Skocz do zawartości

podkrecenie i5-6600k do 4.5ghz


Recommended Posts

Witam, planuję podkręcić mój procesor korzystając z tego poradnika.

 

CPU: i5-6600k

mobo: Gigabyte Z170 K3 Gaming

 

https://www.youtube.com/watch?v=NZyZ75SpuHg

Interesuje mnie aby podkręcić procesor do 4.5ghz korzystając z adaptive vcore aby nie lecieć na pełnych obrotach w idlu.

 

Wstępnie planuję ustawić vcore na +0.2V offset (obrazek poniżej)

Izf68f9.jpg

 

I teraz moje pytanie czy to jest bezpieczny punkt startowy? Będę testować na stress testach po czym obniżać offset o 0.005V do momentu pierwszej niestabilnosci.

 

Z racji, że planuję podkręcać pierwszy raz prosiłbym o sprawdzenie czy o czymś nie zapominam.

 

Dodatkowo, słyszałem, że konieczne jest włączenie odpowiednich ustawień w biosie.

Co tutaj powinienem zmienić? (z opisu ustawień podejrzewam, że C6/C7 State Support oraz CPU EIST Function powinny być włączone.

UU6zdFl.jpg

 

sbv8n3j.jpg

UPDATE:

 

zrobiłem 15 minutowego stress testa w realbenchu na adaptive +0.2V

 

temperatury po 15 minutach były 70-75 stopni?

 

można jeszcze zmniejszać napiecie czy juz zostawic jak jest?

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, aende121 napisał:

Wstępnie planuję ustawić vcore na +0.2V offset (obrazek poniżej)

Napisałeś +0.2 a na obrazku jest +0.02, to kolosalna różnica. +0.2V zdecydowanie NIE JEST bezpieczne. Najlepiej zacząć po prostu od zera i sprawdzać stabilność np. w p95 blend test.

19 godzin temu, aende121 napisał:

z opisu ustawień podejrzewam, że C6/C7 State Support oraz CPU EIST Function powinny być włączone

Jeśli chcesz żeby w idlu taktowania spadały to opcje te muszą być włączone (C1E przede wszystkim), na auto są chyba włączone ale warto sprawdzić czy zegary się zmieniają.

19 godzin temu, aende121 napisał:

temperatury po 15 minutach były 70-75 stopni?

Jak najbardziej w normie. BTW nie napisałeś nic o chłodzeniu, obudowie i zasilaczu a to też ma duże znaczenie.

19 godzin temu, aende121 napisał:

można jeszcze zmniejszać napiecie czy juz zostawic jak jest?

Zdecydowanie poszukałbym najniższego stabilnego napięcia. Ewentualnie w drugą stronę można spróbować podbijać zegar co 100mhz i obserwować stabilność i temperaturę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...