Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

potrzebuję złożyć zestaw do 2000-2500 zł do biura. Nie potrzebuję zewnętrznej karty graficznej, wystarczy zintegrowana na płycie. Zależy mi na 16 GB pamięci, jak najszybszym dysku (512 GB) i procesorze i5. Fajnie gdyby w przyszłości można było rozszerzyć pamięć nawet do 64 GB.

 

Czy w tym przedziale cenowym jest realne żeby coś takiego złożyć?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu, bo trochę się sytuacja zmieniła i jeszcze zestawu nie nabyłem. Tak więc teraz mam około 3000 zł. I dostanę od kumpla używaną kartę graficzną. Czy to coś zmienia w zestawie, może lepszy procek bez igpu? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak, przydadzą się, bo na komputerze będą kompilowane projekty w Java oraz obrabiane zdjęcia.

 

Swoją drogą, przejrzałem wiele tematów w tym dziale i nasunęło mi się pytanie - dlaczego praktycznie w każdym temacie składany zestaw ma intela, a ryzen występuje rzadko? Aż tak źle wypada w walce z intelem w podobnej kategorii cenowej? Załóżmy że rozważałbym jeszcze 5600x, warto się nad nim pochylić w tej sytuacji?

Edytowane przez witek6
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, witek6 napisał:

Tak, przydadzą się, bo na komputerze będą kompilowane projekty w Java oraz obrabiane zdjęcia.

 

Swoją drogą, przejrzałem wiele tematów w tym dziale i nasunęło mi się pytanie - dlaczego praktycznie w każdym temacie składany zestaw ma intela, a ryzen występuje rzadko? Aż tak źle wypada w walce z intelem w podobnej kategorii cenowej? Załóżmy że rozważałbym jeszcze 5600x, warto się nad nim pochylić w tej sytuacji?

 

Tak cena/wydajność w tej chwili intel ma lepszą, do tego są płyty b560 za ok 250 zł do których dajesz ram 3600 mhz.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Kuba napisał:

 

Tak cena/wydajność w tej chwili intel ma lepszą, do tego są płyty b560 za ok 250 zł do których dajesz ram 3600 mhz.

Jest Asrock B560M-HDV, właśnie za 259zł u mirabelek, ale jak patrzę na jego sekcję - nie wiem, czy to jest odpowiednia płyta pod 8 rdzeniowca.

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, porcelanowy_janusz napisał:

Jest Asrock B560M-HDV, właśnie za 259zł u mirabelek, ale jak patrzę na jego sekcję - nie wiem, czy to jest odpowiednia płyta pod 8 rdzeniowca.

 

Moja odpowiedź była do 5600x którego autor rozważał, a więc analogicznie seria i5 u intela.

 

Z i5 daje radę nawet w godzinnym blenderze 

 

 

 

Ale z i7 już średnio.

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytanie o dysk.

 

Ten kingston jest niedostępny

 

https://proline.pl/kingston-ssd-m-2-pci-e-nvme-500gb-3500-2500mb-s-skc2500m8-500g-p8078340

 

Czy zamiast niego może być ten?

 

https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-512gb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-512gt-c-p1319387

 

I tak z czystej ciekawości, czy taki dysk jak poniżej zrobiłby większą różnicę aniżeli te powyżej? Chodzi o to czy rzeczywiście byłaby taka mocna odczuwalna różnica, bo parametry ma sporo wyższe niż te dyski powyżej? 

 

https://proline.pl/gigabyte-aorus-ssd-500gb-m-2-pci-express-4-0-x4-5000-2500-mb-s-gp-asm2ne6500gttd-p1382397

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...