Skocz do zawartości

Monitor pod CS:GO - 240 Hz - technologia G - Sync


Recommended Posts

Cześć,

 

w ostatnim czasie dokonałem małego "remontu" mojego komputera, wymiana procka, płyty głównej i dorzucenie ram. Cała operacja przebiegła sprawnie, efekty są widoczne i odczuwalne. W związku z tym, że angażuje się tylko w grę i działania z CS:GO, interesuje mnie dobór odpowiedniego monitora 240 Hz 27" z technologią G-Sync pod Nvidie. Szukałem i oglądałem w internecie różne propozycje i jest ich kilka, natomiast ostatecznie nie zdecydowałem się na nic bo nie jestem przekonany. Ale z racji, że jest tu dużo doświadczonych osób, chciałem Was podpytać co byście mi polecili? Dodam, że chciałbym się raczej zamknąć w 2000zł. Czy macie już jakieś doświadczenia jakie monitory okazały się dla was najlepsze? 

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz coś dorzucić to w promocji Odyssey wychodzi za 2399 z kodem ready2play. Ma 240 Hz, rozdzielczość 2560x1440

 

https://www.x-kom.pl/p/635235-monitor-led-27-samsung-odyssey-c27g75tqsrx-curved-quantum-dot-hdr.html

 

Jeśli to za dużo przekroczona kwota to z Full HD jest Alienware, ale mieści się w budżecie :) 

 

https://www.x-kom.pl/p/618338-monitor-led-27-dell-alienware-aw2720hfa.html

 

Link to post
Share on other sites

Skoro twoim głównym targetem jest CS, to raczej bym się skupiał na matrycy TN. Niby można mieć w tej kasie nanoIPS, ale to będzie WQHD i 165hz. Szybsza matryca od zwykłego IPSa, a wiem, że w CS czas reakcji jest dość ważny.

Taką topką jeżeli chodzi o 240hz jest Predator https://www.x-kom.pl/p/373904-monitor-led-27-acer-predator-xb272bmiprzx-czarny.html

G-Sync, pełna regulacja wysokości itp - przydatny bajer, jak nie chcesz wieszać monitora na uchwycie.

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, porcelanowy_janusz napisał:

Skoro twoim głównym targetem jest CS, to raczej bym się skupiał na matrycy TN. Niby można mieć w tej kasie nanoIPS, ale to będzie WQHD i 165hz. Szybsza matryca od zwykłego IPSa, a wiem, że w CS czas reakcji jest dość ważny.

Taką topką jeżeli chodzi o 240hz jest Predator https://www.x-kom.pl/p/373904-monitor-led-27-acer-predator-xb272bmiprzx-czarny.html

G-Sync, pełna regulacja wysokości itp - przydatny bajer, jak nie chcesz wieszać monitora na uchwycie.

 

Właśnie myślałem nad matrycą TN, natomiast słyszałem o mankamentach związanymi z kolorami i kątami widzenia. Czy ma ktoś z Was taki monitor i może powiedzieć czy faktycznie jest aż taka tragedia? A może wcale nie ma to aż takiego mocnego kontrastu w porównaniu do innych matryc. 

Link to post
Share on other sites

Dawno temu miałem TNkę i jest to prawda z tymi kątami. Np jak leżałem w łóżku, to musiałem przestawiać monitor, bo jak byłem na kanapie, to nic nie widziałem. Obecnie korzystam z VA, ale ja nie skupiam się typowo na jednej gierce, tylko wykorzystuje uniwersalnie monitor.

Tak jak wspominałem wyżej, takim złotym środkiem w uniwersalności, dla mnie jest nanoIPS. Pod filmy to się fajnie sprawdzi, a w grach będziesz miał szybszy czas reakcji. WQHD na 165hz, z G-Sync, ale tak na prawdę, monitor nie musi mieć tego w specyfikacji. Mój Samsung, posiada tylko FreeSync, a ja 2060 i normalnie obsługuje G-Sync ;)

https://www.x-kom.pl/p/620657-monitor-led-27-dell-s2721dgfa-nanoips-hdr.html

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Ja używam starego BenQ XL2411 24" 144hz i też zastanawiam się nad wymianą i oglądam recki monitorów 27" niestety FHD bo na 1440p to i sprzęt będzie raczej za słaby (4790k@4,8 + 1080TI) no i kasa na taki monitor powyżej 200 hz to raczej ponad 3000 zł w klasie IPS.

 

TN to faktycznie słabe kąty, ale tak jak wspomniał porcelanowy_janusz - odczuwalne wyłącznie podczas korzystania z monitora nie siedząc bezpośrednio przed nim.

Na boki jest spoko, siedząc obok (jak w ławce w szkole) widać obraz dobrze, trochę szerzej - niestety już nie.

Jak grasz tylko w CS:GO - w zasadzie tak samo jak ja :) kąty to Twoje najmniejsze zmartwienie.

Istotny tutaj jest czas reakcji, input lag oraz występujący blur.

 

BenQ natywnie ma bardzo dobre czasy reakcji i w zasadzie przy 144 hz blur niewielki blur/ghosting (ciężko to określić) występuje przy bardzo szybkim ruchu, np. jak zrobisz zwrot o 90 stopni - a może to tylko wynika z tego, że 144 to już za mało?
Jak włączyć reduckję blura ich dedykowanym rozwiązaniem (wstawianiem czarnej ramki) obraz się niby wyostrza przy szybkich ruchach, ale zbija mocno poziom jasności i trzeba korygować ustawieniami w panelu grafiki - niestety wówczas mamy rozjazd czerni i wygląda to *ujowo momentami.

 

Podczas normalnego grania, obracania, nawet szybkich flicków - takich w zakresie ruchu nadgarstka/ręki - nie odczujesz żadnych z opisywanych mankamentów.
Ja gram na sensie 1.05 i DPI 800 więc możesz sobie porównać.

 

Ja rozglądam się za IPSem 240 Hz z tego względu, że TN... no kolory są nieco biedne, a powoli zwracam uwagę też na inne gierki i chciałbym wyssać z nich więcej niż da TN 24" a 24" to już trochę mało.... chociaż jak przstało na gracza CSa monitor stoi dość blisko twarzy.


Nie oszukujmy sie, w CSGO jak dołożyć wszelkie opcje "rozjaśniania" ciemnych miejscówek - dodatkowo wypławia to ekran.
24" chcę zamienić na 27" bo mając 35 lat powoli wzrok już chciałby więcej komfortu :) a i przy rozdziałce 1728x1080 strzały na daleko to takie robi się trochę 75:25 jeżeli chodzi o HSy - jak wypoczęty i wyspany to średnia na mecz to tak z 60-70%, więc niby nie ma dramatu.
Nie gram w żadnych 1280×960 bo wtedy robi się straszne mydło...

Jak podkręciłem swojego XL2411 na 200 Hz to różnica była widoczna, niestety efektem obocznym jest taka trochę ziarnistość na ekranie, jakby białe pasy - więc odstąpiłem od jakiegokolwiek OC.

 

Patrzyłem na ASUS Tuf Gaming VG279QM - input lat duży i też ta ostrość bez ELMB ehh no nie to co da TN... i weź tu człowieku bądź mądry...

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...