taki dodają do PS3)

Czym się różni ten z komputronika/morele od tego na allegro, że jest aż taka różnica cenowa?

DualShock 3 - 199zł (komputronik)

DualShock 3 - 179zł (morele)

DualShock 3 - 72,90zł (allegro)

Kiedyś(nie wiem czy jeszcze są, nie chce mi się szukać ;)) były aukcje oryginalnych SixAxisów za 79zł tyle że przesyłka z Chin czy tam gdzieś od azjatów i czas oczekiwania do 2 tygodni.

 

Ten z Allegro jest dziwny, bo opisują go na aukcji jako Dualshock Sixaxis, a na zdjęciu pad ma tylko sixaxis. Oryginalne pady do PS3 mają napis Dualshock i na dole Sixaxis(o, tak jak jest fotka w KT).

Nie wiem czy są różne wersje czy jak, ale kuzyn ma takie jak na fotce w KT

 

Sam od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem Dualshock'a 3 :) Na początku były lekkie zawirowania z programem do emulacji [MotionInJoy], ale jak to ogarnąłem to zrozumiałem jakie nieskończone możliwości są na jego konfigurację. Każdy klawisz można inaczej przypisać, Sixasis też można użyć jako klawisze [np. przechylając pada do przodu dodajemu gazu w Dircie ]. Możliwości są tysiące. A teraz najlepsze. Emulacja Dualshock'a jako pada od X'a! Podłączasz i nie martwisz się, że w jakiejś grze nie są dobrze przypisane klawisze! Wszystko działa tak jak powinno!

Co do kabelka - używasz zwykłego kabla USB - MiniUSB. Można go również połączyć bezprzewodowo, ale trzeba mieć kompatybilny odbiornik bluetooth w kompie, bo nie do każdego są zrobione stery. Grałem i tak i tak, ale polecam jednak wersję z kabelkiem - masz pewność, że nie zerwie połączenia w czasie gry.

Co do sterowników - działają w każdym systemie [XP, Vista, win7] i w każdej wersji [32 i 64 bitowej].

Mógłbyś opisać(tu albo zapraszam na PW) czego użyłeś do zainstalowania tego pada na 64 systemie? Bo ja próbowałem(po kablu) ale coś mi nie wychodziło :(

A się pytam, bo nie jestem jakoś przekonany do tego klockowego pada... Nie wiem, niby lepszy, poręczniejszy itd ale ja się urodziłem z padem od PSa w ręku :pajac::wariat:

 

I ogólnie lepszy mi się wydaje, nie potrzebuje żadnych baterii, jak chcę bezprzewodowo to kupuję za 5zł małego BT Sticka i jest pięknie...

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Leesiuu Twój komentarz jest trafiony w dziesiątkę! Jak na razie nie mam już pytań odnośnie samego pada, wybór został dokonany :)

 

Zamówiłem tutaj i mam nadzieje, że nie trafi mnie się podróbka :P

 

Jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) I jeśli z konfiguracją MotionInJoy sam się nie uporam to zgłoszę się po pomoc :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cieszę się że mogłem pomóc :) Za 140 zł niemożliwa jest podróbka ;)

 

@ JoHnNy08PL

Na stronie MotionInJoy.com pobierasz ich program [wersja 0.6.0003(signature) ]. Jest to podpisana już cyfrowo instalka więc winda nie powinna już pytać o zezwolenie na instalację sterów [tak jak to było w poprzednich wersjach]. Już na samej stronie downloadu masz wybór między x86 i x64. Wybierz odpowiednią i ściągnij.

Na stronie jest również instrukcja jak to wszystko podłączyć do kompa, ale powiem jak ja to zrobiłem [ z tego co pamiętam. A i wcześniej załącz program]:

1. Podłącz na kablu pada do kompa

2. Zaczekaj aż w systemie wgrają się sterowniki [te windowsowskie][UWAGA! Tutaj być może jest potrzebny restart, jeżeli masz problemy w następnym punkcie]

3. W programie przejdź do drugiej zakładki [Menedżer sterownika] i zaznacz 'ptaszkiem' opcję 'USB\VID_054C&PID_0268&REV_0100' [od razu mówię, że u Ciebie może się inaczej nazywać, chociaż nie powinno, bo nazwa pada to nazwa pada].

4. Klikasz Load i czekasz na zainstalowanie się sterowników do pada

5. Po chwili [może się przywiesić program lub cały komp] Pisze że instalacja zakończona [czy jakoś tak]

6. Pad w tym momencie powinien już na jakieś ruchy reagować, ale nie wszystko działa tak jak powinno.

7. Odłącz pada od kompa, wyłącz aplikację.

8. Włącz aplikację, podłącz pada.

9. W pierwszym oknie programu "Szybki Start" powinno wykrywać Twojego pada. Wybierz jedną z opcji jak ma wykrywać pada z listy poniżej i kliknij aktywuj.

