Skocz do zawartości

Słabe osiągi katy RTX 3070


Recommended Posts

Cześć wszystkim :)
To mój pierwszy post, jednak po długich poszukiwaniach w sieci na ten temat, nie znalazłem jednoznaczniej odpowiedzi na moje wątpliwości.
Sprawa wygląda tak że zakupiłem kartę ASUS GeForce RTX 3070 DUAL 8GB GDDR6 już w dniu premiery. Wszystko fajnie, karta przyszła po 3 tygodniach. Mam już tę kartę kilka miesięcy i mam wrażenie ze nie jest tak wydajna jak powinna. Zauważyłem to wielokrotnie grając przykładowo w Warzone (poziom klatek mniej więcej na poziomie 50 mimo właczonej obsługi DLSS :/ ). Próbowałem już wszystkiego ,reinstalki sterowników, odinstalowania wszystkiego co związanego z Nvidią i takich tam. Mniejsza o to.
W każdym razie dziś wykonałem test Benchmarkiem
3DMark Time Spy i otrzymałem wynik zaledwie
7 948 pkt. :/ Wszędzie w sieci dla tej karty, wynik jest prawie dwukrotnie większy! (Powyzej 13 tys.)
I moje pytanie jest takie, czy mój procek albo kości mogą tak zaniżać wynik? Czy biorą one wszystko udział w teście? Zastanawiam się czy nie reklamować karty:/

Proszę o pomoc, z góry dzięki :)

 

obraz.thumb.png.b4163d70538e21b22d23f302d05a0660.png
W razie czego tutaj podaje moją specyfikację, bo nie wiem czy się dodała w profilu:
Intel Core i7-4790 3.6 GHz
ASUS GeForce RTX 3070 DUAL 8GB GDDR6
MSI B85-G43
DDR3 HyperX Savage 32GB 1600MHz
Crucial BX100 250 GB SSD
Seagate Barracuda 2TB 7200obr. 256MB
Zasilacz Cooler Master GX 650W Bronze

Edytowane przez shubskin
Link to post
Share on other sites

RTX 3080 to mi już mój i7 6700K potrafi ograniczać z ramem 32GB 3100 CL15. Procek mam na 4600 MHz. I rozdzielczość 3440x1440. W CP2077 regularnie zdarza mi się CPU 100% GPU 75%. Zwłaszcza w bardzo zaludnionych miejscach. Im mniejsza rozdzielczość tym bardziej będzie CPU obciążone i bottleneck widoczny.
Mając ten procesor powinieneś go do bólu podkręcić. Im więcej MHz wyciągniesz tym lepiej. Nie wiem jak z RAMem, może ktoś podpowie.


 

Link to post
Share on other sites

Niestety ale musisz zmienić platformę aby wykorzystać 3070, tu przydało by się minimum 11400 z b560 i 2x8gb minimum 3600Mhz, ewentualnie 10700(F).

Tak około 2tys musiałbyś wydać aby mieć spokój na kilka lat.

Link to post
Share on other sites

wynik który podajesz to składowa wyników Graphics i CPU , wynik dla samej karty graficznej powinien być w granicach 13.700 pkt , procesor to porażka i ostro zaniża wynik ogólny.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, korzychxp napisał:

Masz procesor idealny do RTX 2050, który nawet nie istnieje ;) 

Nie ma co ironizować, jak kupił kartę w dniu premiery za normalną cenę to zrobił dobry deal. Zmieni platformę i będzie git. Jak kupował 4790 to pewnie był to highend. Gdyby teraz kupił gtx 1660 i ostro przepłacił to nie zrobiłby dobrego interesu pomimo braku bottlenca. Może chłopak jest młody, może się nie zna, nie każdy musi się znać. Trzeba wyjaśnić a nie się naśmiewać.

  • Lubię to 4
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, olo163 napisał:

Nie ma co ironizować, jak kupił kartę w dniu premiery za normalną cenę to zrobił dobry deal. Zmieni platformę i będzie git. Jak kupował 4790 to pewnie był to highend. Gdyby teraz kupił gtx 1660 i ostro przepłacił to nie zrobiłby dobrego interesu pomimo braku bottlenca. Może chłopak jest młody, może się nie zna, nie każdy musi się znać. Trzeba wyjaśnić a nie się naśmiewać.

Wrzuć na luz, nigdzie nikogo nie wyśmiałem. Ot, lekki post, który stwierdza fakt.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tak niestety będzie ze względu na procesor, co by nie patrzeć ma tylko 4 rdzenie i 8 wątków. Mam takiego samego, można go pod 5Ghz spokojnie wykręcić i jeszcze będzie śmigał i śmigał. Niestety w twoim przypadku będzie ciężko bo masz wersję bez odblokowanego mnożnika. 

