Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałem się poradzić, obecnie posiadam system na NVME M.2 256 GB i do danych mam 1 TB talerzaka.

 

Chciałbym zamienić tego talerzaka na SSD, żeby nie rozkręcał się jak karuzela (przyznam irytuje mnie to). 

 

Tutaj moje pytanie, czy wystarczy podpiąć tego SSD(planuję kupić coś 2.5"), zrobić klon jakimś programem, odpiąć HDD, ustawić tę samą partycję np D: i to będzie działać jak poprzednio? Czy będą jakieś problemy i po prostu zajechać formatem na wszystko? 

Nie ukrywam, że poustawiane wszystko mam w systemie pod siebie i średnio chcę mi się to robić jeszcze raz + instalować wszystkie dziadostwa.

 

Dodatkowo - jaki dysk 1TB SSD byście polecali? myślałem nad Crucialem MX500 lub Samsungiem QVO 860

 

Dobre dusze, proszę o poradę :)

Edytowane przez pitrek46
Link to post
Share on other sites
55 minut temu, bob napisał:

MX i EVO są na kościach TLC, Qvo na QLC, Skoro MX kosztuje tyle co QVO, to wybór jest oczywisty.

Czyli brać tego QVO tak?

 

Godzinę temu, sznib napisał:

Po co się bawić w klonowanie jak to ma być dysk na dane? Normalnie, podepnij SSD, sformatuj, utwórz partycję, potem przekopiuj wszystko co potrzebujesz z HDD na SSD, HDD odepnij i tyle.

Pytam pod kątem tego, czy jak tak zrobie, to będę musiał bawić się w ustawianie ścieżek do programów, gier itp itd? Czy wystarczy zmienić symbol dysku i tyle?

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, pitrek46 napisał:

Pytam pod kątem tego, czy jak tak zrobie, to będę musiał bawić się w ustawianie ścieżek do programów, gier itp itd? Czy wystarczy zmienić symbol dysku i tyle?

 

Jak odłączysz HDD i po tym zabiegu SSD będzie miał przypisaną inną literę partycji niż wcześniej HDD to zmienisz ją w menadżerze partycji i wszystko będzie śmigało jak wcześniej.

 

  

9 minut temu, pitrek46 napisał:

Czyli brać tego QVO tak?

 

Broń Boże! MXa bierz.

 

 

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, pitrek46 napisał:

 

 

Pytam pod kątem tego, czy jak tak zrobie, to będę musiał bawić się w ustawianie ścieżek do programów, gier itp itd? Czy wystarczy zmienić symbol dysku i tyle?

 

To zależy czy wiesz co tam masz poinstalowane. Jak  ogólnie masz porządelk na dysku i wiesz co gdzie jest to wystarczy wszystko co potrzebne skopiować na SSD i potem pozamieniać odpowiednio literki na dyskach. Ale jak nie wiesz co tam masz na tym dysku i co tam instalowałeś, to zrób klona 1:1.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, sznib napisał:

Dobra decyzja z tą przesiadka na SSD. Mam HDDka 3TB, ale generalnie odłączony po zakupie SSDka 1TB. Był najgłośniejszą czescią w PC, teraz jest cichutko :)

Otóż to, sam widze , a raczej słysze, jak z bezczynności podczas oglądania czegoś np. ten dysk się włącza, jakby startował w kosmos :D

 

Dzięki jeszcze raz, zaraz idę tego cruciala kupić i po południu będzie montowany.

 

Można zamknąć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...