Skocz do zawartości

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD - pytanie o modernizację


Recommended Posts

Cześć,

 

potrzebuję porady dotyczącej laptopa ASUS VivoBook Pro 15 N580GD. W zasadzie mam dwa dylematy.

 

1. Wspomniany model oznaczony był w sklepach jako gamingowy, a ja, mimo że głównie na nim pracuję, czasem włączam jakąś grę. Nic nowego raczej nie kupuję (choć tego nie wykluczam), a gram głównie w tytuły 5-10 letnie. Na tym laptopie nawet i takie gry średnio działają. Pytanie, co w tym modelu stanowić może wąskie gardło? Czy dołożenie pamięci RAM mogłoby pomóc?

 

2. Laptop szybko i mocno się nagrzewa podczas grania. Polecilibyście jakieś podstawki z wentylatorami? Czy może jakieś inne rozwiązanie? Mam wrażenie, że jego plastikowe elementy niedługo się stopią ;)

 

Z góry dzięki za porady :)

Hubert

Link to post
Share on other sites

Cześć!

1. Vivobook, to seria domowa/biznesowa - nie wiem, jaki sklep oznaczył go jako gamingówkę, ale to zbrodnia. Niby po oznaczeniu znalazłem info, że masz GTX1050, ale gamingiem go, nie można nazwać. Dołożenie pamięci RAM, na pewno dałoby dodatkowy FPS, ale nie licz na fajerwerki. Z tego co sobie wyguglowałem, masz dwa zajęte sloty i możliwość rozbudowy do 32 GB RAM, czyli - pamięć nie powinna być przylutowana, ale jeśli chciałbyś ją dołożyć, musiałbyś sie pozbyć obecnych ramów, bo masz zajęte sloty. Najlepiej, celować w 2x8 GB - tutaj podsyłam pamięci, które będą pasować do Twojego modelu -https://www.x-kom.pl/p/369772-pamiec-ram-sodimm-ddr4-kingston-8gb-1x8gb-2400mhz-cl17.html

2. Tak jak wspomniałem ;) Vivo, to nie jest gamingówka i przy wysokonapięciowym procku i GTX 1050, robi się piekarnik. Zamiast inwestować w podstawkę, która w większości nic nie daje, polecam porządnie wyczyścić laptopa i zmienić pastę termoprzewodzącą.

Edytowane przez porcelanowy_janusz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...