Skocz do zawartości

Monitor czy telewizor pod xbox/ps5.


Recommended Posts

Stoję przed wyborem ekranu pod xboxa series x i ps5(ps w przyszłości). Lubię grać w fps jak call of duty i Battlefield i odskocznie single player. Mam możliwość zmiany tv (40 cali full hd60hz w tryb gry) na minimum 55 cali z budżetem max 6000 zł.(tutaj znalazłem lg OLED cx3 polecany pod konsole za 5tysiecy) Drugą opcją jest zakup monitora. Znajomi polecają monitor 27-30 cali 1440p 144hz. Bo czas reakcji 1ms. Ja się na tym nie znam. Co byście doradzili? 

Edytowane przez Bilobon
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz taki budżet, to zdecydowanie lepiej wziąć tego LG, którego wymienileś, bo konsola i tak nie pracuje na takich FPS, żebyś jakkolwiek wykorzystał 144Hz. Poza tym obecnie żadna matryca w tym momencie nie oferuje takich czerni jak OLED, a to w grach AAA, które dominują na konsolach robi różnicę w ogólnym odbiorze. Poza tym ten telewizor ma całkiem przyjemne audio, więc to kolejny plus.

Link to post
Share on other sites

Lubisz grać w strzelanki i chcesz brać telewizor 40 lub 50 , zapomnij .Do fps tylko monitor 24-27 cali może 32 ale to max , najbardziej odpowiedni jest 24-27 cali i 144 Hz i 1 ms reakcji 

Jak masz taki duży budżet to bierz Samsung g7 32 lub 27 cali lub 27gn950

 

 

 

Edytowane przez Psxbsx
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Psxbsx napisał:

Lubisz grać w strzelanki i chcesz brać telewizor 40 lub 50 , zapomnij .Do fps tylko monitor 24-27 cali może 32 ale to max , najbardziej odpowiedni jest 24-27 cali i 144 Hz i 1 ms reakcji 

Jak masz taki duży budżet to bierz Samsung g7 32 lub 27 cali lub 27gn950

 

Polecany tv cx3 ma 13 ms w trybie gry. Monitor 27gn959 1ms. Czy ja zobaczę różnicę? Gramy klanówki w bf ale nie jest to poziom turniejów o mliony$.  

Z tego co wyczytałem mój aktualny tv ma input lag 30-40ms.

Edytowane przez Bilobon
Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Bilobon napisał:

Polecany tv cx3 ma 13 ms w trybie gry. Monitor 27gn959 1ms. Czy ja zobaczę różnicę? Gramy klanówki w bf ale nie jest to poziom turniejów o mliony$.  

Z tego co wyczytałem mój aktualny tv ma input lag 30-40ms.

No zgadza się , ale jak grasz w strzelanki to napewno te 144 Hz musi być minimum, i czego każdy chce 27 cali lub 24 a nie np 50, powyżej 27 cali musi się rozglądać po całym ekranie a w 27 cali masz go przed sobą i widzisz wszystko nie musisz się rozglądać . Napewno gra w FPS jest mniej przyjemna na 50 cali niż 27 po prostu wygodniej jest i łatwiej .Ale jak ci nie zależy na wygodzie to bierz 50 czy więcej.

Polecam tą stronę https://www.rtings.com/

Tam jest wszystko o monitorach i telewizorach , recenzja monitor i tv 

Edytowane przez Psxbsx
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Psxbsx napisał:

Napewno gra w FPS jest mniej przyjemna na 50 cali niż 27

 

Bzdury panie opowiadacie.....

 

7 godzin temu, k0zik napisał:

Bierz LG CX. Sam takowy kupiłem do PS5 z miesiąc temu i jest na prawdę wypas.

 

W całej rozciągłości popieram i podpisuję się obiema rękoma i nogami.

11 godzin temu, Psxbsx napisał:

Lubisz grać w strzelanki i chcesz brać telewizor 40 lub 50 , zapomnij

 

Bo?

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.04.2021 o 14:51, Bilobon napisał:

Stoję przed wyborem ekranu pod xboxa series x i ps5(ps w przyszłości). Lubię grać w fps jak call of duty i Battlefield i odskocznie single player.

Pierwsze pytanie powinno brzmieć:  W jakiej odległości od wyświetlacza siedzisz? Bo to mocno determinuje odpowiedź na pytanie zawarte w tytule.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
37 minut temu, zbiku90 napisał:

Pierwsze pytanie powinno brzmieć:  W jakiej odległości od wyświetlacza siedzisz? Bo to mocno determinuje odpowiedź na pytanie zawarte w tytule.

Przy obecnym tv 40 cali ok 120 cm przy fps a przy innych grach do 2 metrów. Odległość ekran-oczy. 

