Skocz do zawartości

Modyfikacja komputera do gier - karta graficzna (najlepiej 60 klatek w rozdzielczości 4k) do 1500 zł lub konsola nowej generacji


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Tematem wątku jest znalezienie maksymalnie wydajnej karty graficznej pod obecny zestaw w przedziale cenowym jak w temacie. Jeśli ciężko będzie znaleźć coś wartego pieniędzy do obecnego zestawu proszę o propozycje kart do rozdzielczości 1080p albo trochę większej. Kiedyś posiadałem kartę do rozdzielczości 1080p w tym zestawie (Asus GTX 1060 6GB Dual OC), która całkiem ładnie współpracowała, jednak z przyczyn finansowych została sprzedana. W ostateczności rozważam złożenie nowej platformy, ale obawiam się, że to byłby koszt zbliżony do konsol nowej generacji i w tym przypadku nie wiem czy byłoby to warte zachodu, gdyż biorę również pod uwagę zakup konsloli Play Station 5. Sprzęt miałby współpracować prawdopodobnie z telewizorem Sony KE-55XH8096 Model BRAVIA 4K UR3. Nie śledzę aktualnie rynku, stąd ten wątek. Nie wiem czy jest sens liczyć na wsparcie RTX do aktualnego zestawu. Biorę po uwagę używane części. Aktualny zestaw:

 

Zasilacz:

XFX Core Pro 550W z certyfikatem Bronze Plus 80 - jednak już trochę godzin ma wypracowanych aczkolwiek do tej pory brak problemów.

 

Płyta główna:

MSI P67A-GD53 (MS-7681)

 

Procesor:

Intel Core I7-2600K 4x3.4GHz Z Turbo 3.8GHz i 8 wątkami

 

Chłodzenie procesora:

Silentium Fortis HE1225

 

Pamięć:

Dual 2x8GB Kingston K66GKY-HYA DDR3 1600 / PC3-12800 DDR3 SDRAM UDIMM Clock 800MHz

 

Dysk SSD (system):

Intel SSDSC2CW120A3 (120GB)

 

Dysk HDD:

Samsung HD502HJ (500GB, 16MB)

 

Napęd optyczny:

LG HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40 (DVD+R DL)

 

Karta dźwiękowa:

AIM SC808

 

Karta sieciowa: 

Pentagram HorNet P6121-L7

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6950 1GB (256-bit)

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 Czarna

 

Gry to wszelkie trzecio-osobowe w tym exclusive-y od Sony wydane na PC jak Horizon: Zero Dawn, Death Stranding itp. , Wiedźmin 3, Assassins Creed Syndicate, Origins Odyssey, Valhalla, The Medium, Quantum Break, Control, Syberia 3 i sporadycznie FPSy, RTSy. Wypisałem wszystkie podzespoły ze względu na pobór mocy i dobór karty graficznej pod aktualny zasilacz. Z góry dziękuję za wszelką pomoc w rozsądnym rozdysponowaniu pieniążków.

 

PS: Słyszałem również o pewnej usłudze od Nvidii umożliwiającej ogrywanie najnowszych tytułów na słabych sprzętach (wówczas sprzęt gamingowy jest "udostępniany" za pośrednictwem internetu). Nie wiem czy ta usługa już wystartowała i czy jest opłacalna. Wówczas modernizacja nie byłaby raczej niezbędna. 

 

PPS: Moja rodzicielka poszukuje dobrej zmywarki do naczyń, a że nigdy jej nie miała i ja się na takim sprzęcie nie znam może jest ktoś kto mógłby coś doradzić. Ważna jest chyba w tym przypadku ekonomia. Nie wiem czy idzie znaleźć dobrą zmywarkę do 1500 zł? Wydaje mi się, że przedział cenowy powinien być podobny do przedziału w jakim kupuje się pralki. Przepraszam za to wtrącenie w tym wątku, ale nie chciałem zakładać kolejnego. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów jeszcze raz. Miłego dnia.

Edytowane przez lookki
Czcionka
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dobrze. Niestety tak przypuszczałem. W związku z tym wybór padnie prawdopodobnie na Play Station 5. Jednak dowiedziałem się, że istnieje zagrania w niektóre gry na konsolach nowej generacji przy pomocy myszy i klawiatury np. w Cyberpunk 2077. Teraz moje kolejne pytanie. Czy mógłby ktoś polecić jakąś fajną myszkę najlepiej bezprzewodową do owej konsoli do grania. Obecnie posiadam Sharkoon Drakonia z Avago 9500 na kabelku, jednak coś lewy przycisk myszy nie zawsze działa i poszukuje jakiejś nowej. Budżet najlepiej do 200 zł, jednak zdaje sobie sprawę, że bezprzewodowa o podobnych parametrach może przekroczyć ten budżet. Proszę o jakieś rozsądne propozycje. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...