Skocz do zawartości

Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem +/-500zł


Recommended Posts

Witam

 

Obecne przewodowe słuchawki po 12 latach używania powiedziały 'dość' i nadszedł czas na coś nowego.

Nigdy nie używałem słuchawek bezprzewodowych stąd też pomysł aby takich sprobować.

 

Do czego: głównie do muzyki, gier oraz filmów - w tej kolejności.

Budżet: +/- 500zl

 

Modele które wstępnie wytypowałem to:

Philips TAPH805 - ok 400zł

SteelSeries Arctis 1 Wireless - ok 500zł

Logitech G PRO - ok 500zł

 

Przeczytałem większość tematów na forum o słuchawkach oraz o tym że najlepiej kupić sprzęt 'po kablu'.

Pytanie do Was - czy jakość dźwięku w modelach podanych przeze mnie jest aż tak drastycznie słabsza od podobnych cenowo modeli z kablem? Czy komfort użytkowania modeli bez kabla nie jest tego wart? Czy może powinienem wybrać się do jakiegoś sklepu i na własne uszy posłuchać różnicy?

 

I ostatnie pytanie - jeżeli już decydować się na któryś z modeli 'bez kabla' to na który?

 

Z góry dzięki za informacje.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.04.2021 o 14:21, Doug-gan napisał:

najlepiej kupić sprzęt 'po kablu'.

Wcale nie najlepiej, bo nie każdy zawraca uwagą na jak najlepszą jakość dźwięku. Teraz się liczą ledy i inne świecidła na słuchawkach, no i koniecznie napis pro gamer musi byc. Jak już masz wybierać, to spróbuj  tego Logitecha.

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.04.2021 o 14:21, Doug-gan napisał:

Pytanie do Was - czy jakość dźwięku w modelach podanych przeze mnie jest aż tak drastycznie słabsza od podobnych cenowo modeli z kablem?

 

Tak, różnica w jakości dźwięku jest spora i bezproblemowo słyszalna, szczególnie jeśli weźmiemy ten sam budżet na bezprzewodowe i przewodowe. Nawet nie mówię o modelach, które wspomniałeś, bo SteelSeries i Logitech nie robią dobrych słuchawek ogólnie. Jedynie wspomniany Philipsy są w sumie warte swej ceny, to takie uboższe WH-1000XM3/4. Problem jest tylko taki, że to słuchawki Bluetooth. Jeżeli chcesz używać słuchawek przy kompie to muszą one być niestety na łączności radiowej, tutaj BT sobie nie radzi z opóźnieniami.

 

W dniu 23.04.2021 o 14:21, Doug-gan napisał:

Czy komfort użytkowania modeli bez kabla nie jest tego wart?

 

Dla mnie komfortem przy PC jest fakt, że słuchawkom przewodowym nie zabraknie nigdy prądu i potrafią one wykorzystać potencjał źródła dźwięku tj. zagrają lepiej z lepszej karty dźwiękowej, dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego czy DACa.

 

Słuchawki bezprzewodowe mają oczywiście plusy, polecałbym je np. do konsoli lub innych zastosowań niż stacjonarne siedzenie przy PC. Sam używam bezprzewodowych słuchawek, ale głównie poza mieszkaniem. W chacie dla mnie bezprzewodowe słuchawki tracą swoje wszystkie zalety i wychodzą wtedy jedynie wady związane z gorszym dźwiękiem, zasilaniem. Pytanie na ile rzeczywiście komu potrzebne bezprzewodowe, bo niestety wtedy musi dokonać wyboru - jakość dźwięku vs. mobilność. Dobre słuchawki bezprzewodowe kosztują często 2x tyle i więcej niż odpowiednik jakościowy w przewodowych. Wśród słuchawek dla graczy to już w ogóle cyrki się dzieją :D

 

W dniu 23.04.2021 o 14:21, Doug-gan napisał:

Czy może powinienem wybrać się do jakiegoś sklepu i na własne uszy posłuchać różnicy?

 

To jest zawsze najlepsza opcja, ale obecnie chyba nie masz nawet gdzie tego dokonać.

 

1 godzinę temu, Doug-gan napisał:

COOLER MASTER MH670 - może coś takiego?

 

Nie miałem ich u siebie, miałem model przewodowy MH751, ale jeśli będą odpowiednikiem ich to powinny być niezłe. Recenzje są pozytywne, mikrofon też lepszy niż u większości konkurencji.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Doug-gan napisał:

hmm, to może zaryzykować i kupić te:

A jakie to ryzyko ? To przecież zamknięty wariant DT770.Podobne w brzmieniu,dobrze wykonane.  Jedne z ciekawszych propozycji tego typu w tej cenie. Scena może nie za wielka ale przestrzennie naprawdę dobrze. Tylko żeby jeszcze były w dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...