10. Miłego grania!

 

W razie problemów pisz na PW :))

Edytowane przez Leesiuu
Link to post
Share on other sites

No ja tego pada nie mam, bo kuzyn był u mnie z tym padem bo mieliśmy zamiar pograć w CO-OPa Kane and Lynch'a(czyli X360 mod), porobić czasówki w Shift2 itd.

Miałem oprócz tego MotionInJoy kilka programów wcześniej(to może przez to nie ogarniało) i po kliknięciu Load miałem instalację zakończoną i tyle. System dalej wykrywał pada tak jak wcześniej wykrywał czyli widzi ale nie rusza. Męczyłem się z tym z godzinkę, różne wersje MIJ ściągałem ale nic...

To znaczy nie zraziło mnie to, i wciąż bym sobie go zakupił... A jak by nie działało to bym zainstalował 32bitowy system, może tam mniej problemów ;)

Link to post
Share on other sites

A ja was nie rozumiem, nie macie PS3 a koniecznie chcecie kupować do niej pada po to by emulować na nim pada od microsoftu :o

Chcecie grać padem na kompie to kupcie pada microsoftu, raz a dobrze, niby ten od xbox ma dziwny kształt ale idzie się przyzwyczaić, sam zamierzam sobie takiego kupić (+ wiedźmina 2, straciłem nadzieję na wersję na PS3)

 

Co do podpinania pada od PS3 do kompa to tu jest ilustrowany poradnik:

http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-jak-podlaczyc-kontroler-ps3-do-komputera-klasy-pc/67272

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Model pada od PS3 to moim zdaniem porażka i w każdym rozsądnym rankingu przegrywa z xboxowym. Jedyną zaletą jest krzyżak ale kupując wersję special edition - srebrną - Xboxowego mamy problem z głowy bo tam ten krzyżak nie dość, że poprawiono to jeszcze możemy go sami dostosować do układu jaki jest nam wygodniejszy. Dla kogoś z wielkimi łapskami jak moje, to małe gówienko - dual shock 3 - jest cholernie niewygodne. Poza tym te triggery - porażka ! Raz że palce się z nich ześlizgują a dwa są za nisko !!! Nie dziwota, że przez to każdy fps na PS3 ma przymierzanie i fire domyślnie ustawione pod L1 i R1 a nie pod trigerami - paranoja !!!

Co do wytrzymałości pada od Xa to kolega parę postów wyżej miał chyba jakiś felerny egzemplarz bo mój mi wielle razy upadł bądź sam nim rzuciłem i wszystko działa jak należy. Gram nim nawet w Fpsy na PC - totalnie odzwyczaiłem się od myszki i klaw i w ogóle nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

A ja was nie rozumiem, nie macie PS3 a koniecznie chcecie kupować do niej pada po to by emulować na nim pada od microsoftu :o

To pogadaj z M$ żeby nie wprowadzał cholernego wymagania na swoje produkty co do pada. Żeby zagrać w jakieś gry pod Xlive na padzie to musi to być pad od klocka inaczej nie ma pada w systemie :[ .
Link to post
Share on other sites

To pogadaj z M$ żeby nie wprowadzał cholernego wymagania na swoje produkty co do pada. Żeby zagrać w jakieś gry pod Xlive na padzie to musi to być pad od klocka inaczej nie ma pada w systemie

 

Lepiej pogadać z producentami gier bo to oni dodają obsługę padów do swoich produktów, i widać jakoś im to wisi, a w sumie to loigitech (czy inny saitek) powinien tupnąć nogą i zacząć wymuszać na programistach obsługę swoich wyrobów w grach, a oni nic, sprzedają "wybrakowany" towar i są zadowoleni, nawet żadne z nich nie chce wypuścić firmowego emulatora pada xbox do swoich wyrobów.

 

Co prawda jeszcze parę gier obsługuje pad producentów niezależnych, ale nie ma tego zbyt dużo, IMO jeśli coś było pisane od razu pod PC i xbox to ma zaszytą obsługę tylko tego pada (wyjątek ścigał ki - kierownice).

 

Będzie jeszcze "lepiej", z obsługą padów jeśli prawdą okaże się to że w win8 będzie można grać w gry z xboxa to dramatycznie zmaleje ilość gier wydawanych w wersjach na PC, i już nic nie będzie samo z siebie obsługiwało innych padów niż ten od xbox .

