Skocz do zawartości

Laptop się nie włącza, biała dioda i po sekundzie znika.


Recommended Posts

Witam. Posiadam laptopa HP OMEN (15-dc0012nw) od blisko pół roku nie używałem go, chciałem go dzisiaj włączyć i nie daje oznak życia. Gdy wciskam przycisk zasilania wyskakuje biała dioda na sekundę przy ikonce ładowarki i nic się nie dzieje. Podłączyłem ładowarkę, to zapala się w tym samym miejscu dioda na czerwono również na chwilę i gaśnie. Co moze być problemem? To że laptop stał ponad pół roku nieużywany j bateria się rozładowała? Czy mam poczekać, aż samo załapie, czy jak to jest? Jak widać na poniższym zdjęciu ladowarka jest podłączona i nic się nie świeci, po podłączeniu jedynie czerwona dioda i gaśnie po sekundzie.

 

@@ Odłączyłem baterie i trzymałem przycisk power przez prawie minute i nic. Dodam, że jak podłączyłem teraz baterie i zasilacz to jak trzymam cały czas przycisk zasilajacy to pojawia się czerwona dioda przy ładowaniu i znika, ale tylko gdy trzymam przycisk zasilający cały czas.

 

194306129_2938139186397533_4084512656640

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Odłącz zasilacz, wyjmij baterię i przytrzymaj przycisk Power przez min 2 min (!). Potem podłącz zasilacz [bez baterii] i włącz kompa.

Zrobiłem tak, odłączyłem zasilacz, wyjąłem baterię, trzymałem przycisk power przez minute, albo coś dłużej, podłączyłem zasilacz i nic niestety, mrugnęła biała dioda przy ładowarce na sekundę i koniec, jak trzymam go podłączonego pod zasilacz to mruga czerwona dioda na 2 sekundy i tak samo znika.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, BlackCoffe napisał:

Minuta to za mało by się rozładowały ładunki.

A co robiłeś zanim pojawił się problem?

Trzymałem nawet dłużej niż 2 minuty i niestety nic. Włączam zasilacz i przycisk power i tylko biała dioda na chwilę przy gnieździe ładowania się pojawiła i znikła, czyli to co było wcześniej niestety.

 

Wcześniej laptop nie był używany około pół roku.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, BlackCoffe napisał:

Cóż, z tego co czytam o takim problemie to mogła niestety pójść płyta główna. 

Tu masz przykład https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10258160

o rany... był nieużywany pół roku i sama z siebie by mu płyta padła? kurcze dziwne, a ile wymiana kosztuje płyty do takiego laptopa HP 15 OMEN (dc1065nw) 

 

ewentualnie gdzie mógłbym się zgłosić, żeby mi to zdiagnozowali?

Edytowane przez Zawiedzionyemocjonalnie
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Musisz iść do serwisu komputerowego i powinni go zdiagnozować. Czy przez te pół roku był ładowany? [w sensie bateria] Nie był trącany, nic na niego nie spadło?

ale to może wina zasilacza? skoro po włączeniu zasilacza pojawia się czerwona dioda i znika po 2 sekundach to może coś z tym nie tak? no i jak trzymam przycisk power i jest podłączony zasilacz to po chwili pokazuje się czerwona dioda od zasilania i gaśnie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.06.2021 o 13:58, Revenant napisał:

Mógł pójść np. jakiś kontroler (np. jakikolwiek kontroler napięcia mobo, cpu czy wlutowanej karty graficznej). Jeżeli tak to tania i szybka robota ale trzeba zdiagnozować. Też obstawiałbym mobo.

Ile kosztuje wymiana czegoś takiego? albo w jakich cenach oscyluje, jeżeli mam się powoływać na serwis?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...