Skocz do zawartości

PC za ~1000zł do internetu/filmów, gotowiec czy składak?


Recommended Posts

Witam,
Potrzebuję jakiś komputer do użytku codziennego dla mamy (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, robienie bardzo prostych filmików np. na święta w programach do edycji, i jakieś mało wymagające gierki typu puzzle np. Super Jigsaw Puzzle: Generations, My Jigsaw Adventures itd.

Dotychczas używany jest dziadek:
Intel Core 2 Duo E7200
Gigabyte ga-g31m-es2l
Geforce 9500GT
2GB RAM
Win 7 64bit

Chyba już jego dni powoli się kończą bo wydaje dziwne dźwięki i tarcia, chciałbym więc coś świeżego i trwałego na następne lata.
Nie musi to być jakoś dużo lepszy sprzęt bo nawet ten w pewnym stopniu starczał a chciałbym się zamknąć w tych 1000zł jeśli da radę. Nie wiem tylko czy kupować z allegro (słyszałem, że nie warto) czy jakiś poleasingowy czy samemu składać? Myśleliśmy też o laptopie, ale za taką cenę to chyba ciężko. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Desolace
Link to post
Share on other sites

Używany wydaje się ok, żeby też niepotrzebnie nie przepłacać. Widziałem, że ludzie szukają nawet jakichś w cenach typu 150-300zł, ale to tym bardziej bym się bał. W sprzętach używanych obawiam się właśnie, żeby to się nie zepsuło krótko po zakupie. Nie wiem jak ocenić na ile to są dobre rzeczy zwyczajnie używane a na ile zajechane/wadliwe. Z drugiej strony jest w głowie myśl czy nie lepiej złożyć coś z tańszych, mniej wydajnych części, ale za to nowych?


Myślałem też pokombinować coś z tym obecnym bo może niektóre części by jeszcze pociągnęły, ale to chyba za dużo zachodu musiałbym się bardziej znać żeby wiedzieć co wymienić i żeby to tam pasowało ze sobą wszystko. Z resztą wtyki gniazda też już są powyrabiane.

Link to post
Share on other sites

Co do opcji modernizacji starego zestawu to moglbys wymienic tego dwurdzeniowca na jakiegos quada, dokupic 2 GB ramu i wymienic karte graficzna - ale jak dla mnie to raczej nieoplacalny interes.Tak jak kolega wyzej napisal najlepiej chyba kupic uzywany gotowy zestaw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...