Skocz do zawartości

Jaki laptop 17 calowy


Recommended Posts

Witam potrzebuję pomocy w wyborze laptopa.

Ma być on głównie do pracy biurowej (word, przegladarka, zabawy na giełdzie), nie zależy mi na baterii bo głównie będzie on na kablu ani na mobilności. Nie chcę też dopłacać za Windowsa.

Dla mojej wygody myślę nad ekranem 17 calowym. I tu mam problem bo pierwszy model, który uważam za sensowy to

https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-17-3-i5-9300hf-8gb-512ssd-gtx1650-10652438005, komentarze o nim są podzielone że awaryjny, problemy z chłodzeniem, lenowo podobno często się psują.

Kolejny model to 

https://allegro.pl/oferta/msi-gl75-leopard-i5-8gb-gtx-512ssd-144hz-9883906381, tylko czy to nie wywalanie kasy 4 tyś za coś co niema w zamiarze być do gier, z drugiej strony czy nie warto go kupić za jakość wykonania, podobno dobre chłodzenie no i msi powinny być lepsze niż lenowo

 

Pomiędzy cenowo za 3,5 są jeszcze Delle Inspiron

np taki https://allegro.pl/oferta/dell-precision-m6800-i7-4810mq-16gb-k3100m-512ssd-10595320773

 

Za dużego wyboru nie widzę i sam nie wiem czy nie lepiej szukać jednak tańszej 15-tki.

Jak powiecie?

 

Link to post
Share on other sites

moje dziecko dostało Lenovo Legiona (nowego ofc) przeważnie do nauki zdalnej ale też aby mogło sobie w miarę bezstresowo pograć w co tam lubi, po 8miu - po OŚMIU miesiącach od zakupu, podczas lekcji zdalnych laptop się zawiesił i po restarcie już się nie uruchomił, poszedł na serwis, wymieniono płytę główną ( tyle było zapisu w notce serwisowej) nie podając żadnej konkretnej przyczyny ... na razie działa ale na pewno drugi raz tego szajzu nie kupię i nie polecam 

 

della też jednego mam w szafie z ujaraną kartą graficzną, karta nie do dostania a jak już to w chorych cenach (przekraczających wartość całego laptopa)

 

osobiście bym spróbował to MSI i pewnie jak coś to tak będę właśnie celował w tą markę

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Skoro "nie grasz w gry" to gtx1650 jest Ci zbędny. Z całą pewnością mogę Ci polecić Lenovo E15, ale to model 15,4".

AMD Ryzen 5 4500U + 16 GB RAM. Wiatraków jeszcze nie słyszałem mimo otwartych nastu zakładek, office i jeszcze wideo-rozmową w tle. jedyne, do czego można się przyczepić to słaby dźwięk z głośnika, ale ja i tak na słuchawkach, więc mało mi to przeszkadza. 

Pewnie Lenovo produkuje jego 17" odpowiednik, ale tu Ci nie podpowiem. 

 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, lokator_18 napisał:

Skoro "nie grasz w gry" to gtx1650 jest Ci zbędny. Z całą pewnością mogę Ci polecić Lenovo E15, ale to model 15,4".

AMD Ryzen 5 4500U + 16 GB RAM. Wiatraków jeszcze nie słyszałem mimo otwartych nastu zakładek, office i jeszcze wideo-rozmową w tle. jedyne, do czego można się przyczepić to słaby dźwięk z głośnika, ale ja i tak na słuchawkach, więc mało mi to przeszkadza. 

Pewnie Lenovo produkuje jego 17" odpowiednik, ale tu Ci nie podpowiem. 

 

 

Ten E15 działa pół pasywnnie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...