Generalnie sam Haswell Refresh I7  to bardzo dobry procesor, nie ma nacisku na jego zmianę gdy można go podkręcić. Jeżeli zmienisz tego co masz to skok będzie ogromny z tego względu, że masz go na taktowaniach bazowych z boostem pewnie ledwo do 4ghz. Gdyby był wykręcony na każdym jajku pod 4.7/4.8 Ghz to ja bym go nie ruszał aż nie zagoszczą DDR5 bo to nie ma na razie sensu. 

Na dodatek jakiś czas temu weszła dodatkowa aktualizacja, której efektem ubocznym było zmniejszenie wydajności procesorów. Miało to też delikatny wpływ na taktowanie. Akcja była związana z podatnością na ataki, które umożliwiały dostęp niepożądany do komputera/serwera. Tym też twój procek mógł dostać w tyłek. 

Ja osobiście na razie bym się wstrzymał z zakupem sprzętu aż trochę to się unormuje ale to już od Ciebie zależy jak duże parcie masz na klatki. Bo jestem pewien, że płynność na tym sprzęcie spokojnie będziesz miał odpowiednią do giercowania.  

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił minimum 6 rdzeni odblokowanych typu 10600k albo 5600x. Lepiej wyceniony jest intel. Kręć go do 5ghz. 4 jaka to troszke za mało dla tej karty. Ram 3600mhz albo wiecej i bedziesz miał dużego kopa.
 

Podczas testu włącz sobie pokazywanie na osd w msi afterburner takich rzeczy jak: cpu temp, usage i taktowanie; Gpu power, taktowanie, temp i usage. Wklej jakis screen z tego.

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Jest źle, ale nie beznadziejnie. Nie dojeżdżacie już nowego kolegi, bo to niewiele mu pomoże. 

 

Zestaw 4790+B85+4*8GB DDR3 oddajesz w dobre ręce za 1000 PLN (500+200+300) na alleDROgo.pl

 

Za 870 PLN kupujesz np od tego pana zestaw i5-10400 + H410, za 150 pln kupujesz zestaw 2x4 GB DDR4 2666MHz (np ten https://allegrolokalnie.pl/oferta/ram-patriot-viper-2x4gb-ddr4-2666mhz) lub dokladasz 100 pln I bierzesz zestaw 2x8GB. 

 

 

Od tego pana zestaw Cpu + Mobo:

https://allegro.pl/uzytkownik/emphemra?bmatch=cl-e2101-d3859-c3683-uni-1-4-0429

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Zestaw 4790+B85+4*8GB DDR3 oddajesz w dobre ręce za 1000 PLN (500+200+300)

Wersja mocno optymistyczna, myślę że max to 700 za te graty. Tauzena można by krzyczeć za 4790k, Z97 i ram. Poza tym zgadzam się że zmiana platformy to mus przy tej karcie, ale kwitu trzeba będzie trochę dołożyć.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem wczoraj po ile chodzą 4790 (non-k) oraz najbiedniejsze B85:

 

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=i7 4790&order=p&bmatch=cl-e2101-d3859-c3683-ele-1-4-0429

 

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-plyty-glowne-4228?string=b85&bmatch=cl-e2101-d3859-c3683-ele-1-4-0429&order=p

 

Myślę, że 900-950 pln dostałby od ręki - szczególnie, że kości są aż 4. To nadal praktycznie 90% nowej platformy ;)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.05.2021 o 07:26, Rebelmind napisał:

Patrzyłem wczoraj po ile chodzą 4790 (non-k) oraz najbiedniejsze B85:

 

 

 

To, ze na allegro 10 procków jest po 750 a 3 po 500,  i popyt na 2 sztuki, to nie oznacza, że te po 750 się sprzedadzą. Haswell + płyta za te pieniądze to już się znajdzie jakiś i5 10500 z płytą jak się dobrze poszuka.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.06.2021 o 11:11, 1234567890 napisał:

U mnie tak to wygląda :

 

https://www.3dmark.com/3dm/63177466?

 

3dmarkk.png

3edmark 2.png

Jakbym wymienił na Ryzen 9 5800X to miałbym około 1395 punktów więcej:

https://www.3dmark.com/spy/19141275

 

Tak że myślałem że będzie większy bootleneck.

Albo 5950x ;D https://www.3dmark.com/spy/21113006 i lekkie oc i wtedy 13877 punktów xd

 

Akurat ten test CPU w Time Spy to taki cinebench wykorzystujący na 100% procesor, w grach taki scenariusz nie istnieje i ważna też jest wydajność pojedynczego rdzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...