Skocz do zawartości

Płyta główna do wewnętrznej karty sieciowej pod światłowód


Recommended Posts

Witam mam taką sprawę otóż za 2/3 miesiące będą u nas kopać światłowód i tutaj mam problem - otóż aktualnie mam tylko zintegrowaną kartę sieciową bez wi-fi jednak przy światłowodzie do mojego pokoju nie ma zbyt dobrego dojścia kabla i musiałbym łączyć się przez wifi wiec teraz tak moja płyta główna to MSI B450M Bazooka V2 i do PCi 3.0 x16 jest podłączona karta graficzna a pozostałe dwa złącza to Pci 2.0 x1 i teraz tak prędkość światłowodu nie była by jakoś wysoka jak na te standardy bo było by to 160 downladu i 80 uploadu z czego najbardziej mi zależy na downladzie jak by to wyglądało z tą płytą główną i jakąś porządną kartą sieciową bezprzewodową wewnętrzną na złącze PCI a może na USB też da radę jak na te prędkość światłowodu?

 

Dodam jeszcze że zasięg będzie musiał przebić się przez stropy bo mieszkam w domku jednorodzinnym piętrowym i router byłby na dole w salonie a mój komputer na górze - technik mówił że musi to być o częstotliwości 2.4 GHz  - Problem z USB 3.0 nie problem bo mam na samej górze dwa takie wejścia i nic pod nie nie podłączam wiec problemu tu by nie było

Link to post
Share on other sites

wszystko zalezy jaki router Ci zamontują. Jeśli wi fi dojdzie do tego pokoju np do telefonu to spoko. Jeśli nie to bedziesz musiał zainwestować w cos mocniejszego. Ja bym najpierw poczekał i sprawdził jaki zasieg wi fi z routera maszw pokoju sprawdzajać wlasnie telefonem.

Link to post
Share on other sites

Na 2,4ghz przez strop wykręci ci maksymalnie 50-75mbps. Na 5ghz może być ciut lepiej zależnie od sygnału, jeśli oprócz stropu jest jeszcze jakaś ściana to raczej się nie przebije.

14 godzin temu, Haniball napisał:

do mojego pokoju nie ma zbyt dobrego dojścia kabla

Możliwość zawsze jest, nie zawsze są chęci.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wifi to ostatnia ostateczność . Masz jeszcze  czas to już kombinuj jak kabel przepuścić . Może prościej ruter mieć u siebie przy kompie a do salonu kablem zjechać . Poza tym jak będą prowadzić światłowód ? ziemią czy po słupach ?

Link to post
Share on other sites

Światłowód będą kopać po ziemi gdyż to wioska i słupów to u siebie zbytnio nie mamy, u mnie niefortunnie jest tak że aby dojść do pokoju to musieli by się przebijać przez dość spory kawałek kostki ale prawdopodobnie będę miał ten kabel bo z bratem będę zamieniał się pokojem a tam gdzie jest okno będzie kopany prawdopodobnie światłowód bo i tak będziemy potrzebować dwa routery aby zasięg był w całym domu 

 

 

Edytowane przez Haniball
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Haniball napisał:

i tak będziemy potrzebować dwa routery aby zasięg był w całym domu

 

Panie, tak się tego nie robi. Jeden router, ewentualnie potem dla poszerzenia sygnału switche i APki. Warto zakodować sobie taką zasadę: kolejny router w sieci to zło ostateczne.

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

No cóż zostawimy to dostawcy jak on to wymyśli gdyż niestety w całej rodzinie nawet w tej dalszej ani w sąsiedztwie nie zna na tym zbytnio jeszcze pytanie

 

Dobry jakości kabel sieciowy (rj45?) jak daleko może być od routera aby nie było zbyt wielkich spadków? 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Haniball napisał:

No cóż zostawimy to dostawcy jak on to wymyśli gdyż niestety w całej rodzinie nawet w tej dalszej ani w sąsiedztwie nie zna na tym zbytnio jeszcze pytanie

 

Dobry jakości kabel sieciowy (rj45?) jak daleko może być od routera aby nie było zbyt wielkich spadków? 

Tu masz wyszczególnione klasy i ich właściwości:

 

https://www.linkbasic.eu/jak-dobrac-skretke-komputerowa-do-budowy-sieci-lan

 

Prawdopodobnie będą Ci potrzebne kable z kat. 6/6A, nie wiem, jakie szybkie będziesz miał to łącze światłowodowe, ale podejrzewam, że z 1Gbit.

Też taka moja rada, mimo iż kable kat 6/6A są ekranowane i prawdopodobieństwo zakłóceń jest mniejsze, to staraj się unikać równoległego prowadzenia kabli wzdłuż sieci elektrycznej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...