Skocz do zawartości

Czym usunąć pastę termoprzewodzącą z karty graficznej ???


Recommended Posts

Witam 

Rozebrałem kupionego na allegro laptopa żeby go wyczyścić, wymienić pastę itp, i okazało się, że do odprowadzenie ciepła z karty graficznej ktoś zamiast użyć termopadów jak to powinno być wysmarował wszystkie miejsca styku grafiki z chłodzeniem pastą termoprzewodzącą i to w takiej ilości, że jest ona wszędzie, karta wygląda jak zalepiona plasteliną.

Jak to bezpiecznie usunąć ? Większość jestem w stanie usunąć małą plastikową szpachelką ale jak pozbyć się reszty z zakamarków? Przemyć to jakimś środkiem i szczoteczką delikatnie próbować ?

Link to post
Share on other sites

A to nie jest przypadkiem termopad w żelu? K5-PRO albo coś podobnego? Ostatnio robiłem chłodzenie w laptopie ROG 2-letnim i takie coś fabrycznie było na sekcji zasilania i vramach. Trzeba było nie ruszać, ciężko to się usuwa, a nie wysycha tak szybko jak pasta.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zbiku90 napisał:

A to nie jest przypadkiem termopad w żelu? K5-PRO albo coś podobnego? Ostatnio robiłem chłodzenie w laptopie ROG 2-letnim i takie coś fabrycznie było na sekcji zasilania i vramach. Trzeba było nie ruszać, ciężko to się usuwa, a nie wysycha tak szybko jak pasta.

Też tak myślałem na początku ale, u mnie sądze u jest to strasznie suche a i temperatura pracy grafiki jest za wysoka.

Link to post
Share on other sites

Jesli to ma konsystencje twardej skorupy to obawiam sie, ze tylko usunie sie to silowo (np. skrobiac karta platnicza) co jest bardzo ryzykowne.

 

Sprobowal bym tak jak juz ktos to zasugerowal zmoczyc jakis nie duzy fragment w alkoholu izopropylowym i zobaczyc czy cos sie ruszy.

 

Mozna tez sprobowac podgrzac ostroznie powierzchnie suszarka do wlosow i zobaczyc czy to paskudztwo zmieknie lub zrobi sie plynne.

 

W przypadku jesli to jest miekkie/maziaste to poprzecierac mozna papierem kuchennym suchym lub zmoczonym w izopropylu.

 

W przypadku jesli ta pasta jest wysuszona i sie kruszy to powinienes poradzic sobie szczoteczka do zebow lub odkurzaczem z koncowka ze szczotka.

 

Jest jeszcze inna metoda ale nie dla osob o slabych nerwach :D

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.04.2021 o 16:08, lvlacek napisał:

Patyczek odpada próbowałem z wierzchu usunie ale to tyle , może jakoś  szczoteczką delikatnie ?

W życiu czegoś takiego nie widziałem.

m880gtx.jpg

O cholera.....gdzie jest @wrobel_krk...to jego sprawka.....Niech teraz czyści :rotfl:

Wygląda gorzej niż moje pierwsze modyfikacje z K5 pro :D Ja bym to próbował palcem ściągać, jak się da "zwałkować". Patyczek i izopropanol to na koniec, aby odłtuścić. Na razie to trzeba się tego pozbyć w jak największym stopniu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
14 godzin temu, Mefjuu napisał:

Cześć 

Mam problem taki ze posmarowałem pasta do zębów nie pytajcie czemu ,jak to usunąć. Zgory dziękuję za pomoc 

 

Jakby Ci kazali gównem smarować to też byś smarował ??  Tak się konczy oglądanie idiotów z yutuba ( masło, jobaki i inne ćwoki )...'''

 

Lej izopropanol i miękka szczoteczka do zębów ( ironia losu )

Edytowane przez anioł2009
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...