Skocz do zawartości

NOWE Pamięci PATRIOT VIPER STEEL 4x8GB 4400 MHz - Uszkodzone ?


Recommended Posts

Witam serdecznie.Panowie i Panie mam mały problem a mianowicie jakiś czas temu kupiłem dla siebie nowe pamięci ram z myślą o złożeniu nowego PC.Pamięci to PATRIOT VIPER STEEL 4x8GB 4400 MHz.Leżały sobie do wczoraj NOWE nawet nie wyjmowane z opakowania,postanowiłem je sprzedać jak i całą resztę podzespołów.Sprzedałem je na drugi dzień.Przyjechał klient,odbiór osobisty i tyle.

Po 4 godzinach napisał mi że niestety jedna kość jest martwa,nie chciała wstać jedna para to zaczął sprawdzać pojedynczo,3 normalnie działają a na tej jednej komputer w ogóle nie chce wstać ...

 

Spytałem jaka płyta główna itp.Dostałem odpowiedz że to nie istotne bo i tak chciał zejść z opoznieniami itp.I że kości mają wgrane złe profile xmp.Że tylko jednak kość z tej uszkodzonej pary ma ten profil taki jak powinna mieć ...

 

Poniżej zdjęcia które mi wysłał :)

 

9050067ed38a.jpg

 

884ae0690608.jpg

 

Faktycznie uszkodzone ? Aż taki pech że jedna zupełnie nie działa a inna ma inny profil xmp :roll:?

 

Umówiłem się jutro na zwrot tylko chciał bym się upewnić bo jak by nie było sprzedałem zupełnie NOWE pamięci nigdy nie wyciągane z pudełka a teraz dostanę już jak by nie było używane a i nie ma pewności czy ta osoba czegoś nie uszkodziła czy nie podmieniła,różnie to bywa :/ Ja jestem uczciwą osobą ale z nieuczciwością spotkałem się nie raz więc wole dmuchać na zimne ...

 

Z góry bardzo dziekuję :)

Link to post
Share on other sites

Na opakowaniu masz nr seryjny. Sprawdz go na początek. Ja bym wlączyl nagrywanie dzwieku i dopytal czy majstrował z napieciami. Sprawdz wszystko na spokojnie. Moze ułamał ram? Przygotuj sie dobrze do spotkania i rozegraj to dobrze. Oszustów jest wiele

4400mhz pewnie mu nie dziala bo ma jakas slqba plyte. Tylko pare plyt wspiera 4400mhz z tymi ramami ;)

2 sprawa jest taka. Jesli nowe i nieodpakowane to pewnie dales mu gwarancje. On to musi reklamować nie ty

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, zbiku90 napisał:

Kupowałeś te ramy jako zestaw 4x8 czy 2 razy po 2x8? Ten profil XMP faktycznie podejrzany i rozjazd w serialach i dacie produkcji zbyt duży jak na zestaw.

2 zestawy po 8gb ^^

 

99a86300adfc.jpg

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

W takim przypadku, wszystko możliwe. To że pamięć się nazywa tak samo i ma takie samo oznaczenie nie gwarantuje że pod radiatorem jest to samo. Powinieneś pomóc kupującemu z gwarancją moim zdaniem, zrobisz jak uważasz.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, zbiku90 napisał:

W takim przypadku, wszystko możliwe. To że pamięć się nazywa tak samo i ma takie samo oznaczenie nie gwarantuje że pod radiatorem jest to samo. Powinieneś pomóc kupującemu z gwarancją moim zdaniem, zrobisz jak uważasz.

Ja jestem uczciwą osobą.Oddałem na następny dzień pieniądze :) Nie po to ktoś ode mnie kupił żeby zamiast się ciszyć to odsyłać na gwarancje ;)W poniedziałek wysyłam do proline paczkę ...

Link to post
Share on other sites

@Szy3ki Sam miałem kiedyś podobny problem. Miałem 2x4GB DDR3 HyperX, dokupiłem 2 teoretycznie takie same - takie samo oznaczenie, tylko minimalnie inny odcień koloru radiatora. Okazało się że datę produkcji dzieliło chyba 1,5 roku, w tym czasie producent przeszedł z układu dual rank na single rank oraz pozmieniał drugo- i trzeciorzędne timingi xD XMP oczywiście nie chciał się włączyć, trzeba było ręcznie ustawiać wszystko. W końcu się wkurzyłem i sprzedałem obydwa zestawy oddzielnie i kupiłem sobie 2x8gb. Gdybym nie widział na własne oczy to bym chyba nie uwierzył w takie praktyki, ktoś powinien dostać po uszach za to.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...