Skocz do zawartości

Laptop z rtx 3080 - mało fps w csgo?


Recommended Posts

Cześć,

 

Mój problem polega na tym, że w csgo na ustawieniach średnio-wysokich w full hd nie jestem w stanie osiągnąć 200 fps... Cały czas mam poniżej 200 mimo, ze na youtubie jest pełno filmików gdzie na znacznie gorszych laptopach ludzie mają i ponad 300.

 

Wiem, że na youtubie różnie to bywa z rzetelnością ale wątpię, żeby to były fejk testy w tym wypadku..

W csie testowałem mapę de_cache i boty 5vs5. Za nic w świecie nie mogę dobić tych 200 nawet... Synchronizacja pionowa wyłączona, wielerdzeni opcja w cs włączona, laptop podpięty do zasilania. W programie asus armoury crate mam ustawione na turbo i igpu wyłączone. Komendy w csie na max fps również wpisywałem (mam csa również na kompie stacjonarnym z i7 10700k i gtx 1060 3gb) i tam mam grubo ponad 200. Nawet bliżej 300. Domyślam się, że i7 10700k jest wydajniejszy od 5800h ale aż taka przepaść? 

 

Inne gry co testowałem to War Thunder ale tam wszystko na ultra śmiga od 140-170 fps. Choć i tak chyba trochę za nisko jak na moje przy takiej konfiguracji.. 

Nie wiem może coś źle robię, czegoś nie ustawiłem? Może za dużo wymagam od gamingowego laptopa. Nigdy nie miałem laptopa tym bardziej takiego gamingowego więc może czegoś nie ustawiłem w ustawieniach nvidii czy coś? Pokierowałby ktoś jak to zdiagnozować czy laptop pracuje na pełnych obrotach w grach? Albo jak go zmuścić żeby działał na maksa?

 

Temperatury są raczej w normie, chociaż nie wiem jakie powinien on mieć maksymalnie zważywszy, że na laptopach znam się tyle co nic... Oceniam temperatury po mojej wiedzy ze stacjonarnymi kompami..

 

Laptop to Asus ROG Strix G533QS

Rtx 3080, Ryzen r7 5800h, ddr4 16gb 3200mhz dual. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...