IMO te wszystkie gry które najpierw wychodzą na konsole a potem na PC (np. "Red Dead Redemption", "Assasins Creed" itp.) już nie będą miały portów z konsoli na PC, skoro będzie można pograć w wersję z xbox na PC.

To zamach na steam i podobne platformy dystrybucji cyfrowej, to będzie zmuszanie ludzi do wymiany windows na nowszy.

Link to post
Share on other sites

A ja was nie rozumiem, nie macie PS3 a koniecznie chcecie kupować do niej pada po to by emulować na nim pada od microsoftu :o

Chcecie grać padem na kompie to kupcie pada microsoftu, raz a dobrze, niby ten od xbox ma dziwny kształt ale idzie się przyzwyczaić, sam zamierzam sobie takiego kupić (+ wiedźmina 2, straciłem nadzieję na wersję na PS3)

 

Co do podpinania pada od PS3 do kompa to tu jest ilustrowany poradnik:

http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-jak-podlaczyc-kontroler-ps3-do-komputera-klasy-pc/67272

 

Emuluję tylko dlatego, żeby nie było problemów z przypisywaniem przycisków. Dla mnie lepiej leży w dłoni pad od PS3 niż ten od X'a. Mi emulacja w ogóle nie przeszkadza. Nie chciałoby mi się w niektórych grach przypisywać klawiszy, jestem leniem; chyba, że chcę sam sobie poeksperymentować z ustawieniami i Sixasisem to kombinuję :D
Link to post
Share on other sites

Pad dzisiaj został dostarczony... już jest skonfigurowany, emulowany na xbox'a, pierwsze koty za płoty z paroma gierkami i jestem zadowolony :)

 

Crysis 2 - wykrywa elegancko jako pad xbox'a ale jak dla mnie zabawa padem w strzelaniny to nieporozumienie :P klawiatura + myszka to jest to

Assasin Creed - wykrywa też jako pad xbox'a, grało się dobrze, tylko kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia ustawień

Prince of Persia - Dusza Wojownika - w tej grze w ogóle nie wykrywa pada, może jeszcze dezaktywuje emulowanie xbox'a i zobaczę co z tego wyjdzie, więc jak na razie musiałem zastąpić ustawienie klawiatury, tak czy siak grało się elegancko

Dirt - również wykrywa jako pad xbox'a, chwilkę grałem i wydawało się ok, ale dla porównania DS3 z DS2 muszę z półki zgarnąć Colin McRae 05 i przejechać parę tras.

Link to post
Share on other sites

Pad dzisiaj został dostarczony... już jest skonfigurowany, emulowany na xbox'a, pierwsze koty za płoty z paroma gierkami i jestem zadowolony :)

 

Crysis 2 - wykrywa elegancko jako pad xbox'a ale jak dla mnie zabawa padem w strzelaniny to nieporozumienie :P klawiatura + myszka to jest to

Assasin Creed - wykrywa też jako pad xbox'a, grało się dobrze, tylko kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia ustawień

Prince of Persia - Dusza Wojownika - w tej grze w ogóle nie wykrywa pada, może jeszcze dezaktywuje emulowanie xbox'a i zobaczę co z tego wyjdzie, więc jak na razie musiałem zastąpić ustawienie klawiatury, tak czy siak grało się elegancko

Dirt - również wykrywa jako pad xbox'a, chwilkę grałem i wydawało się ok, ale dla porównania DS3 z DS2 muszę z półki zgarnąć Colin McRae 05 i przejechać parę tras.

 

zagraj w hawx'a, ale na profilu PAD ANALOGOWY 3 obracanie na boki ustaw sobie na czujniku ruchu :D Wtedy się fajnie gra ;d
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Pad dzisiaj został dostarczony... już jest skonfigurowany, emulowany na xbox'a, pierwsze koty za płoty z paroma gierkami i jestem zadowolony :)

 

Crysis 2 - wykrywa elegancko jako pad xbox'a ale jak dla mnie zabawa padem w strzelaniny to nieporozumienie :P klawiatura + myszka to jest to

Assasin Creed - wykrywa też jako pad xbox'a, grało się dobrze, tylko kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia ustawień

Prince of Persia - Dusza Wojownika - w tej grze w ogóle nie wykrywa pada, może jeszcze dezaktywuje emulowanie xbox'a i zobaczę co z tego wyjdzie, więc jak na razie musiałem zastąpić ustawienie klawiatury, tak czy siak grało się elegancko

Dirt - również wykrywa jako pad xbox'a, chwilkę grałem i wydawało się ok, ale dla porównania DS3 z DS2 muszę z półki zgarnąć Colin McRae 05 i przejechać parę tras.

 

Teraz pożycz Xboxowego od kogoś, pograj trochę i zorientuj się jaki wielki błąd popełniłeś. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...