Skocz do zawartości

BSOD-Tdr video failure / freeze ekranu / restart komputera


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:
procersor: Intel Core i5-8400
mobo: Gigabyte B360M D3H

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 960 4 GB

ram: Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, 2666MHz, CL16

zasilacz: Corsair TX650M 650W

 

2.System operacyjny: Windows 10, 64bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów(zainstalowane, usunięte programy, OC, wymiana komponentu komputera,flash GPU itd.)

Jedyne co mi przychodzi do głowy to aktualizowanie Windowsa 10, aktualizacja sterowników graficznych.
 

4.Używany program antywirusowy: brak

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:

Zmieniałem sterowniki graficzne na różne wersje(używałem zawsze DDU), format dysku z systemem operacyjnym, obniżenie zegarów core/memory o 45 MHz w MSI Afterburner, czyszczenie komputera
 

6.Informacje dodatkowe(szczególne przypadki występowania problemu, pytania itd.) - Występuje głównie podczas grania.


Cześć,

od dłuższego czasu mam problem z komputerem.
Na początku występowały wymiennie BSOD- Tdr video failure lub freeze ekranu z działającym voicem - tylko restart pc pomaga. Próbowałem czekać kilka minut i nic. Przy naciskaniu alt + tab znika voice. Po zmianie sterowników na starsze komputer się aktualnie tylko restartuje + rzadko BSOD.
Problem występuje tylko podczas grania w grę - World of Warcraft(w inne gry za bardzo nie gram).
Wykonywałem testy w FurMark 15 minut, OCCT 3d i VRAM po 10 minut i bez żadnych błędów/restartów.
Czy jest szansa na naprawę tego błędu bez wymianu komponentów? Jeżeli coś jest popsute to który podzespół należy wymienić?
Proszę o pomoc.

Edytowane przez Hapaja
Link to post
Share on other sites

Temperatura grafiki w grze - błędy potrafiłem dostać w każdej kategorii:
główne miasto 50 - 64
gracz vs gracz - 60 - 70
raid/dungeon - 60 - 75

Wyniki z OCCT załączyłem niżej. Test przeprowadzony na 80%

occt.png

Edytowane przez Hapaja
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...