Skocz do zawartości

Bardzo słabe prędkości po wifi na nowym laptopie Intel AX200


Recommended Posts

Cześć, 

Kupiłem Lenovo Legion 5 Pro i mam problem z wifi. Prędkości są żenująco niskie rzędu 2-15 mb/s. Na drugim lapku z kartą sieciową Intel Wireless-AC 9260 mam ok. 80 mb/s, tyle samo mam na speedteście robionym na Samsungu S10. Ewidentnie coś jest nie tak. Czym to może być spowodowane?

Windows 10 Home 64bit

Intel AX200

sterownik 22.50.1.1

 

Łączę się z FRITZ!WLAN Repeater 1750E

Wi-Fi 5 (802.11ac)

5 GHz

 

 

Link to post
Share on other sites

Diagnoza - czyli może być tak albo inaczej - Stare sterowniki do karty sieciowej wifi - antywirus blokujący przesyłanie danych które sprawdza w locie ...

 

Zainstaluj najnowsze sterowniki do dokładnie podanej karty sieciowej wireles...Przetestuj prędkość...

 

Jak taka samo ...Wyłącz antywirus na godzinę ...Przetestuj prędkość...

Skonfiguruj antywirus - Wbrew pozorom można tam wiele zdziałać by komp lepiej działał a mimo to nie przepuszczało wirusów...

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób reperator jest podłączony z głównym routerem? Po kablu czy po WiFi? A jeśli zrobisz router z telefonu i puścisz speedtesta to ile wyciągasz?

 

Czasem się zdarzają laptopy ze słabym Wifi. Mimo dobrej karty mają jakieś źle dobrane antenki. Czasem dany router po prostu nie współpracuje z danym urządzeniem. Spróbuj jeszcze zmniejszyć szerokość kanału na 20 MHz z 40, czy tam 80 i koniecznie podepnij repeater po kablu z routerem.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, bob napisał:

W jaki sposób reperator jest podłączony z głównym routerem? Po kablu czy po WiFi? A jeśli zrobisz router z telefonu i puścisz speedtesta to ile wyciągasz?

 

Czasem się zdarzają laptopy ze słabym Wifi. Mimo dobrej karty mają jakieś źle dobrane antenki. Czasem dany router po prostu nie współpracuje z danym urządzeniem. Spróbuj jeszcze zmniejszyć szerokość kanału na 20 MHz z 40, czy tam 80 i koniecznie podepnij repeater po kablu z routerem.

Jest po kablu podłączony. Chyba właśnie ten lapek ma kiepską antenkę, bo gdy poszedłem bliżej reaptera to wyniki były zadowalające, ale z każdym metrem strata prędkości jest za duża. Pozostałe urządzenia nie tracą aż tyle prędkości. |Trochę żal, że taki lapek ma takie cuś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...