Skocz do zawartości

Laptop 17,3'' do gier a TDP nowych RTXów


Recommended Posts

Witam, 

 

Przymierzam się do zakupu gamingowego laptopa który po pierwsze ma być do 8000 zł, po drugie ma starczyć na jak najdłużej a po trzecie koniecznie musi mieć 17.3 cala.

 

Myślę, że w grę wchodzą tylko najnowsze RTXy serii 3000 ponieważ te 2000 nie wydaje mi się aby były na tyle dużo tańsze by warto było nie brać najnowszych, a AMD są o wiele mniej wydajne - chyba, że się mylę to zapraszam do dyskusji. 

 

Przeglądając Internet natrafiłem na dwa ciekawe linki:

https://www.notebookcheck.net/Comprehensive-list-of-all-laptops-featuring-the-NVIDIA-GeForce-RTX-3060-Laptop-GPU-along-with-corresponding-TGPs.517260.0.html

 

https://polecanelaptopy.blogspot.com/2021/02/laptopy-z-kartami-ampere-nvidii-2021.html

 

Jak z nich wynika, większość laptopów na rynku z najnowszymi RTXami mają zaniżone TDP względem tych droższych z tą samą kartą.

 

Jeśli brać pod uwagę mój budżet i rozmiar matrycy to pozostaje chyba tylko RTX 3060 bo jeśli nawet znajdzie się coś z RTX 3070 to będzie on z takim TDP, że będzie mniej wydajny od 130 watowego RTX 3060.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem te dwa powyższe linki to lista interesujących mnie modeli sprowadza się w zasadzie tylko do sześciu urządzeń:

 

Asus Strix G17 G713QM

 

Asus Strix Scar 17 G733QM

 

MSI GE76 Raider 10UE

 

MSI GP76 Leopard 10UE

 

Schenker XMG Neo 17

 

Schenker XMG Core 17

 

Proszę o informację czy macie może jeszcze jakieś modele warte uwagi i spełniające powyższe wymogi i jednocześnie mające RTXy z wysokim TDP oraz gdzie mogę kupić powyższe modele gdyż jak szukałem to ciężko z ich dostępnością - jednie ten pierwszy G713QM jest pod tym linkiem:

https://www.al.to/p/637015-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-g17-r7-5800h-16gb-1tb-rtx3060-144hz.html#Specyfikacja

 

(dodatkowych pamięci RAM jak i systemu nie potrzebuje)

 

Link to post
Share on other sites

Asusa odpuść. Brak muxa, słaba martyca 56% srgb 12ms g2g. 

 

MSI ciężko dostępne, bo wchodzą nowe na intelu gen 11. GP76 może znajdziesz w tej cenie. 

 

XMG to kadłubki tongfanga. W zasadzie najmocniejsze konfigi, ale cholernie głośne. 

 

Do gier osobiście wybrałbym intela co z resztą uczyniłem i jestem mega zadowolony.

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Faktycznie chyba te modele ASUS nie są warte zachodu przez ten brak muxa co przekłada się na znaczny spadek wydajności względem np. MSI które już posiadają tą opcje (oczywiście wszystko w przypadku gdy nie będziemy podłączali każdorazowo zewnętrznego monitora - ja nie będę)

 

Co do matryc to pierwsze słyszę, żeby aż taki słaby czas reakcji był w ASUS, wydawało mi się, że jest on poziomie ok. 3ms i ogólnie matryca jest ta sama co w sprzętach innych producentów.

 

Niestety MSI są bardzo ciężko dostępne, aby nie powiedzieć że wcale - na dzień dzisiejszy nie znalazłem w całym polskim internecie ani jednej strony na której byłby dostępny, a te z nowymi Intelami też jakby niewidoczne.

 

Z dostępnością XMG sytuacja wygląda podobnie :(co do głośności i temperatur obudowy to używam słuchawek i pada więc nie jest to dla mnie problem.

Link to post
Share on other sites

Akurat w pl mamy strixy z rtx 3060 na matrycy 144hz, która siedzi też w tufach a15/a17. Dopiero strixy z 3070 i 3080 mają lepsze matryce tak samo tuf z matrycą 240hz. U asusa wszystko co poniżej 240hz w lapkach serii rtx 3000 jest gównianą matrycą co pokazują testy i opinie użytkowników. 

 

Jak się nie pali poczekaj, bo MSI z 3070 na intelu 11 już można kupić, więc zaraz z 3060 też można będzie dostać. 

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...