Skocz do zawartości

Chore ceny kart GPU. Może konsola Xbox series X?


Recommended Posts

Witam.

 

Od pewnego czasu brakuje mi kompa żeby sobie luźno pograć. W październiku 2019 miałem składać PC ale tak się stało, że do tej pory tego nie zrobiłem.  Przyszedł czas ale ceny kart GPU są po prostu chore. W 2019 taki RTX 2060 kosztował ok 1400 zł. dzisiaj dwa razy tyle,  pomyślałem o konsoli Xbox series X. Teraz do konsol można podłączyć klawiaturę i myszkę wiec w gry FPS gra się jak na PC (przykładowo COD WARZONE). Konsola podłączona była by do monitora FHD / 144Hz od święta do TV 42" FHD.  Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Przykładowe tytuły gier.

COD WARZONE 

GTA V

FIFA 

Battlefield.

 

Dzięki,

pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Genialny pomysł, za takie pieniądze nie złożysz PC o takiej wydajności nawet po normalnych cenach. Polecam Series X zamiast PC, oczywiście jeśli ktoś nie ma PC albo jego PC wymaga całkowitej modernizacji, do tego tani Game Pass i jesteś w domu. 

Link to post
Share on other sites

Tak dobra  opcja na dziś, mała i cicha.

Ale konsola to kompromis np widzę stratę jakości grafiki   Far cry 5 w 2k 60fps na Xbox boost.(obraz niczym słoiczek Gerbera)

 

 

Edytowane przez dejv03
Link to post
Share on other sites

Zależy jakie się ma podejście do grafiki . Ja np mam w tej chwili kartę za 100 zł , więc obniżyłem detale , aby móc na niej grać . Po chwili się przyzwyczaiłem i nie tęsknię za poprzednią . 

Jak gra ciekawa lub szybka to wrażenia wizualne schodzą na dalszy plan . 

Xboxa też mam , ale na nim prawie nie gram bo nie lubię . Choć jeszcze klawiatury nie podłączalem . Trzeba będzie sprawdzić . 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, dejv03 napisał:

Ale konsola to kompromis np widzę stratę jakości grafiki 

 

Zależy do jakiego PC porównujesz. Pamiętaj ile kosztuje konsola. To cena za średnie GPU. 

W takim Cold War masz rozdzielczość i klatki. 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nowe gry będą dobrze wyglądać i płynnie działać na nowych konsolach. FPS boost w przypadku Xbox to trochę ukłon w stronę graczy, coś czym się można pochwalić bo PS5 tego nie ma. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, jakub1t napisał:

Mi warzone działał 60-80fps

 

W jakiej rozdzielczości?

 

2 minuty temu, jakub1t napisał:

I to chyba tyle jeśli chodzi o 2 tyś za całego kompa .

 

Porównujemy koszt konsoli do kosztów całego zestawu. 

Poza tym 60-80 to nie ponad 100 jakie oferuje konsola za 2k.

Link to post
Share on other sites
Teraz, dodo napisał:

W jakiej rozdzielczości?

 

Fhd

1 minutę temu, dodo napisał:

Porównujemy koszt konsoli do kosztów całego zestawu. 

Poza tym 60-80 to nie ponad 100 jaką oferuje konsola za 2k.

No dlatego napisałem , że PC nie będzie miało szansy dorównać konsoli w tej cenie . 

 

Wiadomo  , że można coś tam ugrać szukając okazji w używanych częściach , ale tak biorąc z półki to nie ma szansy .

Link to post
Share on other sites

IMO konsole to genialne rozwiązanie dla osób, które nie mają mocnego PC, lub nie mają PC w ogóle i chcą pograć bez stresu w nowe gry nie wydając przy tym fortuny. 

 

 

 

35 minut temu, jakub1t napisał:

Ale raczej wszyscy wiemy co się stanie . 30-40fps

Jak widzisz konsola to nie jest głupi pomysł. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, mabrothrax napisał:

warzone i coldwar działają na xboxie/ps5 stabilnie w 120 klatkach,

 

i to nie jest odosobniony przykład, gier działających/wyglądających dobrze na konsoli jest sporo. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie. Mój obecny komp to laptop z GPU 940 MX od dłuższego czasu gram w WOWS na średnich detalach. (ok 45 FPS). 

 

Przeszukałem dzisiaj trochę wujka google i jest mały problem, a mianowicie dźwięk. Posiadam zestaw DAC - FX audio X6 MKI plus do tego ISK HD9999 oraz głosniki 2.1,  na tą chwile nie da się tego zestawu podłączyć do Xbox-a i raczej nigdy nie będzie można. Microsoft zablokował wyjście USB - AUDIO  i pozbawił konsole wyjścia SPDIF, gdzieś przeczytałem że poszło o sterowniki do tych urządzeń.  Dźwięk z Xbox-a można dostać  po HDMI i po wyjściu słuchawkowym w padzie, jeszcze zostaje bluetooth. Nie wiem jak z jakością wyjścia słuchawkowego w padzie, ale nie spodziewam się że może zaoferować taką samą jakość co FX. Słuchawki ISK nie są trudne do zasilenia ale jakoś tego nie widzę. Druga sprawa, podłączanie głośników 2.1 które posiadają wejście SPDIF i analogowe, tutaj już kompletnie nie ma jak tego rozwiązać.  Podłączać do pada? 

Wiec robi się problem grania przy monitorze. Monitor ma wyjście słuchawkowe, ale można uznać że go nie ma ze względu na jakość tego wyjścia. 

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No niestety, po USB połączą się tylko ich certyfikowane produkty, na przykłąd ten -> https://www.astrogaming.com/en-us/products/headsets/xbox/mixamp-tr-gen-4.939-001665.html, kosztowna sprawa, ale zadziała.

 

Opcją też byłby TV z wyjściem spdif, ale piszesz, że masz monitor. Karkołomny pomysł, ale zasadniczo mógłbyś nabyć drugiego pada, tylko po to, żeby leżał gdzieś obok i miał wpięte audio, ale czy jakość tego audio będzie lepsza niż taka sama akcja zrobiona z monitorem? Ciężko stwierdzić ale coś się nasuwa na myśli.

 

 

Link to post
Share on other sites

Z podłączeniem do TV nie miał bym żadnego problemu, mam podłączone kino domowe po HDMI ARC. Mnie bardziej chodziło o zastąpienie peceta konsolą w czasie drogich kart. Telewizor mam zawieszony na ścianie dość wysoko tak by wygodnie oglądało się z kanapy filmy. W takiej konfiguracji można sobie pobiegać po boisku albo postrzelać w mieście. Ale myszka i klawiatura w FPS-ach  kompletnie odpada. Próbowałem kiedyś grać w FPS-y na padzie, kompletna porażka.

 

Co do monitora i tak planowałem kupić od razu dwa pady. Zmieniając pada w "źródło dźwięku" od razu trzeba zainwestować w  stacje ładowania z akumulatorami. Zabawa z bateria wydaje się średnio wygodna i ekonomiczna. Jest to jakieś rozwiązanie tylko jak z jakością dźwięku? Nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.  Można zrobić manewr na "Janusza" kupić przetestować i jak coś pójdzie nie tak oddać. Ale słabo to trochę wygląda. 

 

Przemyślę jeszcze temat, może ktoś coś jeszcze podpowie. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...