Link to post
Share on other sites

Poczytałem o tych wadach i mam spory dylemat. Jak gram 5 godzin w gta 5, to może się wypalić obręcz minimapy? Poczytałem o funkcjach przyciemnianie i rozjaśniania takich miejsc ale czy to chyba w trybie gry jest wyłączone. Już sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Na razie więcej siedzę na przeglądarce niż w cokolwiek gram. I to już od listopada. Średnio po 4-7 godzin. W weekend dłużej. Jeszcze paska na górze z napisem "forum.benchmark" nie widzę ;) Tylko że z drugiej strony mam to gdzieś. Pasek Windows ukrywa się automatycznie. Jak nic nie robię, tv wyłącza się po ustalonej minucie i włącza się wygaszacz fabryczny. Dla mnie akurat liczy się jakość obrazu. A tej nie można nic zarzucić. Jasność oled chyba na 65 mam ustawione. Domyślnie jest 80. I tak bije po oczach czasami. Twój wybór. Ani nie namawiam usilnie, ani nie odradzam. To Twoje pieniądze. Wydaj je mądrze. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, marko22 napisał:

Na razie więcej siedzę na przeglądarce niż w cokolwiek gram. I to już od listopada. Średnio po 4-7 godzin. W weekend dłużej. Jeszcze paska na górze z napisem "forum.benchmark" nie widzę ;) Tylko że z drugiej strony mam to gdzieś. Pasek Windows ukrywa się automatycznie. Jak nic nie robię, tv wyłącza się po ustalonej minucie i włącza się wygaszacz fabryczny. Dla mnie akurat liczy się jakość obrazu. A tej nie można nic zarzucić. Jasność oled chyba na 65 mam ustawione. Domyślnie jest 80. I tak bije po oczach czasami. Twój wybór. Ani nie namawiam usilnie, ani nie odradzam. To Twoje pieniądze. Wydaj je mądrze. 

Mógłbyś tylko potwierdzić, czy te systemy mające na celu ochronę przed wypaleniem, działają w trybie Gra i nie powodują lagów? Można w tym tv wybrać miejsce, gdzie automatycznie rozjaśnia/ściemna obszar? Przykładowo tylko obszar mapy w gta V czy rdr2.

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego, jak wybór miejsca jaśniej /ciemniej. W menu jest opcja włączona (bardziej to chyba o loga stacji chodzi). A czy działa to na mapy czy paski zdrowia - szczerze nie mam pojęcia. I jak to działa w stosunku do stałych elementów na ekranie - też nie wiem. :) Całościowo matryca się przyciemnia, jak przez dłuższy czas nic nie robisz - dajmy na to czytasz tekst. To ABL - Automatic Dimming Limiter. Nie da się tego wyłączyć. I w sumie prawidlowo. Chociaż czytałem opinie, że niektóre osoby to denerwuje. Mi nie przeszkadza. Jak nie będziesz siedział po 24h przez 7 dni w tygodniu i co najmniej przez pół roku, to uważam, że tego wypalenia nie ma się co bać. Poszukaj na yt filmiku z testem od anglika. Pokazuje u siebie w domu różne sprzęty. I ma oleda po pół roku użytku. Taki łysawy gość. Nie mam czasu teraz tego szukać. Po pół roku zero jakichkolwiek śladów na matrycy. Wszyscy krzyczą - WYPALI SIĘ. Plazmę mam 10 lat i jak kupowałem, to też wtedy krzyczeli ;) Wypaleń na niej nie widzę. 

Musiałem przekopać się przez swoją historię ;) Znalazłem. I na koniec dodam, że przy obecnym doświadczeniu z oledem w życiu bym się nie zamienił teraz na monitor komputerowy :) 

 

W dniu 28.04.2021 o 22:04, zbiku90 napisał:

Pierwsze pytanie powinno brzmieć:  W jakiej odległości od wyświetlacza siedzisz? Bo to mocno determinuje odpowiedź na pytanie zawarte w tytule.

Ja siedzę jakieś niecałe 1,5 metra od ekranu. I wcale nie muszę "biegać" wzrokiem po całej ścianie :D Rozmiar elementów na 175% w ustawieniach ekranu i mi pasuje. 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze myślę nad Samsung Q80T. Drugi polecany tv na rtings. W specyfikacji będzie dobry pod granie w FPS? Jestem w stanie zaakceptować słabszą jakość kolorów (w porównaniu do CX3), jeżeli mam się nie martwić o wypalanie.  Po majówce przejdę się po marketach, żeby zobaczyć na żywo obraz.  Może ogólnie powinienem poczekać na jakieś nowe tv? Te cx i Q80t to koszt 5 tysięcy. Może jest zapowiadane coś lepszego do 6 tysięcy z 55 cali? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...